Autor Wątek: Zjawisko zwane ORBS  (Przeczytany 27363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rysia15

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2006, 12:08:16 pm »
Kochane, nie chcę cię rozczarowywać, ale na tym zdjęciu jest włos przyłożony do obiektywu. Przypatrz się to zobaczysz. A co do twojego "orba" to najprawdopodobniej kurz, zwykle wygląda on na zdjęciach tak samo. Wiem bo się tym trochę w swoim czasie interesowałam
róg Cię kusi Coca-Colą

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2006, 12:21:58 pm »
Taa pamietam ze na jednym moim zdjeciu z sprzed kliku lat bylo widać na smaej górze czerwoną wiązke lasera, ciekawe co ja emitowalo....  ;)
RIP Gildio...

Offline rysia15

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2006, 12:37:58 pm »
Moze chcieli ci przykopać kosmici ThunderCracker tylko akurat nie trafili :D:D:D
róg Cię kusi Coca-Colą

Offline zaciekawiony

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2006, 02:02:25 pm »
fakt, wygląda jak włos oświetlony lampą błyskową.
a są zdięcia bez lampy i w ciemnościach?
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2006, 02:15:23 pm »
Cytat: "zaciekawiony"
a są zdięcia bez lampy i w ciemnościach?


A niby kto i po co miałby robić zdjęcia bez lampy w ciemnościach. Nikt nie robi takich zdjęć bo nic na nich nie bedzie widać.

Aczkolwiek są zdjęcia robione bez lampy, z tym że w dzień, albo w oświetlonym pomieszczeniu i na nich też to powstaje.

Offline Solitaire

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2006, 10:40:06 pm »
Cytat: "Charlie86x"
A niby kto i po co miałby robić zdjęcia bez lampy w ciemnościach. Nikt nie robi takich zdjęć bo nic na nich nie bedzie widać.

 :lol:

Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline zaciekawiony

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2006, 07:20:35 pm »
Ładne.
mozna robić takie zdięcia choćby aby zlapac orbsa który nie jest świecacym pyłkiem.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2007, 05:47:05 pm »
Wrzucam artykuł i film z Nautilusa, bo to na ten temat, a i film dosyć intrygujący.

Film na samym dole strony

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2007, 07:15:10 pm »
ja tam nic szczególnego nie widze, poza ta kulą na łące, a jeśli idzie o te zdjecie z tym holem to juz napewno...  :?
RIP Gildio...

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2007, 07:34:54 pm »
A obejrzałeś film TC? ;)

Offline greah

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2007, 08:00:55 pm »
Cytat: "Charlie86x"

A niby kto i po co miałby robić zdjęcia bez lampy w ciemnościach. Nikt nie robi takich zdjęć bo nic na nich nie bedzie widać.
taaak?
głupi profesjonaliści

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2007, 08:13:32 pm »
Cytat: "zaciekawiony"
...a są zdięcia bez lampy i w ciemnościach?

A jednak są:
Narazie tylko jedno, ale więcej nie chce mi się szukać

Offline MJOLNIR

Hi hi hi hi
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:10:37 pm »
Cóż, co do orbsów, nawet na nautilusie nie sa jednoznaczni, interesuje się fotografią i za pewne jeżeli dożyję zostanę członkiem ZPAF-u ale nie ZPAF-ie mowa, lecz o dość ciekawym zjawisku, mianowicie, slad jaki zostawia pyłek na obiektywie, lub źle wywołany materiał negatywowy, jest całkiem różny od Orbsów :) Zwłaszcza, że informacje o ich obserwacjach, można znaleźć, nie tylko na stronach poświęconych zjawiskom paranormalnym, ale również w niektórych fragmentach Piśmie Świętym :), trafiłem na tą informację zupełnie przypadkiem, więc teraz nie podam dokładnie gdzie to jest ale jest jak najbardziej, poszukam, a kiedy znajdę podrzucę link na forum :) wg mnie jest to nic innego jak kulka energii, która pojawia się w tedy gdy są silne emocje - obojętne czy powiedzmy to pozytywne czy negatywne, w każdym razie fotografowałem onegdaj jakąś imprezę w przedszkolu i dzieciaki były w bardzo dobrych nastrojach, i na każdym słownie na każdym zdjęciu miałem od jednego do kilkunastu Orbsów - a obiektywy w moim cyfraku zawsze, są wyjątkowo czyste więc nie ma mowy, żeby to były jakieś tam pyłi czy czort wie co, mało z tym pokazałem te zdjęcia swojemu nauczycielowi jednemu z najważniejszych postaci w ZPAF-ie i facet, który od 40 lat jest wykładowcą w jednej ze szkół fotograficznych w Polsce, rozłożył ręce i nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć tego zjawiska, w każdym razie Orbsy są przeźroczyste i widać przez nie dalszy plan, gdyby to był pyłek, to nie da się tego efektu uzyskać, nawet z flash-em którego staram się używac jak najmniej.

Offline MJOLNIR

Co do zdjęć bez lampy i w ciemnościach :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:14:43 pm »
Mam takich całą masę - podrzucę jak zeskanuje, bo odkąd mam cyfraka to jakoś nie miałem okazji na takie zabawy :) Ale pokażę, że istnieją zdjęcia robione bez lampy i w ciemnościach a efekty są kapitalne :), po proszę o kilka dni żebym mógł przegrzebać swoje domowe zbiory :) bo jest tego sporo

Offline Sonial13

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2007, 10:13:28 pm »
Fajnie, czekamy (przynajmniej ja). Spróbuj na Imageshack'a, jest OK.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"