Autor Wątek: Śmierć a "Sandman"..  (Przeczytany 4111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czarownica_z_salem

Śmierć a "Sandman"..
« dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:08:01 pm »
Mam małe pytanko do znawców komiksu. Chodzi mi konkretnie o komiks "Sandman". Przygotowuję prezentację na maturę z polskiego. Mój temat to Topos śmierci w literaturze i innych sztukach. Znalazłam gdzieś informację, że właśnie w tym komiksie występuje postać Śmierci. Byłabym wdzięczna za jakieś dodatkowe info na ten temat...

Z góry wielkie dzięki!
f You are afraid of the WITCH... You are afraid of ME...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Re: Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:12:54 pm »
Cytat: "czarownica_z_salem"
Mam małe pytanko do znawców komiksu. Chodzi mi konkretnie o komiks "Sandman". Przygotowuję prezentację na maturę z polskiego. Mój temat to Topos śmierci w literaturze i innych sztukach. Znalazłam gdzieś informację, że właśnie w tym komiksie występuje postać Śmierci. Byłabym wdzięczna za jakieś dodatkowe info na ten temat...

Ano generalnie Śmierć się pojawia w tej serii. Całkiem fajna laska, choć jakby taka - jak by to powiedzieć - oderwana od życia...

Wydaje mi się, że najprościej byłoby ten komiks po prostu przeczytać?
Warto.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:26:56 pm »
Ja również polecam przeczytać Sandmana. Jednak jeżeli chcesz pójść na tak zwaną "łatwiznę" to zawsze możesz kupić jeden tomik, aczkolwiek znaczący w przedstawieniu Śmierci Gaimanowskiej. Chodzi mi oczywiscie o Nadzieję w Piekle, gdzie po raz pierwszy można spotkać siostrę Śnienia. Jest to jedna z najlepszych historii w serii (jeżeli nie najlepsza).

Również możesz kupić Krainę Snów, ale tam Śmierć jest bardziej ukazana jako postać wykonująca swoje obowiązki.

P.S. Z racji tego, że Nadzieja w Piekle zostałą wyprzedana, zostały ci dwie opcje:

- Albo kupić na Allegro

- Albo kupić specjalne, twardookładkowe wydanie zbierajace pierwsze dwa tomy Sandmana (czyli polską wersję tomu pierwszego oryginalnego, nie dzielonego).

Offline 4-staczterdzieściicztery

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:46:11 pm »
Właściwie doradzałbym znalezienie znajomego interesującego się komiksami i posiadajacego "Sandmana" i pożyczyć w celu zapoznania się z treścią. Bo raczej bez sensu jest kupować komiks, tylko by wykorzystać w krótkiej prezentacji maturalnej, a nuż się nie spodoba ( komiks, nie prezentacja ).
Prawdę mówiąc nie bardzo mogę sobie przypomnieć inny komiks w którym występuje spersonifikowana Śmierć ( no może poza "Dylan Dog: Partia ze Śmiercią" w której jeden z bohaterów gra w szachy ze smiercią o własne życie ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline empro

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:46:48 pm »
moszna też zajrzeć do Endless Nights,
tamma swój rozdzialik :)

Offline Esthel

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2006, 01:23:48 pm »
Rada jest tylko jedna: przeczytać "Sound of her wings" (końcówka odpowiednio: "Preludiów i nokturnów" lub "Nadziei i piekle"), całe "Ulotne życia", zastanowić się, dlaczego tak właściwie Śmierć nosi akurat ankh na szyi i nak oniec zanalizować dwie rzeczy: czym w eschatologii marynarskiej jest Zielony Zakątek (podpowiedź - po angielsku Fiddler`s Green) i dlaczego Gaiman "ubrał" go w postać Chestertona akurat, co naprowadzi Cię na przykład na "Wiekuistego człowieka" tego ostatniego i rozważania o mitologii/filozofii.
Króko mówiąc- siła roboty, żeby rozczytać akurat ten aspekt Sandmana  8)
pinia publiczna to dziwka

Offline czarownica_z_salem

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2006, 03:59:54 pm »
Dzięki wszystkim wielkie :) I chyba się skuszę na przeczytanie, a nuż mi się spodoba i stanę się fanką komiksów :P Jeszcze raz dzięki :D
f You are afraid of the WITCH... You are afraid of ME...

Offline dany.s

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2006, 06:24:08 pm »
Śmierć z "Sandmana" ma też 2 własne miniserie. Ich wydanie zapowiedział Egmont; z pierwszą opowieścią powinni zdążyć przed przyszłoroczną maturą.

Offline wilk

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2006, 12:13:18 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Prawdę mówiąc nie bardzo mogę sobie przypomnieć inny komiks w którym występuje spersonifikowana Śmierć ( no może poza "Dylan Dog: Partia ze Śmiercią" w której jeden z bohaterów gra w szachy ze smiercią o własne życie ).

Thorgal - Ponad kraina cieni. :)

Offline True_Nuriel

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2006, 05:44:37 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Właściwie doradzałbym znalezienie znajomego interesującego się komiksami i posiadajacego "Sandmana" i pożyczyć w celu zapoznania się z treścią. Bo raczej bez sensu jest kupować komiks, tylko by wykorzystać w krótkiej prezentacji maturalnej, a nuż się nie spodoba ( komiks, nie prezentacja ).

O ile znajomy pozwoli wziąć komiks ze sobą na prezentację. Zawsze to coś, co może odciągnąć uwagę komisji od zdającego, a to baaardzo pomaga na stres.

Życzę powodzenia, maturkę opartą na komiksach mam już za sobą. 19 punktów na 20, więc nie ma się czym martwić, tylko uczyć, uczyć, uczyć :).
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline 4-staczterdzieściicztery

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2006, 10:49:16 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Prawdę mówiąc nie bardzo mogę sobie przypomnieć inny komiks w którym występuje spersonifikowana Śmierć ( no może poza "Dylan Dog: Partia ze Śmiercią" w której jeden z bohaterów gra w szachy ze smiercią o własne życie ).

Thorgal - Ponad kraina cieni. :)

Rzeczywiście, jak mogłem zapomnieć o tym "Thorgalu", a to bardzo ciekawa Śmierć, wredna i o czarnym poczuciu humoru.
Ktoś kojarzy coś jesczsze?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Beryl

Śmierć a "Sandman"..
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2006, 08:12:18 am »
Jeśli shinigami jako bogowie śmierci sie liczą, to w "Yami no Matsuei" masz całą agencję takich śmiertek, dbajacych, bo ludzie umierali we właściwym momencie i po śmierci nie pałętali sie wśród żywych. Japończycy wierzą w biurokrację i organizację najwyraźniej -  w połowie ichnich komiksów podejmujących temat życia pozagrobowego bóstwo śmierci ma co najmniej biuro i całą masę urzędników.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

 

anything