trawa

Autor Wątek: 1500 [de] inne spojrzenie z 7ed  (Przeczytany 1907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murmandamus

1500 [de] inne spojrzenie z 7ed
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2006, 02:38:30 pm »
Przypadkowo zauważyłem że w army builderze zapisałem z opcją ksuz na wariorach co oczywiscie było moim przeoczeniem a co za tym idzie zajęło cenne punkty. Zrewidowałem rozpiskę i wykorzystałem niespodziewane punkty tak. Teraz już nieco inaczej wygląda.

Oto wariant nr.1

Generał na rydwanie, halabarda zwykła, seal of ghrond
Noble bsb na cold onie heart stone of darkness
sorcereska 2xdispell scroll 2lv

20 Wariorów fcg
2x5 Dark Riders rbx muzyk

1 rydwan(akompaniuje generalskiemu)
6 harpii

18 BG+fcg(razem z bsb na coldzie)

Tym samym nieco zmieniona choc nie za bardzo. Czarusia ma 2lv i moze coś wyczaruje zastanawiam się czy dać zamiast jednego scrola darkstar cloack to z powodzeniem moze próbować dwóch czarów jeden na 3 jeden na 2 kościach. Tyle czy obrona będzie ok przeciwmagiczna z 4dd i 1 scrolem.
Gienio pilnuje rydwany swoim LD i chyba lepiej na tym wyjdą niżby miał latać na pegazie. BG teraz 18 żołnierzy co daje z bsb us 20. i 3 ranki
więc na starcie 5+ Cr a nawet +6 jesli przewyższam liczebnie.
Zastanawiam się czy nawet z warda nie zrezygnować na bsb i nie dać war banner dla dodatkowego maxymalnego +7do cr. hmmm


w wersjii nr 2.

Generał na rydwanie, halabarda zwykła, seal of ghrond
Noble bsb na cold onie heart stone of darkness
sorcereska 2xdispell scroll 1lv

20 Wariorów champ+stnd bez muzyka
10 warriors shield rbx
2x5 Dark Riders rbx bez muzyka
1 rydwan(akompaniuje generalskiemu)
5 harpii

15 BG+fcg(razem z bsb na coldzie)

wrsja nieco bardziej oszczędnościowa ale wraz z obcięciem bg z dodatkowych panów i kilku muzyków oraz zredukowania magii do czystej obrony mam 10 kuszników.

Osobiście bardziej optuję za pierwszym wariantem.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Jankiel

  • Gość
1500 [de] inne spojrzenie z 7ed
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2006, 06:56:54 pm »
W obu bardzo brakuje strzelania. Nawet za bardzo nie masz jak skłonić przeciwnika, by przylazł do Ciebie. Masz piechotę - jeżeli nie przekonasz przeciwnika, żeby podszedł, to będzie mial spokojnie czas na pozastawianie pułapek i rozmontowanie tych klocków. Dodatkowo, będzie mógł sobie spokojnie czekać, aż któryś z Twoich głównych oddziałów obleje głupotę by dopiero wtedy uderzyć.

Offline Murmandamus

1500 [de] inne spojrzenie z 7ed
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2006, 11:00:02 am »
Dobra Armia  przetestowałem. Wczoraj były moje pierwsze 2 bitwy w 7ed.

Co prawda doznałem dwóch dotkliwych porażek z VC i Lizardmenami ale... rozpa nie jest zła. Miałem wtedy festiwal pecha. Nie obyło sie bez 3 misscastów z mojej strony i wielu oblanych testów głupoty pod 9  
co mocno zaaważyło na wyniku. Przecietnie tak źle być nie powinno więc będę to testował dalej. Bo wierzę w ta armię. Drobne kosmetyczne zmiany jakie dokonałem. Faktycznie dałem war bannera czarnej straży kosztem jednej harpii i muzyków w Dark Ridersach(zresztą w 6ed i tak olewałem tych muzyków więc dla mnie bez różnicy).

Czarnej straży jak się wiodło. Nie uciekła. Wygineła do ostatniego żołnirza .Trzymając kilka tur z przodu szkielety z boku grave guardy(te szkielety wykosiła do nogi swoją drogą a było ich na poczatku 30) Mój ostatni padł w ostatniej turze. I trzymała z boku sauruską kawalerię z herosem i z przodu stegadona do przedostatniej tury zanim wyginęła. Jestem z nich zadowolony. I żeby nie rydwany co głupiały to ciepło byłoby i VC i Lizakom.BSB dzielnie siedział w czarnych i opierał się i stedziowi do końca i vampir thrallowi Blood dragon dzieki as 2+ i wardowi na 4+.
No i raz nieomal skończyło się tym ze po wykonczeniu szkieltów z boku mieli GG na karku lecz przegrałem o -1. Ledwie brakło abym się z odwrócił przodem już w tej walce a wtedy grejwi inaczej by śpiewali.

Tak czy inaczej planuje tą konfiguracje mieć na lidze wschodniej
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

 

anything