Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 170685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 05, 2003, 01:51:35 pm »
Rewolucja francuska? czyżby wszyscy aż tak bardzo kochali Napoleona <Łysiaka>? :P Myślę, że Pratchetta można spokojnie dzieciom zaserwować, to tak jak ze "Shrekiem". Pewne dowcipy są zrozumiałe jedynie dla starszej części publiczności, niemniej jednak wszyscy, niezależnie od wieku, świetnie bawią sie podczas seansu...
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline Muminek

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 05, 2003, 06:30:49 pm »
Niecodzienną rzeczą w  Nomach jest to, że wg mnie  tłumaczenie Polskie  tytułu jest lepsze niż angielskie. W oryginale było np:"Wings", a w polskiej wersji  "Nomów księga odlotu".
Cytuj
Myślę, że Pratchetta można spokojnie dzieciom zaserwować, to tak jak ze "Shrekiem". Pewne dowcipy są zrozumiałe jedynie dla starszej części publiczności, niemniej jednak wszyscy, niezależnie od wieku, świetnie bawią sie podczas seansu...

Hmmm...Nie jestem pewien. Zależy to od tego co masz namyśli pisząc "dzieci", tzn o jakim przedziale mniej więcej mówisz.  Film, a ksiązka to dwie zupełnie inne sprawy i trudno jest nie do siebie porównywać  oraz  nie wszystko co jest możliwe w książce jest możliwe w  filmie i odwrotnie.
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 05, 2003, 09:15:04 pm »
Tu chodzi o wyobraźnię, a wyobraźnia jest nieograniczona. Wiele zależy od wychowania i warunków, choć wydaje mi się, że już 9, 10-latek dobrze by się przy Nomach i Świecie Dysku bawił.
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline Muminek

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 08, 2003, 06:43:30 pm »
Hmmmm, chyba musze przyznać racje. Niegłupi dziesięciolatek zdecydowanie juz  mógłby zacząć czytać.
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline YAsiek

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 30, 2003, 07:48:04 pm »
Słuchajcie, ukazała się książka TP "Ostatni bohater", kosztuje 70 zł, opowiada o Cohenie, ma stron 176, twardą okładkę, wydawana przez Prószyńskiego. Kompletnie inna szata graficzna okładki. O co tu chodzi, czy to dalszy ciąg cyklu w nowej szacie i jakże przystępnej cenie. Wiecie coś o tym???
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline Smok_Marek

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 31, 2003, 10:39:56 am »
Tu wiedzą. Masz tam podane która to jest część względem tego co się do tej pory w Polsce ukazało. Chyba.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline YAsiek

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 01, 2004, 09:32:52 pm »
No, teraz wszystko jasne. THX Smoku !!! Mam wielką chęć dostać tę książkę w swoje łapy ale najpierw trzeba odłożyć troszkę kasy. Ale widzę, że warto.
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline Kmicic

Terry Pratchett - co warto przeczytać?
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 15, 2004, 08:14:16 pm »
Koniecznie Kolor Magii
ORONA 1973 KIELCE

Offline Lina_

Terry Pratchett - co warto przeczytać?
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 15, 2004, 04:00:34 pm »
Zdecydowanie Kosiarz jest dobra książka i bardzo mi się podobała pozatym jeszcze MORT.
A tak wogle lubie wiiększość książek Prattcheta

Offline Kormak

Terry Pratchett - co warto przeczytać?
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 15, 2004, 06:23:38 pm »
"Straż! Straż!" - umierałem ze śmiechu czytając o spotkaniach tajnego stowarzyszenia.
"Ciekawe czasy" - świetna parodia feudalnych Chin i Japonii.

odradzam "Maskarade" i "Równoumagicznienie" - mniej udane, chociaż babcia Weatherwax to dobra postać.

Offline Shadowmage

Terry Pratchett - co warto przeczytać?
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 15, 2004, 06:54:40 pm »
Mi akurat te dwie pozycje w miarę sie podobały, choć nie należą do moich ulubionych, Z resztą, za czarownicami nie przepadam, wole innych bohaterów.
Ja natomiast odradzam Ruchome obrazki, jedyna część, której nie skończyłem. Pewnie daltego, że było zbyt wiele odwołań do showbiznasu i popkultury, a tych wyjątkowo nie trawię.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline mr.maras

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 24, 2004, 02:42:28 pm »
"Założyłem ten temat iż interesują mnie wasze opinie na temat wyśmienitego cyklu powieści ze Świat Dysku, Terrego Pratchetta. Uwżam go za rewolucję wśród powieści fantasy a Wy jak uważacie?" - pyta Eomer i wydaje mi się, że może o to zapytać w tym temacie. - mr.maras.
Nowy temat zamykałem w pośpiechu by ubiec jego potencjalne rozwinięcie stąd forma w jakiej został przeniesiony - mr.maras. Za swój pośpiech przepraszam
Spalić po przeczytaniu.

Offline -wojtek-

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 24, 2004, 03:48:43 pm »
Dopiero zaczynam swoją przygodę w świecie dysku (jestem w połowie koloru)... narazie:

- fajny pomysł z tym całym dyskiem, ale JAK NARAZIE całkowicie zbędny i nie wykorzystany. Nie jest to bardzo duży minus... to w ogóle nie jest minus, ale JAK NARAZIE trochę za mało tego wykorzystał (co nic nie świadczy, bo jak mówiłem - jestem dopiero w połowie)

- normalna powieść fantasy. Ciekawe przygody, ciekawi bohaterowie

- ŚMIECH !!!! To tutaj rządzi. Wczoraj w nocy mama wbiegła do pokoju myśląc że się duszę (chciałem stłumić śmiech... ale rzeczywiście się dusiłem :) ).

Jak narazie książeczka bardzo ciekawa i 'z potencjałem'. Chyba niczego mi tutaj nie brakuje, a to dopiero początek!

ps. Pratchett niedługo w Wwie... kto idzie? :) Ja pójdę, zawsze bajer mieć jego autograf, widzieć go itd. Szkoda tylko że na Gaimana nie poszedłem [/b]
anuel do Guerreiro da Luz

Offline Shadowmage

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 24, 2004, 05:15:22 pm »
Żebys się nie zdziwił, że dostaniesz autograf... Na spotkanie z czytelnikami jest tylko godzina, kolejki będą sie pewnie ustawiac od rana znajac doświadczenia z Gaimanem. Ja raczej nie będę, bo mam tego samego dnia egzamin...

Normalna powieść fantasy? jakos kompletnie mi to sptawiedzenie do Pratchetta nie pasuje. To jest przeciez całkowite zaprzeczenie stereotypom. Z reszta w moim odczuciu realia fantastyczna są tylko formą mającą na celu przedstawienie naszego swiata w krzywym zwierciadle, humor koncentruje sie na naszych przywarach i odnieśieniach do naszego swiata (Choć akurat w Kolorach magii jest to jeszcze mało widoczne, to wyewoluowało z czasem).
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline -wojtek-

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 24, 2004, 05:32:07 pm »
Godzina... trochę mało  :roll:
Ale co tam... i tak miałem iść do empicu po kolejne części ŚD.  :P
Ale jak narazie, t onie zauważyłem zdyt dużych zaprzeczeń...

...no, może rzeczywiście, cała książka (cała połowa książki) jest dosyć groteskowa. Fajnie, że główny bohater (mag) nie jest mistrzem świata i ogólnie pół bóg, tylko jest takim... niedorajdą :)
TO rzeczywiście jest przełamanie stereotypu. Zapomniałem o tym wspomnieć :) Ale same przygody w miarę normalne -> pożar, świątynia.

Jak narazie extra. Tylko może mi ktoś pokazać jak wygląda 'kolor magii'?
anuel do Guerreiro da Luz