trawa

Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 169390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 15, 2008, 01:28:55 pm »
Czy te ekranizacje pojawią sie w kinie, czy tylko w TV?

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 15, 2008, 02:52:02 pm »
Wiedźmikołaj był nakręcony i puszczony w telewizji z okazji Bożego narodzenia w 2006. "Kolor magii" też stworzono na potrzeby jakiejś telewizji, ale nie wiem na 100%

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:53:32 pm »
Na pewno w polskim kinie/telewizji nie będzie w najbliższym czasie żadnej historii ze Świata Dysku. Jestem po pierwszej części Koloru Magii, wrażenia napiszę jak zobaczę część drugą, ale zapowiada się bardzo ciekawie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:17:55 pm »
ha, zajrzałam i odkryłam, że gdzieś ominęlo mi się taki uroczy quiz :)

Wiedziałam, że jestem jak Vetinari. I jak Babcia Weatherwax. Podejrzewam, że bycie Babcią albo Vimesem różni się jedynie zawartością potencjalną alkoholu w wydychanym powietrzu.

U mnie o tyle zmiana, że całkowicie przerzuciłam się na oryginały - wreszcie nabralam na tyle pewności siebie, żeby utonąć w angielskich powiedzonkach i grach słownych. I ciągle się zastanawiam, czy bardziej kocham Vimesa czy Babcię, ech...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline PanCiacho

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 05, 2008, 06:25:10 pm »
Czytam teraz drugą książkę ze Świata Dysku "Blask fantastyczny" i  muszę stwierdzić że tak po 1/3 jest lepsza niż pierwsza część, która IMHO była taka so so (wow, ale angielszczyzna xD). Mam nadzieję że poziom będzie rósł bądź utrzymywał się , a pierwszy tom można usprawiedliwić przysłowiami ludowymi jak "pierwsze koty za płoty" czy "pierwsze śliwki robaczywki" bądź" albo jak mówi moja babcia że "pirszy słoik korniszonów zawżdy jest do rzyci" ^^

Pozdrawiam

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:48:44 pm »
Ha, pierwsze powieści wprowadzajace zazwyczaj są niemrawe. U Pratchetta następuje wręcz geometryczny postęp zarówno w konstrukcji świata jak i bohaterów - na przykład Babcia w poczatkowych "wiedźmowych" powieściach DREPTAŁA. Babcia. Dreptała. Kobieta, której silna wola zagina żelazo i takie tam.

Im dalej w książki, tym lepiej, choć zdarzają sie słabsze pozycje (szczególnie te niezwiązane z "seriami"), ale i tam można znaleźć bohaterów, którzy przejdą do historii. Gaspode chociażby (psy nie mówią!), który po "Ruchomych obrazkach" urósł do pełnoprawnego bohatera. No, parszywego bohatera.

Ciężko mi przyzwyczaić się do myśli, że człowiek, który stworzył taki wspaniały świat niedługo nie będzie go zupełnie pamiętał...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 06, 2008, 09:47:40 pm »
Powieści pratchetta ogólnie mają różny poziom, chociaż i tak ciągle utrzymują poziom do którego trudno się zbliżyć większości autorów. Potworny Regiment w porównaniu z Strażą nocną i złodziejem czasu wypada kiepsko, ale to pewnie dlatego że te dwie książki są wyjątkowo dobre.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 05, 2008, 07:49:34 pm »
9 września ma mieć premierę Piekło pocztowe (angielskie Going Postal).
Ktoś czytał w oryginale, jak tak to jakie wrażenia ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 06, 2008, 06:56:37 pm »
Ja słyszałem, że bdb. W tej książce chyba znowu pojawia się De Worde (ten z Prawdy), jeśli się nie mylę... Oryginału nie czytałem, więc nie jestem stu procentowo pewny.
A tak w ogóle, to chyba GP miało być w listopadzie...

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 06, 2008, 09:08:14 pm »
Premiera została przełożona na wrzesień. A dokładnie to na 9. Miłe zaskoczenie na niemiły początek roku szkolnego. Ostatnio w empiku przeglądałem "Sztukę Świata Dysku" i zaprawdę powiadam wam: Paul Kidby wielkim artysta jest. Wszystkie najbardziej znane postacie Świata Dysku są przedstawione genialnie. Postacie są absolutnie zgodne z opisem jaki znajdziemy w książkach. Jedyne co odstrasza to cena: 79 złotych.

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 06, 2008, 09:16:28 pm »
A w GP chyba wypłynie nowy bohater, który jeszcze odegra główną rolę w innej części, z tego co się orientuję.
A ja sztukę świata dysku kupiłem za 37,5zł w Merlinie jak była promocja :) Na allegro możesz dostać już od 22zł  ;-)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:06:16 pm »
Jeśli chodzi o bohaterów w Świecie dysku to różnie z nimi bywa. Czasami pojawiają się epizodycznie (na przykład De Worte), albo w innych książkach dalej są głównymi bohaterami (Vimes lub Marchewa), a czasami po prosu znikają (tak jak Ptepic lub główna bohaterka Potwornego Regimentu). Teraz czaję się na GP więc sztukę sobie odpuszczę.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 12, 2008, 08:15:14 pm »
Do Piekło Pocztowe dodają plakat ze wszystkimi okładkami ŚD. Jest nam nawet polska okładka Nauki Świata Dysku 3.

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 12, 2008, 08:18:14 pm »
A już ktoś przeczytał książkę? Od kolegi dowiedziałem się, że bohater Piekła Pocztowego wróci w książce Making Money.

Offline Beryl

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 14, 2008, 07:34:18 am »
Czytałam, czas jakiś temu i w oryginale - de Worde niedużo, raczej we wzmiankach jako ten od gazety, za to nowy główny bohater bardzo obrotny i zabawny (zastanawialiśmy się kiedyś, co to będzie, jak Vetinari kiedyś na emeryturę pójdzie. Jeśli Moist bedzie wtedy w Ankh-Morpork, to miasto ma szansę pofunkcjonować). Urocze, jak ta trójka  - de Worde, Vimes i von Lipwig będzie się teraz wkurzać jeden na drugiego.^^

A tak, główna rola żeńska też w tym tomie jest świetnie obsadzona. Kto by pomyślał, że starego potterowskiego Snape'a jeszcze stać na tyle wigoru.^^

Całość bym oceniła tak na poziom cyklu o straży. Tylko pratchetyści na brak słoników narzekają.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.