trawa

Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 167302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:40:53 am »
W oryginale też były rozdziały?
A Prószek chyba na farbie oszczędza, bo od kilku książek nie ma słoników. Chyba, że ukradli...

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 14, 2008, 12:53:01 pm »
Mi się nie podobała jakoś mapki Republiki Kopalni Melasy w  "Nocnej straży". Mimo, że nazwy ulic były po Polsku to i tak nie dało się ich rozczytać.

Offline Beryl

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 15, 2008, 07:21:19 pm »
W oryginale też były rozdziały?
A Prószek chyba na farbie oszczędza, bo od kilku książek nie ma słoników. Chyba, że ukradli...
Były rozdziały. Aż poszłam oglądać inne oryginały, pewna, że były wszędzie, tylko nam w polskiej wersji wycieli.
Pozostaje mieć nadzieje, że słonie słoniami, ale głowoogonka w "Łups!" pozostawią, bo to jednak ważna rzecz.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Erykz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 15, 2008, 09:17:57 am »
Co do "Piekła pocztowego". Czytałem w oryginale i mnie niczym nie zaskoczyło. Akcja rodem z "Going Postal". Przez tę właśnie "podobność" delikatnie się nudziłem o ile można się nudzić przy książkach Pratchetta.
Blog - O mnie i moich odchyłach słów kilka
"Magia jednak ma w zwyczaju czekać w ukryciu niby grabie leżące w trawie"

Offline Adria

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 01, 2008, 05:06:10 pm »
A wiadomo już coś o 3. nauce Świata Dysku?
Tematyka? Moze data wydania?
Kiedy człowiek spogląda w otchłań, otchłań nie powinna do niego machać.

Offline Dragana

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #365 dnia: Grudzień 07, 2008, 03:01:30 pm »
Jeśli chodzi o Pratchetta, to mi podobają się tylko książki o wiedźmach, reszta jakoś do mnie nie przemawia. A tak w ogóle to Pratchett przestaje być fajny po którymś tam czytaniu, p[otem ma sie wrażenie że wszystko jest na jedno kopyto.
Panowie wojacy, hulamy
przeklęci stąd do wieczności...

Offline Gandaalf

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #366 dnia: Grudzień 21, 2008, 01:38:48 pm »
eee... dla mnie Piekło Pocztowe jest jedną z najlepzsych pratchetowskich dzieł a co do wiedżm to u mnie odwrotnie nie bardzoje lubię

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #367 dnia: Grudzień 22, 2008, 10:03:48 am »
Co do "Piekła pocztowego". Czytałem w oryginale i mnie niczym nie zaskoczyło. Akcja rodem z "Going Postal". Przez tę właśnie "podobność" delikatnie się nudziłem

A to nie jest tak że Piekło pocztowe jest przetłumaczonym Going Postal ? http://en.wikipedia.org/wiki/Going_Postal  W takiej sytuacji podobność jest wskazana.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Dzwonsson

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 29, 2009, 07:02:52 pm »
Jakiś bliżej nieokreślony czas temu (mniej więcej dwa lata temu, jednak pamięć mnie zawodzi i pewności nie mam) zagłębiłem się w ostatnie dzieło Pratchetta, które wpadło w moje szpetne łapska... A potem życie moje się wywróciło, literaturę odstawiłem, a o tym wspaniałym autorze zapomniałem... Jednak w tym tygodniu wreszcie przełamałem siłę zapomnienia! Już wcześniej wróciłem do nałogowego czytania, przyszedł więc czas na Pratchetta. Udałem się do miejskiej biblioteki, przejrzałem dostępne tytuły i wygrzebałem "Maskaradę". Tego jeszcze nie gryzłem! Przeszło mi przez myśl. Wypożyczyłem i kiedy tylko po raz piąty (bądź szósty?) skończę z "Władcą Pierścieni" zasiądę do twórczości brytyjskiego pisarza... Mam nadzieję, że się nie zawiodę. :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 29, 2009, 08:03:20 pm »
Na Maskaradzie raczej nie powinieneś się zawieść. Jest kilka świetnych akcji (listy! :D), a poza tym to jest o Wiedźmach, więc samo to liczy się na duży plus (przynajmniej u mnie).  ;-)

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:42:36 am »
A oglądał ktoś z was ten film animowany na podstawie książki "Trzy wiedźmy"? Jeśli tak to jakie ma wrażenia.

Offline Nastor

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:15:12 pm »
Na Maskaradzie raczej nie powinieneś się zawieść. Jest kilka świetnych akcji (listy! :D), a poza tym to jest o Wiedźmach, więc samo to liczy się na duży plus (przynajmniej u mnie).  ;-)
O, zgadzam się z tym panem. ;-)Moim zdaniem ma rację absolutną. :)

@ Hollow:
To powstał taki film...? :shock:
 

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:31:58 pm »
A bo to jeden?

Kolor magii (z Jeremy Ironsem jako Patrycjuszem i Christopherem Lee jako Śmierć http://www.filmweb.pl/f453831/Kolor+magii,2008)
 i Wiedźmikołaj  ( http://www.filmweb.pl/f300970/Wied%C5%BAmiko%C5%82aj,2006 ) były dwuodcinkowymi miniserialami.

Za to Trzy wiedźmy to film animowany : http://www.filmweb.pl/f118251/Trzy+wied%C5%BAmy,1996

No i jest jeszcze bajka Muzyka Duszy.

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:49:12 pm »
panowie i damy też zekranizowali.
Z tych ekranizacji które widziałem najbardziej Wiedźmikołaj przypadł mi do gustu :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:54:44 pm »
Z tych ekranizacji które widziałem najbardziej Wiedźmikołaj przypadł mi do gustu :)

Mi też się najbardziej podoba. Nawet jeśli to tylko miniserial powstały z okazji świąt Bożego Narodzenia. Susan i Śmierć są świetni. Jedyne co mnie zawiodło to postać Nobbyego. Pojawia się na chwilę, ale nie ma nic wspólnego z tym literackim. W tym filmie wyglądał jak wiecznie uśmiechnięta wiewiórka, a nie jak menel przebrany za strażnika.

P.S. O czym ma być następna książka z serii? Nie chodzi mi o Naukę Świata Dysku.