trawa

Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 167035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 01, 2009, 02:14:07 pm »
Barbarzyńcy zawsze byli świetni z książkach o Rincewindzie. Zwłaszcza Srebrna Orda.  :D
Paul Kidby fajnie ich przedstawił na rysunkach w Ostatnim Bohaterze.  :D

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 01, 2009, 08:59:13 pm »
Barbarzyńcy zawsze byli świetni z książkach o Rincewindzie. Zwłaszcza Srebrna Orda.  :D
Paul Kidby fajnie ich przedstawił na rysunkach w Ostatnim Bohaterze.  :D

Cohen strasznie wiele zyskał w moich oczach po ostatnim bohaterze (ciekawe czasy czytałem po ostatnim bohaterze). Zwłaszcza po numerze z kością, to było coś epickiego, na prawdę epickiego.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 08, 2009, 06:48:36 am »
Ostatnio na dworcu we Wrocławiu z nudów zajrzałem do księgarni Akapit. W rogu z zaskoczeniem znalazłem taką książkę:



Jest to makieta Niewidocznego Uniwersytetu do własnoręcznego wycięcia i złożenia (połowa książki to elementy do wycięcia, a druga instrukcja sklejenia).
Efekt końcowy wygląda tak jak na okładce. Książka była w języku angielskim, ale to co najbardziej odstraszało to cena.

Offline Meg

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 10, 2009, 09:21:58 pm »
A jaka byla ta cena?

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 11, 2009, 07:11:36 am »
83 zł.

Offline Donova

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 15, 2009, 02:23:33 pm »
Jakbym miała, gdzie to trzymać to może i nawet za taką cenę warto by było mieć makietę Niewidocznego Uniwersytetu.
Chociaż mogłoby być tak, ze jakby mnie postawili przed możliwością kupna, wycofałabym się pod pretekstem, że najlepiej nie mieć gotowego wyobrażenia budynku przed sobą (mimo, ze zabawa ze sklejaniem byłaby przednia).

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 15, 2009, 03:20:57 pm »
sztuka świata dysku i ostatni bohater dają gotowe wyobrażenie wyglądu wielu rzeczy ze świata dysku, co dl mnie jest sporym plusem


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Meg

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:40:00 pm »
83 zł.

Dzięki :)   Chyba nie jestem aż taką miłośniczką ŚD bo raczej bym nie kupiła, wolałabym za tę sumę kupić kilka książek

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:05:50 am »
Za granicą jest jeszcze dostępna książka Folklor Świata Dysku. Czyli zbiór baśni i legend Świata Dysku. Mam nadzieję, że szybko ją przetłumaczą.
A także Unseen Academics - o tym jak Lord Vetinari wymusił na magach stworzenie drużyny piłkarskiej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 12:12:34 am wysłana przez Hollow »

Offline Meg

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 17, 2009, 08:51:31 pm »
Folklor ŚD chciałabym mieć. A Unseen Academicals niedługo może pan Cholewa przetłumaczy...mam nadzieję...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 09:08:02 pm wysłana przez Meg »

Offline Miroll

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:16:28 pm »
Z ostatnich tomów Świata Dysku najbardziej podobał mi się Łups, a obecnie czytam Potworny regiment ale jakoś mnie nie wciągnął, podobała mi się też Prawda a zwłaszcza upiorny duet morderców pan Tulipan i pan Szpila

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:30:07 am »
Pan Tulipan i pan Szpila byli naprawdę świetni. Dobra parodia Johna Travolty i Samuela Jackson z Pulp Fiction  :D

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 04, 2010, 01:56:32 pm »
Pan Tulipan i pan Szpila byli naprawdę świetni. Dobra parodia Johna Travolty i Samuela Jackson z Pulp Fiction  :D

Nie pomyślałbym że to jest ich parodia, dużo bardziej pasowali mi pazura i grucha z Chłopaki nie płaczą :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 08, 2010, 09:09:36 pm »
Pozwolę sobie na drugi post pod rząd.
Jak można wyczytać ze strony http://www.proszynski.pl/Niewidoczni_Akademicy-p-30348-.html dzisiaj premierę miała nowa książka ze świata dysku, bardzo zaskoczyła mnie ta wiadomość. Byłem pewny że wyjdzie za kilka miseięcy, może nawet lat :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 09, 2010, 08:35:33 am »
Fajnie. To już wiem co będę czytał niedługo. Vetinari na okładce jako sędzia wygląda fajnie  :D