Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 167271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 31, 2009, 01:32:14 pm »
P.S. O czym ma być następna książka z serii? Nie chodzi mi o Naukę Świata Dysku.

Nie wiem, jaka bedzie następna z ŚD, ale wydawca przymierza się do wydania Nation i reedycji wcześniejszych książek PTerrego:
-Ciemna strona słońca
-Dysk
-Dywan
-Nomy (wszystkie trzy tomy w jednym)
-Johnny (wszystkie 3 tomy w jednym)

EDIT:
maj - Łuups! (THUD!) o straży
lipiec - Świat finansjery (MAKING MONEY) o mieście
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 01:39:41 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline Ghost_Lord

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:40:42 pm »
A oglądał ktoś z was ten film animowany na podstawie książki "Trzy wiedźmy"? Jeśli tak to jakie ma wrażenia.

Ja oglądałem dosyć niedawno. Film jest naprawdę fajny polecam wszystkim  ;-)
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline Dzwonsson

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 01, 2009, 03:38:42 pm »
Ha, nawet nie miałem pojęcia o jakiejkolwiek ekranizacji... Rozejrzę się w pierwszej kolejności za "Kolorem Magii". ;)

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 01, 2009, 05:07:30 pm »
Nie mogę się doczekać maja. Ze świata dysku najbardziej lubie te książki o straży miejskiej. Ciekawe kogo tym razem będzie denerwował Vimes?  :D

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 02, 2009, 10:03:28 am »
Nie mogę się doczekać maja. Ze świata dysku najbardziej lubie te książki o straży miejskiej. Ciekawe kogo tym razem będzie denerwował Vimes?  :D

Vimes denerwuje każdego, może z wyjątkiem patrycjusza :D
W maju ma mieć premierę Thud! ? Ciekawe jak przetłumaczą tytuł.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 02, 2009, 11:59:49 am »
Vimes denerwuje każdego, może z wyjątkiem patrycjusza :D

Tak, ale w każdej nowej książce pojawia się ktoś nowy do denerwowania i Vimes nadrabia z nim wszelkie zaległości  :D

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 02, 2009, 02:51:50 pm »
Ciekawe jak przetłumaczą tytuł.

Łuuups!

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 22, 2009, 09:02:45 pm »
Zacząłem czytać Łups! - czyli najnowszą książkę ze Świata dysku dostępną od zeszłego czwartku i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. W tej książce Vimes jest w swoim żywiole czyli walczy ze zbrodnią, z ludźmi przy władzy i przy okazji denerwuje wszystkich po drodze.  :D

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 22, 2009, 11:32:08 pm »
W tej części wampirzyca chce dołączyć do straży ?
Już niedługo premiera Świata Finansjery (o ile dobrze tytuł zapamiętałem)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 23, 2009, 07:36:48 pm »
Cytuj
W tej części wampirzyca chce dołączyć do straży ?

Tak w tej. Wampirzyca o imieniu Sally

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 23, 2009, 10:48:59 pm »
To na ten tytuł czekałem od dłuższego czasu. :D

Łups jest podobne do Na glinianych nogach ? Tzn jest zagadka kryminalna do rozwiązania ?
Swoją drogą po Making Money nie będzie już nic zaległego do przetłumaczenia, a szkoda :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 24, 2009, 06:54:40 pm »
W Ankh-Morpork dochodzi do częstych (znaczy częstrzych niż zwykle) starć krasnoludów i trollów (z okazcji zbliżającej się rocznicy bitwy w dolinie Koom, w której to obie strony wpadły w swoje zasadzki). Nagle zostaje zabity jeden z najbardziej konserwatywnych krasnoludów w mieście, a Vimes musi znaleźć winnego albo wybuchnie wojna między tymi dwoma rasami. Dodatkowo obwiniany za to jest troll (a to dlatego bo niby wszystkim wiadomo, że tylko troll mógł zabić krasnoluda, bo inny miałby powód).

I tak po raz kolejny Vimes osobiście prowadzi śledztwo przy okazji starając się nadepnąć na jak najwięcej odciskłów  :D

Offline Marli

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 12, 2009, 07:49:47 pm »
Witam.
Przeczytałam ostatnio pierwszy tom ŚD "Kolor magii" i mówiąc szczerze nie zachwycił mnie zbytnio.
Chociaż lubię takie fantasy.No i podobno miało być śmiesznie a tu jakoś tak sobie.Nie żeby złe ale oczekiwalam dużo więcej po pierwszej książce z tak zachwalanej serii
Pytanie czy czytać dalej bo będzie lepiej, czy też to po prostu nie dla mnie?

Offline Radan

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 12, 2009, 08:06:33 pm »
To po prostu nie dla Ciebie.

Pozdrawiam, Radan.

Offline Meg

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 18, 2009, 03:03:23 pm »
Zgadzam się. Jeśli nie podoba Ci się specjalnie "Kolor Magii" to reszta też Cię nie zachwyci.
A szkoda bo ŚD to naprawdę świetna seria. Zresztą cała twórczość T.Pratchetta jest świetna. Raz coś jest trochę słabsze, raz lepsze, ale ogólnie nie narzekam :)