trawa

Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 167033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 09, 2010, 08:05:08 pm »
A czy magowie kogokolwiek słuchają ? :P Po co im sędzia :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Konował

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 31, 2010, 07:03:59 pm »
Dorwałem pierwszą część Going Postal, ekranizacji książki o tym samym tytule i oglądając na szybko, ze względu na brak napisów: Moist jest mniej przebojowy niż myślałem, golem tragiczny, Vetinari jest starszy niż ten narysoawny m.in. w Ostatnim Bohaterze, ale i tak bardzo dobrze pasuje. Do reszty nie mam zarzutów, niektórzy wyglądają lepiej niż się spodziewałem, zwłaszcza Igła.
A samo miasto i efekty specjalne - wspaniałe  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 09:49:38 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwiec 02, 2010, 02:25:35 pm »
Skończyłem oglądać pierwszy odcinek i średnio mi się podobał. Vetinari Rudy? No bez przesady. Aktor świetnie by się nadawał gdyby chociaż przefarbowali go na czarno. Golemy przypominają bardziej Plastusia ze starej bajki niż te pokazane w  Sztce Świata Dysku. Za to panna Dearheart i Stanley są naprawdę świetni. Zwłaszcza jako protoplasta wielbicieli znaczków wyszedł rewelacyjnie.

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 25, 2012, 10:44:00 pm »
W kwietniowej Nowej Fantastyce został zamieszczony wywiad Neila Gaimana z Terrym Prattchettem. Rozmowa dotyczy najnowszej książki ze Świata Dysku. Książka ma tytuł Niuch i po raz kolejny Vimes ma poważną sprawę do rozwiązania (przy okazji denerwując każdego z kim się zetknie). Premiera książki w Polsce odbędzie się 10 kwietnia.

Offline Quithe

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 26, 2012, 12:16:59 am »
Irytuje mnie ten nacisk na straż i Ankh. Wiedźmy byłyby miłą odmianą. No ale, bierze się, co autor daje.

Offline zaciekawiony

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 07, 2013, 12:57:06 pm »
Przeczytałem ostatnio "Ostatniego bohatera" - fabuła nie należy może do najlepszych w cyklu, ale ma strasznie dużo nawiązań do różnych dzieł. Wyłapałem na pewno nawiązanie do paragrafu 22 i do Obcego. No i jeszcze twe wszystkie obrazki - wprawdzie nieco za bardzo zastępują wyobraźnię, ale dopowiadają niektóre rzeczy.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 08, 2013, 01:23:24 pm »
No i jeszcze twe wszystkie obrazki - wprawdzie nieco za bardzo zastępują wyobraźnię, ale dopowiadają niektóre rzeczy.
Te obrazki mają niesamowitą magię - moją wyobraźnię raczej pobudzają, a ilustracja ze słoniem, któremu patrzymy w oko, sprawia, że mam ciarki na plecach i czuję prawdziwy ogrom kosmosu.

Offline zaciekawiony

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:53:46 pm »
A zauważyłeś że najwyższy kapłan Ślepego Io wygląda zupełnie jak katolicki biskup? Pratchett jest ateistą więc takie złoścliwostki nie są dziwne.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:58:35 am »
A zauważyłeś że najwyższy kapłan Ślepego Io wygląda zupełnie jak katolicki biskup? Pratchett jest ateistą więc takie złoścliwostki nie są dziwne.
Tia, chociaż złośliwości wobec katolickich duchownych nie muszą od razu oznaczać ateizmu... :)
Tak czy inaczej mam nadzieję, że czytałeś również "Pomniejsze bóstwa", tym bardziej że to jedna z najlepszych powieści cyklu.

Offline Hollow

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 05, 2013, 11:33:23 am »
Z okazji 30-lecia serii ze świata dysku w Polsce zostanie wydane kompendium wiedzy o książkach Pratchett`a pt. "Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do "Niucha"". Wersję angielską można kupić od wczoraj, a my na polską musimy czekać do 12 listopada.

Offline beattka

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 23, 2013, 11:49:13 am »
Super, już nie mogę się doczekać!
Zespół na studniówkę oferujący obsługę różnego rodzaju imprez - http://www.zespolnastudniowke.pl/

Offline zaciekawiony

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 29, 2014, 01:09:10 am »
Przeczytałem nową książkę z Moistem "Para w ruch" i mam dziwne wrażenie, że część pary poszła w gwizdek. Autor wpada we własne schematy i zawęża obraz świata.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Meg

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 12, 2015, 05:34:17 pm »




        (*)




       Smutno...

Offline Radan

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 12, 2015, 11:02:59 pm »
Cholernie smutno :-(

Offline Ribald

Odp: Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 13, 2015, 09:35:16 am »
Żegnaj Terry, największy moralisto wśród prześmiewców. Mam nadzieję, że śni Ci się siedem krów tłustych i siedem krów chudych. A jedna z nich gra na puzonie.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam