Autor Wątek: Witajcie w Świecie Dysku !  (Przeczytany 167279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Finfarin

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 17, 2003, 12:51:29 am »
Akurat "Pomniejsze bóstwa" to jeden z mniej śmiesznych "prachetów"...Ale jedne z  głębszych. Bardzo mądra książka warta przeczytania. Mi się z kolei muzyka duszy nei podoba :)
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Abignale

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2003, 11:22:48 pm »
Cóż, różne ludzie, różne gusta
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Kazik

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 21, 2003, 03:57:11 pm »
A ja tu z innego forum zawefrowalem, ale topic jak najbardziej i mnie dotyczy :wink:

Pratchetta znam i czytam z prawdziwa przyjemnoscia. Ulubiona ksiazka? Nieeeee.... Wszystkie te zbiory slow sa extra! Przedewszytskim te z dysku, jego ksiazki juz nie zwiazane z dyskiem, az tak bardzo nie przypadly mi do gustu. Jak chocby wspomniany Dobry Omen, ale mimo wszystko nie zaluje przeczytania zadnej jego ksiazki. Niewiel mowiac, sa genialane w swej rozbrajajacej postocie, a pomimo tego nie sa monotematyczne.
Zaobserowalem jednak bardzo niepokojace zjawisko, ktore psuje po prostu czytanie :( Wlasnie syndrom chronicznego polykania jego ksiazek. Kiedy zaczyna sie robic maraton i czyta jedna, za druga jego dziela traca te magiczne cos. Dlatego najlepiej przeczytac jedna czesc, zrobic sobie pare tygodni przerwy, moze przeczytac cos nieco ciezszego autorstwa innego pana i wrocic do kolejnej pratchettowki. Zabawa na bardzo dlugo gwarantowanna. A co powoduje, ze tak jest? Zarty, niektore zdania, opowiastki i pewne motywy po prostu najzwyczajniej w swiecie powtarzaja sie. To w koncu ten sam pisarz i jednak nie moze zmienic swojego stylu tak, zeby przy kazdej z dwudziestu paru ksiazek byl orginalny i swiezy.

To nie zmienia jednak tego, ze Pratchett jest jednym z mychulubionych tworcow 8)
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline Watcher

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:34:31 pm »
Ależ Dobry Omen to pratchetowska ekstraklasa! Śmiało konkurująca z pozycjami dyskowymi :) Co do tych ostatnich, to łatwiej wymienić mi te, które aż tak bardzo mi się nie podobały: przede wszystkim Równoumagicznienie..
Ostatnio przeczytałem Ciekawe czasy, wielka forma! :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Abignale

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 26, 2003, 05:30:31 pm »
Moje odczucia co do Równoumagicznienia są podobne. Wypożyczyłam tę xiążkę nie znając jej dałam do poczytania bratu (który ogólnie rzecz biorąc mało czyta xiążek a ja wciąż staram się to zmienić). Ze zdziwieniemj usłyszałam, że Pratchett owszem, jest OK, ale nie zaraz jakaś rewelacja. No i po przeczytaniu Równoumagicznienia muszę przyznać mu rację. Na szczęście potem dostał inne części Dysku i jego stosunek zmienił się na korzyść :)
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline krytyk

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 27, 2003, 08:14:31 pm »
Cytat: "S&M"
A co sądzicie o "Johny i duchy" ? Też miód dla... mózgu (i przepony).  


1) Są różne gusta. Zaczełem czytać od "Piramid" ze świata dysku. Potem łapałem wszystko z nazwiskiem Prattcheta. Aż w końcu "Johny i zmarli" i ... zawód. To zupełnie nie jest.
2) Najlepsze ze świata Dysku? Trudno i to bardzo wybrać, ale chyba:
"Piramidy", "Równoumagicznienie" i "Trzy wiedźmy"

Offline Vallarr

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2003, 08:20:13 pm »
Dobry omen to książka , która wkręciła mnie w świat dysku oraz zmusiła do kupienia "nigdziebądz" Neila Gaimana . Imho najlepsza cześć świata dysku to "Kosiarz" :)
btw , dzis rano i wczoraj wieczór ja i kolega czytajacy to samo w obecnosci kilku innych osób gadalismy (tzn cytowalismy co lepsze fragmenty z pamieci) o świecie dysku - zabawa była przednia dla wsazystkich :) i te kilka osób zabrało mi juz kilka tomów :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Muminek

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 07, 2003, 03:35:05 pm »
Świat Dysku uwielbiam, a szczególnie:
1)Pomniejsze  Bóstwa ( pierwsza przeczytana książka Prachetta :) )
2)Zbrojni
3)Mort.
Nomy, Dywan,Dysk i Dobry Omen też mi się podobały (zwłaszcza Dobry Omen), ale cykl o Johnym uważam za kiepski i kiedy go czytałem troche się zawiodłem :(
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline Zibi

hm
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 08, 2003, 03:44:11 pm »
W Pretcheta dopiero sie "bawie". Jak narazie przeczytalem Kolory Magii i Czrodzicielstwo. Dzis zaczynam Kosiarza. W waszych wypowiedzi wynika, ze nie bede sie nudzil :D

Offline Muminek

Witajcie w Świecie Dysku !
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 29, 2003, 12:56:40 pm »
Może zainteresuje was pewien temat (mojego autorstwa oczywiście :P )o możliwości nakręcenia filmu na podstawie ŚD. Ciekawi mnie wasza opinia.
http://forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3827
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline sivy

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 06, 2003, 08:32:43 pm »
Mam pytanie ile osob tutaj uwza Pratchet'a za boga fantastyki? :D
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Zibi

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2003, 03:33:12 pm »
Bogiem fantasy to on moze nie jest, lecz napewno humor-grotesko-fantasy :)

Offline Baldwin

Re: Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2003, 10:16:59 pm »
Cytat: "sivy"
Mam pytanie ile osob tutaj uwza Pratchet'a za boga fantastyki? :D


Jesli chodzi o fantastykę wogóle, to bogiem raczej nie jest.Ale jeśli chodzi o komediofantasy, to tak.

Offline Dinki

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 09, 2003, 01:40:00 pm »
Ale dlaczego to jest na forum LARPu?

Offline Baldwin

Pytanie o Pratchett'a
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2003, 01:53:58 pm »
Cytat: "Dinki"
Ale dlaczego to jest na forum LARPu?


Dpbre pytanie  :D

 

anything