trawa

Autor Wątek: Rerole wiecej niz 1 kosci  (Przeczytany 4608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Rerole wiecej niz 1 kosci
« dnia: Wrzesień 16, 2006, 01:06:14 pm »
zauwazylem ciekawa rzecz przy pobieznej lekturze RB:

przy ogolnych zasadach reroli pisze pworst, ze gdy gracz ma prawo przezucac jakies kostki, to przy rzucie wiecej niz jedna MUSI przerzucic wszystkie z nich. Zaciekawilo mnie co na to magic itemy dajace rerol 1 kostki typu stadff of solidity czy (chyba) luckstone imperialny? przerzucam na magie...

a tu zonk - pisze to samo - przy przerzucie musimy zawsze przerzucic wszystkie kostki...

Wychodzi z tego ze staff of change staje sie plewny, a staff ofsolidiyty/luckstone prawei bezuyzteczny (rerol tylko gdy rzucamy czar z 1 kosci...)

Offline radaner

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:08:47 pm »
To chyba jakiś błąd bo wtedy większość itemów rerolujących będzie do d*py! Item dający re-roll sava będzie śmieszny - mamy 3 savy np. na 5+ to jak za pierwszym razem nie zdamy tylko jednego to trzeba będzie przerzucać też dwa zdane woundy :?
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline Bachmat

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:23:00 pm »
Cytat: "radaner"
To chyba jakiś błąd bo wtedy większość itemów rerolujących będzie do d*py! Item dający re-roll sava będzie śmieszny - mamy 3 savy np. na 5+ to jak za pierwszym razem nie zdamy tylko jednego to trzeba będzie przerzucać też dwa zdane woundy :?


To by zależało od opisu przedmiotu chyba. Krasnoludzki Rune of Resistance "allows the character re-roll any failed armour save"

Czyli tylko nieudane.  ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline QUASSIMODO

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:24:09 pm »
Szafa a gdzie to pisze?bo tego znalezc nie moge(tzn podaj chociaz dzial)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:24:58 pm »
Mnie się zdaje że będzie tak jak było (a przynajmniej powinno być).
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

szafa@poznań

  • Gość
Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:38:57 pm »
zle rozumiejcie :D

test sejva, hitas, warda czy strzelanie nie jest jednym rzutem Xk6, tylko serią pojedynczych rzutów. Kazdy atak daje nam jedna kostke ataku - heros z 3 atakami rzuca trzema k6tkami a nie 3k6, wiec absolutnie nie o to chodzi!

Chodzi o testy w ktorcyh rzuca sie xk6 czyli np liderka, test liderki lizaków 3k6, albo rzucanie czarów na 2k6/3k6 4k6 czy tak dalej...

zasada ta jest na 1 stronie rulebooka :D tego małego :D tabelka rerols. o magi macie na stronie 107 (ponownie minRB), stakapit spellcasting and rerols.

To ze niektore przedmioty stana sie bezuzyteczne - racja, tak samo jak beuzyteczny stal sie sacrament of the lady, i pare innych zabawek...

ale w sumie nie - luckstonem mozna rerolowac czar rzucany na 1 kosci ;)

Offline Zox

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:49:50 pm »
łojezus, nie kombinujcie już  :roll:

Tak samo Old Ones byłby plewny jak na D3 by sie rzuciło 1...
Po co spawing jak nic nie da?
Dziś sie śmiałem z dzieciaczków w Cytadeli jak krzyczały ze ten żołnierz nie moze biegać z dwurakiem i coś tam i tralala...

Jednak to sie rpzeniosło aż na forum  :roll:

Jak dla mnie: jak zadeklaruje że przerzuca 2 kości ale bedzie to robił pojedynczo to mu dopuszcze :P
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

szafa@poznań

  • Gość
Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2006, 05:17:24 pm »
jak na old ones rzucisz 1, to mozesz rerolowac jakis hit, sejv ward...ale juz nie np. ld czy pogoń (boto rzuty 2k6 / 3k6)...i faktycznie - old ones stanie sie slabszy...

a z tym ze to smieszne - to raczej to co wypiszujesz jest smieszne - pisze wprost - musisz przerzucac wszystkie kosci, nie mozesz sobie wybierac. Gramy w gre z scisle okreslonymi zasadami czy zmieniamy je bo nasz ulubiony przedmiot nie bedzie tak przegiety jak był?

Offline Zox

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2006, 05:19:19 pm »
A nie jest napisane że wszystkie przerzuty z jednego rzutu rzucamy na raz? (czy coś takiego)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

szafa@poznań

  • Gość
Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2006, 05:23:31 pm »
Cytat: "Zox"
A nie jest napisane że wszystkie przerzuty z jednego rzutu rzucamy na raz? (czy coś takiego)


czy cos takiego? pokreciles, nie jarze. poszukaj, ja nic w tym stylu nie widze (nie mowiac o tym ze to sie kupy nie trzyma ;)

ja mowie o tym:
Cytuj
note that reroling a 2k6 roll means picking up both dice and re-rolling them both, not just one of the dice. the same if of course true for 3k6 etc...

Offline Zox

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2006, 05:32:07 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

Cytuj
note that reroling a 2k6 roll means picking up both dice and re-rolling them both, not just one of the dice. the same if of course true for 3k6 etc...


A nie chodzi tu o to że....
<zaglada do rulebooka>

hmm... interesujące, czyżby koniec większości przerzutów? :)
W sumie jest czarno na białym napisane, tak jakby im o to chodziło

(sory, chodziło mi o deklaracje przerzutów - że z jednego rzutu trzeba naraz przerzucić, niewazne już)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline CZys

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2006, 09:06:43 am »
a może musimy użyć "jednego przeżutu" na jeden test. tzn mamy ten old ones, wyrzucamy 1, możemy przez to powtórzyć jeden test (np. liderka na 3 kościach/armour/magia/coś innego). wyrzucamy 2, możemy powtórzyć 2 rzuty (np. liderka na 3 kościach i jeszcze jeden armour/magia/coś innego)
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline M|ke

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2006, 09:44:19 am »
Imo jest tak jak Czys mowi zuzywasz 1 przerzut na 1 test. Dlatego musisz wszystkie kosci przerzucic na ten test
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Czesc jestem Michal! Mam 18 lat ja w przeciwienstwie do innych jestem po prostu wyjebany pod niebiosa, a moj snobizm przejawia sie tym ze uzywam niestandardowych smile'ow : X

szafa@poznań

  • Gość
Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2006, 10:27:13 am »
smiem wątpić ;)

ale zacytujcie mark of old ones, bedzie latwiej ;)

Offline Zox

Rerole wiecej niz 1 kosci
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2006, 06:35:16 pm »



;)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]