trawa

Autor Wątek: Konwent "Pola chwały" - planszówki 7-8.10.2006  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RK

Konwent "Pola chwały" - planszówki 7-8.10.2006
« dnia: Wrzesień 17, 2006, 09:51:36 am »
Konwent „Pola chwały”

Miejsce: Zamek Królewski w Krakowie-Niepołomicach

Kiedy: 7-8 października 2006 (sobota-niedziela)

Koszty
1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.
2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o 70m od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Dla osób poszukujących noclegu w bardziej komfortowych warunkach organizatorzy przygotowali szereg propozycji (zarówno tańszych, jak i droższych) w oparciu o dostępną na miejscu bazę hotelową. W tej ostatniej sprawie trzeba się kontaktować z organizatorami, najlepiej z głównym organizatorem, dostępnym pod adresem: kamp1813@wp.pl . Nie ma obowiązkowych noclegów, jeśli ktoś jest w stanie załatwić to we własnym zakresie, uważamy to za najlepsze rozwiązanie.
3. W sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Niewykluczone, że będzie zorganizowane darmowe wyżywienie w trakcie całej imprezy dla ogółu uczestniczących (trwają jeszcze starania o to u dużych sponsorów i władz lokalnych).
Podsumowując, organizatorzy postarali się by koszty imprezy dla uczestników były możliwie najmniejsze, nie da się uniknąć tylko kosztów jednego rodzaju – kosztów dojazdu.

Charakter konwentu
Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą udział także reacteringowcy, czyli osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego czy II wojny światowej, grupy zajmujące się tańcami dawnymi np. tańcami dworskimi z okresu renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie będzie to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Udało się też uzyskać wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie.

Tematyka konwentu
Wargaming:
- Pokazy systemów, figur, modeli, elementów nastawnych i niewielkich dioram
- Turnieje w wybranych systemach
- Prezentacja użytych materiałów i technik modelarskich
- Zabawa wargamingowa

Gry planszowe:
- Pokazy
- Rozgrywki i turnieje

Pokazy grup rekonstrukcyjnych:
- Pokaz mody dworskiej, tańce dworskie, mundury z epoki renesansu
- Pokaz musztry, szermierki, strzelania z muszkietów i dział artyleryjskich
- Zabawa plenerowa, parada regimentu
- Zaproszenie do zabawy osób z publiczności, możliwość bezpośredniego udziału w pokazach
- Wykłady historyczne na tematy związane z historią wojskowości

Prezentacje multimedialne:
- Co to jest wargaming
- Historia Niepołomic na zdjęciach sprzed lat
- Historia jako pasja
- Techniki modelarskie

Modelarstwo historyczne:
- Diorama zamachu na Franza Kutscherę w Warszawie (1944)
- Diorama bitwy pod Lutynią (1757)

Pozostałe:
- Prezentacja komercyjnej oferty sklepów i firm modelarskich, księgarni i wydawnictw historycznych, połączona ze spotkaniami z autorami książek poświęconych historii wojskowości.

Gry planszowe na konwencie
Na konwencie zamierzamy grać i prezentować gry planszowe. Mimo, że impreza nastawiona jest przede wszystkim na gry historyczne czy też z historią w jakiś sposób związane, znajdzie się miejsce dla wszystkich. Pod wieloma względami będzie to impreza podobna do warszawskiego „Grenadiera”, który odbył się na wiosnę 2006 roku. Z tej imprezy czerpano wzorce i początkowo „Pola chwały” miały być jedynie krakowskim wydaniem „Grenadiera”. Osobista znajomość organizatorów obu imprez nie była też bez znaczenia co do wyboru odpowiednich wzorców i określenia charakteru imprezy. Stąd też, jak na „Grenadierze”, tak i tutaj jest miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

Nocleg i rozgrywki w nocy
Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole bądź w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Planszówki najpewniej ulokowane będą w Sali Freskowej Zamku.

Oficjalna strona konwentu
http://polachwaly.wargaming.pl/
Tam też można znaleźć więcej szczegółów odnośnie całej imprezy. Polecam zwłaszcza zapoznanie się ze zdjęciami samego miejsca imprezy, planami dojazdu, dokładnymi godzinami rozpoczęcia.

Miłośnicy planszówek – prośba o kontakt!
Informuję, że zostałem upełnomocniony przez głównego organizatora do koordynacji wszystkich planszówek na konwencie i wszelkiej tematyki z nimi związanej.
W związku z tym mam prośbę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób zainteresowanych udziałem w konwencie i graniem na nim w planszówki bądź prezentowaniem ich. To jedynie ze względów organizacyjnych, abyśmy mogli się zorientować ilu nas jest, lepiej zaplanować spotkanie oraz poszczególne rozgrywki itp. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami, gdyż impreza jest darmowa (sprawa załatwiania noclegów to odrębny temat). Na 100% mogę powiedzieć, że umówiona jest rozgrywka w „Waterloo 1815”, pozostałe rozgrywki są do ustalenia (co nie znaczy, że pewnych spraw już nie ustalałem z niektórymi osobami), więc zapraszam do kontaktu i współpracy.

Mój mail: raleen@gmail.com
Forum Strategie: http://strategie.rwi.pl/
Najłatwiej znaleźć mnie na tym forum z tej racji, że jestem jego głównym administratorem.

Pozdrawiam
Raleen
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 05:40:11 pm wysłana przez RK »