Autor Wątek: Postacie a jednostki  (Przeczytany 1245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BOGINS

Postacie a jednostki
« dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:03:21 pm »
W mini rule booku na stronie 72 pisze że:
Postać uważa się za jednostkę składającą się z pojedyńczego modelu. Jednakże w trakcie bitwy postać ma prawo przyłaczyć się do sprzymierzonej jednostki żołnierzy - do piechoty, kawalerii, jednostki rydwanów (tylko TK) czy też obsługi machin wojennych, ale nigdy do potwora, poj. rydwanu, jednostki modeli latających i innej postaci.
Jesli dobrze rozumiem to do minotaurów, ogrów itd nie będzie można dołączyć swojego wargora tudzież innych herosów?
I jak to się ma do sytuacji w której mamy 5 modeli + 2 herosów. Ostrzał, dwóch herosów zostaje, są osobny oddziałem ale panikę za zniszczony oddział robią współnie czy osobno.


Dalej.

Postacie dosiadające stworzeń latających nie mogą się przyłączać się do jednostek.
Szczerze mówiąc kombinowałem sobie armie strzyg i po chwili złapało mnie za serce, że mój dzielny strzygoń będzie musiał robić za "ruchomy cel".
Rozumiem że ta zasada lotu opisana również na stronie 72 (pod tekstem który wyzej cytowałem) nie dotyczy herosów posiadających zasadę lotu samą z siebie
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline thurion

Postacie a jednostki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:05:51 pm »
a gdzie jest napisane ze minotarury czy ogry to monstery?  IMO nigdzie...

w rb jest napisane ze 2ch herosow nigdy nie moze tworzyc regimentu, wiec moim zdaniem po wybiciu oddzialu tworza oddzielne unity... a paniki zdaja od wystrzelanego oddzialu nie od strat... kazdy z osobna

Offline BOGINS

Postacie a jednostki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:15:31 pm »
No właśnie nie jest napisane że minos to monster tyle że z drugiej strony jest wypisane do jakiego typu moze dołanczać: kawy, piechoty, oddziału rydwanów i machin.
Hmm taka interpretacja może nastręczać problemów u skinków
masz np skinka chiefa z lataniem i chciałbyś dołączyć do salamander :)
O ile niby z lataniem wszystko spoko, aale co to salamandra :D
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline thurion

Postacie a jednostki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:18:04 pm »
IMO to zwykle unity sa... piechota, tyleze troszke wieksza ;)

Shino

  • Gość
Postacie a jednostki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:22:14 pm »
ogry chyba maja pivoty jesli sa same... (tak mi sie przynajmniej zdaje) a jesli one sa monsterami to i minosy tez...

Offline BOGINS

Postacie a jednostki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:28:11 pm »
ok na stronie 7 jest wypisane które jednostki to piechotaL 20,25,40mm, z drugiej strony wielki orzeł już nie hhe bo chyba dlatego ze lata :) albop może służyc za wierzchowca.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline thurion

Postacie a jednostki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2006, 04:37:25 pm »
Cytat: "BOGINS"
ok na stronie 7 jest wypisane które jednostki to piechotaL 20,25,40mm, z drugiej strony wielki orzeł już nie hhe bo chyba dlatego ze lata :) albop może służyc za wierzchowca.


flyer to flyer...

 

anything