Autor Wątek: Automatyczne wyjście za planszę?  (Przeczytany 1208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remo

Automatyczne wyjście za planszę?
« dnia: Wrzesień 21, 2006, 09:22:08 am »
Według RB jeśli oddział ucieka przez sojuszniczy oddział i kończy w nim ruch to zostaje przesunięty na drugą stronę oddziału (w kierunku, wktórym uciekał). A jeśli ten stojący oddział styka się z ramką, to uciekający automatycznie wylatuje za ramkę?
Diagram ze strony 42 pokazuje jeszcze inną sytuację, z której wynika że uciekamy tak długo dopóki nie skończymy ruchu nie stając na jakimś swoim oddziale.
Ja w tym wypadku współczuję armiom, które idą do przodu klockami i których jest dużo (ciekawe jakie to armie?  ;)  ) bo ucieczka oddziału z przodu skończy się wpadaniem w coraz to nowe oddziały będące z tyłu, panikowanie ich i w końcu po jakichś 20 calach "bonusowego" ruchu wyjście za ramkę. Jak dla mnie bomba.
Chyba partie w WFB będą teraz trochę szybsze, bo możliwość automatycznego wyjścia z ramkę, panikowania po drodze swoich oddziałów, automatycznego rozjechania poprzez ucieczkę we wroga, możliwość bicia dwa razy w tej samej turze, rozsypywanie się swarmów itd. będą powodować masowe i szybsze ściąganie figurek ze stołu.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline grzech76

Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2006, 12:26:31 pm »
nie wiem jaka armia jest na tyle duża by musieć iść do przodu w 2 "falach" jeden oddział za drugim. Jezeli jakieś armie już tego chcą, to slave'i skaveńscy nie wzbudzają paniki tak jak i gobliny w czymś większym, więc nie widzę problemu. Jezeli natomiast generał będzie problemem... to żadna edycja mu nie pomoże w szybkim przegraniu bitwy.

A czy 7 edycja będzie szybsza? wątpię. Będzie zbliżona, natomiast napewno będzie wymagała bardziej planowego rozegrania szarż niż dotychczas.

szafa@poznań

  • Gość
Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2006, 01:00:27 pm »
jest tak jak mowisz, ale sczesciej zdarza sie to gdy armia idzie linia a my spanikumemy cos z flanki. 2 dni temu spanikowalem oddzial na flance, i przeiegł ze 30 cali w uciece przez 5 kolejnych oddziałow...

Offline grzech76

Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2006, 02:24:20 pm »
dlatego teraz nie mozna pozwolić sobie na flankę wejść.

Offline QUASSIMODO

Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 05:09:21 pm »
a kiedy mozna bylo?
lepiej stracic 1 oddzial niz pol armii
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline jagal

Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 05:23:56 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"

lepiej stracic 1 oddzial niz pol armii


a Ty detektyw? ;)
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline grzech76

Automatyczne wyjście za planszę?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2006, 07:34:22 am »
Cytat: "QUASSIMODO"
a kiedy mozna bylo?
lepiej stracic 1 oddzial niz pol armii


miałem na myśli, że nie mozna pozwolić przeciwnikowi szarżować od boku, tak, by uciekając biec przez swoje jednostki - do tej pory był luz pewien w tym względzie, bo panika tylko w 6 calach i uciekający się gdzies tam zatrzymał. Teraz zatrzyma się po drugiej stronie armii, panikując ją po drodze.

Wszak nie raz obracał się klocek by przód mieć na bok stołu - teraz jeden nieudany break w tym zakresie i jest problem :-)