Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 216816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 26, 2015, 10:27:57 am »
Ja osobiście odpuszczam, Lucky Luke to nie moja bajka.
Ale info jak najbardziej zaskakujące i trzymam kciuki za tę kolekcję. Bardzo cieszę się, że Haszet uderzył mocno w komiksy. Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej nakręci nasz rynek.

Offline Kokosz

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 26, 2015, 10:39:47 am »
Ja osobiście też liczyłem na Blueberry'ego po zakończeniu Thorgala, ale w tym przypadku chyba nici z tego.

Zupełnie bez sensu - wydanie "Blueberrego" Egmontu jest niemal idealne, więc dodatkowa kolekcja nie jest do niczego potrzebna.

Co innego LL - ten kieszonkowy format Egmontu jest do dupy. I tutaj Hachette jest ciekawą alternatywą.

Offline janjedlikowski

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 26, 2015, 10:41:00 am »
Jeśli ruszy to wydanie całości zajmie prawie 4 lata. Szkoda też, że nie wydają tomów chronologicznie (co by wynikało z kolekcji francuskiej)

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 26, 2015, 11:03:51 am »
25 zł za jeden tom w normalnym formacie A4, na kredzie i jeszcze ma dodatki? Normalnie będę latał do kiosku co dwa tygodnie po nowy numer. Super cena.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 26, 2015, 11:20:51 am »
Cóż za sensacja, LL w normalnym formacie co dwa tygodnie w kiosku!

Skoro rzut testowy jest w Bydgoszczy, to może rozejrzę się u mnie, to raptem 50 km od Bydgoszczy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2015, 11:25:58 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 26, 2015, 11:30:09 am »
A nie jest tak, że trochę strzelili sobie w stopę, bo ten album jest najsłabszy i może nie zachęcić do kupowania kolejny tomów ludzi, którzy kupią ten za dychę na próbę?Akurat tego tomu nie czytałem, ale coś mi świata, że nieraz czytałem, że to jest komiksizacja  :wink:   filmu animowanego. I ponoć nie jest taki dobry. Za to Mama Dalton, która będzie w drugim numerze wymiata. Może od niej powinni zacząć jeśli to prawda, że Dalton City słabsze.

Nieaktualne, bo pomyliłem albumy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2015, 08:07:06 pm wysłana przez Death »

Offline bosssu

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 26, 2015, 11:35:04 am »
A skąd info o 50 tomach ? W moim egzemplarzu właśnie jest napisane że kolekcja będzie liczyć ponad 90 tomów. Nie wiem ile dokładnie, bo zostawiłem go w samochodzie, mogę sprawdzić po robocie :sad:
Dokładnie 95szt x 25zł= 2375zł (-15-5)= 2350zł i do tego jeszcze ta kupa miejsca na półce...już wystarczy mi Thorgal w HC.
A tak to by wyglądało w komplecie. (Choć wolałbym to drugie wydanie)

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 26, 2015, 11:37:54 am »
A nie jest tak, że trochę strzelili sobie w stopę, bo ten album jest najsłabszy i może nie zachęcić do kupowania kolejny tomów ludzi, którzy kupią ten za dychę na próbę?

No szału nie robi Dalton City, może rzeczywiście nie jest to najlepszy tomik na pierwszy rzut, ale nie sądzę, żeby to miało zaraz zniechęcić ludzi do kolekcji.

Dokładnie 95szt x 25zł= 2375zł (-15-5)= 2350zł i do tego jeszcze ta kupa miejsca na półce...już wystarczy mi Thorgal w HC.
A tak to by wyglądało w komplecie. (Choć wolałbym to drugie wydanie)

Ech, dużo miejsca, gdzie to wszystko pomieścić... :sad:

Offline Kokosz

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 26, 2015, 11:41:44 am »
(Choć wolałbym to drugie wydanie)

To drugie jest bajeczne. A co to za wydanie?

A na powyższym zdjęciu widać, jak bezsensowne jest wydawanie długiej serii w twardych oprawach...

Normalnie nie mamy szczęścia do Lucky Luke'a... Jedni w formacie kieszonkowym, drudzy w oprawie wymagającej dwóch półek...

Jakby nie można było normalnie, czyli w miękkich albumach, albo najlepiej w integralach w normalnym formacie.

Offline bosssu

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 26, 2015, 12:03:36 pm »
To drugie jest bajeczne. A co to za wydanie?

A na powyższym zdjęciu widać, jak bezsensowne jest wydawanie długiej serii w twardych oprawach...

Normalnie nie mamy szczęścia do Lucky Luke'a... Jedni w formacie kieszonkowym, drudzy w oprawie wymagającej dwóch półek...

Jakby nie można było normalnie, czyli w miękkich albumach, albo najlepiej w integralach w normalnym formacie.
Również Hachette
Dla komiksofilii jest jeszcze jedno wydanie...

Offline Leyek

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 26, 2015, 01:33:52 pm »
25 zł za jeden tom w normalnym formacie A4, na kredzie i jeszcze ma dodatki? Normalnie będę latał do kiosku co dwa tygodnie po nowy numer. Super cena.

Papier to nie jest kreda. Jest matowy, ale ładny bielutki, dość gruby, myślę że tutaj pasuje jak najbardziej. Bardziej mnie martwi porównując grzbiet ze zdjęciem wrzuconym przez bosssu, że Dalton City, które oryginalnie jest 34 tomem u nas będzie na 1 pozycji. W tej edycji ze zdjęcia tomy są raczej chronologicznie (pewnie wydawali tak jak WKKM na Zachodzie), a u nas jak zawsze musi być nakręcone. Chyba z kolejnymi numerami poczekam na normalny rzut, bo z tego co pamiętam w WKKM w rzucie testowym w stosunku do normalnego była pozmieniana numeracja, więc może tutaj jeszcze coś poprawią odnośnie grzbietu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 26, 2015, 01:44:23 pm »
może tutaj jeszcze coś poprawią odnośnie grzbietu.

Niepotrzebnie się łudzisz.

A tak swoją drogą, dodatki do prenumeraty całkiem, całkiem. Breloczek i kubek z LL, chyba się skuszę dla nich na pierwsze tomy w prenumeracie, jak już kolekcja wyjdzie normalnie.

Ach, no i oczywiście wg. Pani z infolinii jest to start kolekcji, która dostępna jest w całej Polsce. Naiwniaków (czy jak kto woli, naiwnych polaczków  :lol:) zachęcam do sprawdzenia w okolicznym kiosku.  8)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2015, 01:54:10 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 26, 2015, 01:53:34 pm »
A ja nie mam zamiaru brać prenumeraty.  :smile: Już poświecę ten kubek, ale będę sobie kupował tomy w idealnym stanie w saloniku prasowym, a nie wkurzał się, że mi poczta rozwala paczki. Zawsze się dziwiłem, że ludzie prenumerują WKKM. Przecież nawet w najbardziej zapadłej dziurze jest kiosk, więc można powiedzieć miłej pani, żeby zamawiała i odkładała.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 26, 2015, 01:55:42 pm »
Już poświecę ten kubek, ale będę sobie kupował tomy w idealnym stanie w saloniku prasowym, a nie wkurzał się, że mi poczta rozwala paczki. Zawsze się dziwiłem, że ludzie prenumerują WKKM.

No tak, racja. Rzeczywiście te gadżety nie są warte ewentualnego wkurzania się o zmaltretowane egzemplarze...

Offline Sokratesik

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 26, 2015, 02:12:44 pm »
To proste - najpierw próbują z tomami już wydanymi w PL - nie trzeba tyle kasy na tłumaczenie :wink: