Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 08, 2015, 03:21:38 pm »
Przeczytał już ktoś, lub przynajmniej ma nowy integral Lucky Luke`a?
Calamity Jones, to wiadomo, jeszcze u nas nie było. Ale ile historii z tych pozostałych dwóch zbiorów krótkich opowiadań już wcześniej było w Światach Komiksu, a ile jest premierowych?

Słów kilka o najnowszym zbiorze przygód LL - http://paradoks.net.pl/read/26480

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 08, 2015, 04:48:26 pm »

CALAMITY JANE :>
:smile:
Swoją drogą, to ona wyglądała na trochę przygrubawą, a w Lucky Luke`u zrobili z niej jakąś wychudzoną szkapę. A to była kobieta chłop, o twarzy mojego wujka (jakieś 90% podobieństwa). :smile:




Słów kilka o najnowszym zbiorze przygód LL - http://paradoks.net.pl/read/26480
No to wychodzi, że 5 na 7 z jednego zbiorku jest premierowa, a z drugiego może nawet wszystkie. Muszę jeszcze raz przejrzeć te Światy Komiksu. Przysiągłbym, że tego było więcej. Na pewno był tam komiks pt. Desperado z mlecznym zębem i jeszcze pamiętam taki z pierwszego numeru ŚK. Może brali jeszcze z jakichś innych zbiorków. A zresztą jak kupię, to się dowiem.

EDYCJA
Nagle naszła mnie myśl, żeby sprawdzić na Wraku i mam:

Dodatkowo poniżej lista epizodów, które pojawiły się w "Świecie Komiksu" (oprac. Rad i JO):
  • "Niczym Wyatt Earp" (ŚK 1) album: "7 histoires de Lucky Luke" (scenariusz Goscinny)
  • "Daltonowie jadą koleją" (ŚK 4) album: "La corde du pendu" (scenariusz Goscinny)
  • "Na stryczek" (ŚK 6) album: "La corde du pendu" (wbrew napisowi w ŚK scenariusz Vicq)
  • "Ole, Daltonowie" (ŚK 8 album: "L'Alibi" (wbrew napisowi w ŚK scenariusz Claude Guylouis)
  • "Szkoła szeryfów" (ŚK 11) album: "La ballade des Dalton" (wbrew napisowi w ŚK scenariusz Morris)
  • "Desperado z mlecznym zębem" (ŚK 13) album: "7 histoires de Lucky Luke" (scenariusz Goscinny)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 05:06:55 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 08, 2015, 04:57:11 pm »
Hehe, no faktycznie średnio wygląda ta Calamity.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 08, 2015, 04:58:33 pm »
Hehe, no faktycznie średnio wygląda ta Calamity.
Mój wujek wygląda dobrze, no ale jest facetem. :biggrin:

Dobra, sprawdziłem. Na stryczek to 6 historii. Czyli wychodzi 2 z 7 z jednego albumu i 2 z 6 z drugiego albumu. Plus w Świecie Komiksu były jeszcze dwa komiksy z zupełnie innych albumów, których w tym integralu nie ma. Wychodzi nieźle, bo cały jeden premierowy album i 9 nowych krótkich historii na 13. KUPUJĘ!
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 05:07:47 pm wysłana przez Death »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 08, 2015, 05:59:45 pm »
album z Calamity jest bardzo fajny :)
shorty to już różnie, zwłaszcza te, których nie pisał Goscinny

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 09, 2015, 01:00:44 pm »
Zdjęcie 4. tomu kolekcji Hachette ukradzione z Facebooka:

To strasznie fajne, że jest taka kolekcja, ale naprawdę nie da się tego wydawać chronologicznie?
Może jak ruszy w całej PL, to da radę. Choć pierwsze 9 tomów z 10, to Morris i nie wiadomo czy to nie jest straszny paździerz. W sumie pomarańczowy LL z pierwszymi komiksami Goscinny`ego też tyłka nie urywa i takie naprawdę super albumy rozpoczyna dopiero Sędzia.

Offline laf

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 11, 2015, 09:45:09 am »
Razem z synkiem oglądałem wczoraj kreskówkę Lucky Luke "Daisy Town" i muszę przyznać, że fajne to to było. Nieźle się uśmialiśmy. Czy te kreskówki to dokładne przełożenie komiksów?
Bo jeśli tak to można by tej kolekcji dać szansę. Chociaż jestem z tego pokolenia, które nadal jara się jak głupi gdy widzi jakiś western w telewizji i ogólnie wolałbym kolekcję typu Blueberry czy Durango, to jednak Lukiem jestem pozytywnie zaskoczony.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 11, 2015, 10:09:26 am »
To jest dokładnie odwrotnie. Czyli najpierw był film Daisy Town, a kilkanaście lat później na jego podstawie narysowali komiks. Zdziwiony, co? :)
Jeszcze nie czytałem.

Offline laf

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 11, 2015, 10:44:28 am »
A no zdziwiony. I to bardzo.
 :shock:
No nie spodziewałem się.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 11, 2015, 10:51:34 am »
Film wyreżyserowany i napisany przez samego Goscinny`ego, więc musi być dobry. A potem na podstawie własnego filmu napisał komiks.
Na pewno widziałem jakieś pełnometrażowe filmy i serial w dzieciństwie, ale nie pamiętam które.
Kilka lat temu byłem w kinie na tym: http://www.filmweb.pl/film/Lucky+Luke+na+Dzikim+Zachodzie-2007-321163
I był dość słaby. Ballada o Daltonach jest podobno super.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 11, 2015, 12:31:59 pm »
Ballada o Daltonach jest podobno super.
Ja akurat oglądałem "Balladę" niedawno z synem. Jak dla mnie to narracja była zbyt powolna, taka w stylu starych animacji o Asteriksie. Tak już dziś się pełnych metraży animowanych nie robi. Myślałem, że kilkulatek padnie przy tym po pół godzinie. Tymczasem bardzo mu się podobało (zwłaszcza finał
Spoiler: pokaż
na rodeo
). Na plus zdecydowanie piosenki i całkiem porządny nowy polski dubbing.

Z animacji o Luku jak dla mnie króluje klasyczny serial z lat 80. Półgodzinne odcinki - wszystkie chyba wzorowane na konkretnych komiksach - były idealną formą, unikającą tych dłużyzn, jakie moim zdaniem są w "Balladzie" i "Daisy Town" (a nie ma w komiksach).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 11, 2015, 12:35:33 pm »
Przecież nowe Asteriksy to straszny kał. Jeśli te LL są właśnie w takim starym stylu, to na pewno mi się spodobają. :) to znaczy pewnie już je widziałem, ale nie pamiętam, bo w TV, to cały czas Asteriksy, a LL rzadko.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:08:43 pm »
  Franquin , Morris , Peyo , Uderzo - i inni.
 "Tac au tac" - jest tego kilkanaście odcinków.
 Polecam.


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline 8azyliszek

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:58:38 am »
Dobra - Kolekcja ponownie od dziś ruszyła w kioskach. W każdym razie ja przyniosłem swój numer z kiosku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 01, 2015, 11:28:25 am »
Czy ktoś może widział tego hachette'owego Lucka gdzieś w Wawie? Czy raczej to powyższe info to kolejny wynik interferencji 8azyliszkowego, radosnego elseworlda (Mocarz rządzi!!!) z nasza smutną, szarą rzeczywistością?

 

anything