trawa

Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spik

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:12:31 pm »
Lepsze to niż nic, ale nie mogę się nadziwić, dlaczego taki "Asteriks" schodzi w naszym kraju bez problemów, a "Lucky Luke" nie...
Też się dziwię, choć osobiście uważam Asteriksa za owiele śmieszniejszy jak i ambitniejszy komiks.
Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale o ile Asteriks to jednak seria którą lepiej czytać we właściwej kolejności (ze względu na różne dochodzące elementy) o tyle w przypadku LL tak naprawdę nie ma jakiegoś większego kontynuum, każda historia to zamknięta przygoda i można przeczytać sobie dowolony album dowolnej kolejności i nie będzie to robiło różnicy.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:35:20 pm »
Oczywiście, idealnie by było, gdybyśmy przy okazji wydawania integrali poznali najpierw tomy tworzone samodzielnie przez Morrisa, ale dostęp do trzech pierwszych albumów napisanych przez Goscinny'ego to i tak niesamowita gratka.
Czytanie tego wydania zbiorczego sprawiło mi wielką radość. I od razu to powiem: zmniejszony format nie zmienił odbioru na gorsze, z kolei jakość papieru i jakość druku wzmogły pozytywne doznania. Cudnie!
Wszystkie trzy części reprezentują mniej więcej ten sam wysoki poziom, chociaż gdybym już miał je poustawiać na podium, to najbardziej spodobali mi się "Kuzyni Daltonów" (tutaj Goscinny wręcz kipi pomysłami), potem poszłyby "Szyny na prerii", a na końcu tom "Lucky Luke kontra Joss Jamon".
Rysunki Morrisa są fenomenalne. Precyzja, pomysłowość, nieschematyczność, gra kolorami, nawiązania do filmowych ujęć... Mistrz, chyba nawet większy od Uderzo...
I ten niezastąpiony Marek Puszczewicz... Co prawda już na pierwszej stronie jest byk ("...w Dead Ox Gulch, na wschód od Chicago, oraz w Las Puertitas, na zachód od San Francisco..."), ale nawet nie wiadomo, czy to błąd tłumacza, czy Goscinny'ego... W każdym razie czyta się te teksty w dymkach i w ramkach (i w kilku innych miejscach :)) z ogromną przyjemnością.

I kto by pomyślał, że jako komiksowy osesek Lucky Luke tak wyglądał:

Offline radef

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2010, 07:31:30 am »
Od grudnia zaciekawiłem się Lucky Luke'ami kiedy kupiłem tom "Szyny na prerii, Lucky Luke kontra Joss Jamonn, Kuzyni Daltonów" wg mnie zmiejszenie formatu lepiej wyszło Lucky Luke'owi niż Tintinowi. Oczywiście zachwyca papier kredowy. Po świętach zakupiłem w Incalu "Śpiewający drut" i "Kanion Apaczów" napewno lepszy z tych dwóch tomów jest "Śpiewający drut", no i czemu w "Kanionie Apaczów" jest taka dziwna czcionka i przetłumaczona piosenka Lucky Luke'a? Poza tym kupiłem sobie ostatnio "Tortilla dla Daltonów", która w momentach z "bankiem" jest świetna, oto moja lista najulubionych.
1. Szyny na prerii
2. Kuzyni Daltonów i Śpiewający drut
4. Tortilla dla Daltonów
5. Lucky Luke kontra Joss Jamonn i Kanion Apaczów
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 04:21:44 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2010, 07:37:45 am »
("...w Dead Ox Gulch, na wschód od Chicago, oraz w Las Puertitas, na zachód od San Francisco...")

SF rozumiem, ale co jest nie tak z Chicago?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2010, 05:25:15 pm »
Znalazłem właśnie coś dziwnego! Stronę wydawnictwa KeyText, która pokazuję, że można u nich kupić "Daltonowie tracą pamięc", co o tym sądzicie i czy ktoś u nich zamawiał?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline skil

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2010, 05:36:11 pm »
Znalazłem właśnie coś dziwnego! Stronę wydawnictwa KeyText, która pokazuję, że można u nich kupić "Daltonowie tracą pamięc", co o tym sądzicie i czy ktoś u nich zamawiał?

A co w tym dziwnego? Wydali jeden album chyba ze 20 lat temu i tyle. Mój egzemplarz już dawno totalnie się rozkleił, ale pamiętam, że był to mój ulubiony "Lucky Luke" z tych wydanych w Polsce.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline radef

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2010, 05:38:23 pm »
Ale to, że "niby" można u nich kupić!
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2010, 05:42:51 pm »
SF rozumiem, ale co jest nie tak z Chicago?

No co Ty, xionc? Nie wiesz, że słynne Dead Ox Gulch leży na zachód od Chicago? ;-)

Nie czytałeś komiksu, prawda? Budowa linii kolejowej zaczęła się w dwóch miejscach - z jednego ku zachodowi, z drugiego ku wschodowi, tak aby tory w końcu się połączyły. 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 18, 2010, 07:33:36 pm »
Ja sobie sprawdzilem w Google Maps to miejsce i wyszlo mi gdzies w Kolorado. :) A rzeczywiscie, nie czytalem LL... :( Tylko mi smaku narobiliscie tymi postami...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:19:16 pm »
Drugi integral pojawi się w marcu i będzie zawierał komiksy: Sędzia, Na podbój Oklahomy, Ucieczka Daltonów.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:33:40 pm »
A czemu nie "Run na Oklahome" pod jakim to tytulem ten komiks jest znany polskim czytelnikom?

Dziwne...

Edit: oczywiscie walnalem sie tez w tytule...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:14:36 pm »
Drugi integral pojawi się w marcu i będzie zawierał komiksy: Sędzia, Na podbój Oklahomy, Ucieczka Daltonów.

Hurra! To dobrze że już w marcu. Swoją drogą, wiadomo co jeszcze na marzec Egmont planuje?

Offline badday

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:49:45 pm »
Kapitalnie. No to wiadomość dnia dla mnie, żaden tam Tusk :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 09:32:53 pm wysłana przez badday »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2010, 07:30:20 pm »
Otóż to!

Lucky Luke na bestsellera!
Bądźmy solidarni w marcu i dokonajmy jedynego słusznego wyboru!
Przyszłość zależy tylko od nas!
 :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2010, 07:34:28 pm »
Lucky Luke na bestlendera, w marcu wypozycze go wiec z biblioteki. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.