trawa

Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maker3

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 17, 2015, 01:17:14 pm »
Jakby ktoś szukał czerwonego tomu http://www.incal.com.pl/daltonowie-wciaz-uciekaja-miasto-duchow-daltonowie-odkupuja-winy.html
To chyba ostatnia księgarnia w sieci z tym tomem. Chyba nakład wtedy spadł, bo piąty tom już zniknął, a czwarty jest jeszcze prawie wszędzie.

Offline vision2001

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 28, 2015, 09:49:36 pm »
Nie moge sobie przypomniec czy Tomasz Kołodziejczak mowil cos na temat dalszych wydan Lucky Luke'a. Maja wydac tylko Goscinnego czy tez samego Morrisa? Beda tez najnowsze (Achde)?
Dziś na alejakomiksu.com pojawiła się informacją w tym temacie:

Cytat: Pytanie
Jak wyglądają Państwa plany wobec "Lucky Luke'a"? Niepublikowanych w Polsce historii Goscinnego zostało chyba tylko na jeden integral, a co potem? Wznowienia w zbiorczych wydaniach już opublikowanych w Polsce tomów Mistrza, integrale z komiksami innych autorów, czy może koniec serii? Pytam, ponieważ wyd. Hachette rozważa własną kolekcję z Lucky Lukiem i chciałbym wiedzieć, czy czekać na Wasze tomy.
Cytat: Odpowiedź/Tomasz Kołodziejczak
Czekać, czekać. Kolekcji raczej nie będzie. A my dyskutujemy z licencjodawcą, jak dalej ma wyglądać obecność LL w Polsce.
Trochę mnie to smuci i cieszy. Smuci, bo miałem nadzieję na kolekcję Hachette (z ww. odpowiedzi jednak nie jest potwierdzone na 100%, że LL od Hachette nie wyjdzie), z drugiej cieszę, że jednak Egmont myśli dalej o publikacjach z serii LL.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Inuki

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 28, 2015, 10:40:15 pm »
Mi szczerze mówiąc bardziej pasują integrale od Egmontu. Głównie przez mniejszy format. Pewnie wielu mnie zaraz zlinczuje, ale jakoś ciężko mi się czyta te wielkie tomy Asterixa, czy też LL właśnie. Może to przez to, że czytam głównie mangi. Fakt, że kolekcja wszystkich tomów to byłoby coś i z pewnością bym ją kupował, ale cóż - wszystkiego mieć nie można. Dobrze, że Egmont nie rezygnuje z LL; widać sprzedaż nie jest taka zła  :smile:

Offline Holsten

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 28, 2015, 11:39:41 pm »
Moim zdaniem strony w integralach Egmontu są zbyt małe, co pozbawia mnie przyjemności w obcowaniu z nimi. Ale faktem jest, że mang nie czytam (poza HEAT).
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 09:19:36 am wysłana przez Holsten »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 29, 2015, 08:17:47 pm »
Gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Mam cichą nadzieję, że E dociągnie te małe integralki do końca, bo już nie mam zdrowia żeby zaczynać ciułać latami kolejną serię. Niech się zlitują i pozwolą ludziom zebrać całego Luckiego w jednakowej szacie edytorskiej . Wyszło już 7 integrali zostało więc raptem tylko 6.
Wystarczy wydać po dwa albumy zbiorcze na rok - za trzy lata mamy komplet i zapominamy o sprawie.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline radef

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 29, 2015, 08:38:06 pm »
Niech się zlitują i pozwolą ludziom zebrać całego Luckiego w jednakowej szacie edytorskiej . Wyszło już 7 integrali zostało więc raptem tylko 6.
Wystarczy wydać po dwa albumy zbiorcze na rok - za trzy lata mamy komplet i zapominamy o sprawie.
Jakie 6 tomów? Zostało 19 albumów Goscinny'ego nie wydanych w tomikach. Nie mówiąc o 9 albumach Morrisa przed Goscinnym i 23 Morrisa po Goscinnym.
Co do formatu. Powiem szczerze - bardzo mi się nie podoba format tych tomików. Ale nie jestem bardzo wymagający, wystarczyłoby mi dobre B5 bez dużych marginesów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
dp: Lucky Luke
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 29, 2015, 09:27:53 pm »
Wiem . :D
Hachette zapowiadał że wyda 98 albumów, więc chyba tyle tego jest.
Ja skupiłem się na  albumach stworzonych przez duet Morris &Goscinny - bo chyba są nalepsze.
Z racji mojego podeszłego wieku oraz tempa wydawania kolejnych albumów zbiorczych przez E -na więcej obecnie nie liczę.
Gdyby E zaprzestał wydawania mini integrali i poszedł w inny format lub inne wydawnictwo zaczeło wydawać wszystko od nowa w tempie np.- 6 albumów na rok -no to ja dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 10:08:55 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline maker3

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #307 dnia: Grudzień 02, 2015, 10:39:23 am »
Cytuj
Niepublikowanych w Polsce historii Goscinnego zostało chyba tylko na jeden integral, a co potem?
Jeśli dobrze patrzę, to zostały dwa albumy z Goscinnym, więc nawet nie pełny integral.
39. The Bounty Hunter
55. The Daltons' Ballad and Other Stories

Tylko z jakiś powodów ten pierwszy został ominięty przez ostatni tom.

Offline Inuki

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 22, 2016, 05:28:25 pm »
Odsłuchałem sobie tą relację z panelu Egmontu z KW (wielkie dzięki za udostępnienie) i zastanawiam się nad tym, jak Egmont chce dalej ciągnąć tą postać. Pan Kołodziejczak powiedział, żeby odkładać kasę, bo będzie to solidne ruszenie z tym bohaterem. Ostatnio mówił podobnie w przypadku Marvela i faktycznie, dołożyli do pieca. No i to jeszcze nie koniec. Tylko, że LL to troszkę inna sprawa moim zdaniem. No bo jakby nie patrzeć, wydali już prawie wszystko Goscinnego. Została sama klasyka, czyli chyba pierwsze 10 albumów. Na siłę można by podpiąć jeszcze wznowienia albumów z lat 90-tych. Jednak w moim odczuciu nie jest to coś co można by nazwać "solidnym ruszeniem". Ja osobiście widzę 3 możliwości:

- kolekcja Hachette - wbrew temu co mówił Pan Tomasz w przedostatnich bodajże odpowiedziach na AK, kolekcja jednak zawita do kiosków, a Egmont zajmie się jej przygotowywaniem. Taka kolekcja to faktycznie spory wydatek, jakby nie patrząc i trzeba by odkładać fundusze regularnie. Nie pogniewałbym się, ale chyba bym się na nią nie zdecydował i jednak wolałbym któreś z poniższych dwóch rozwiązań

- nowe wydania zbiorcze - widziałem, że są integrale w których historie poukładane są latami. Każdy tom to około 200 stron, wyszło chyba 10 tomów do tej pory. Takie wydanie chyba najbardziej bym przytulił bo zaczęliby od początku. Tylko, że w okolicach 10 albumu zaczęłyby się albumy Goscinnego, które zostały wydane na przestrzeni ostatnich 5-6 lat. Fakt, że są one już niedostępne w sprzedaży i można by to uznać za pewnego rodzaju wznowienie, ale jednak sporo osób ma tamte tomy i pewnie nie chciałoby się bawić w nowe wydanie.

- pojedyncze albumy - wydanie takie jak Smerfy, Tintiny, czy też Asterix. Pojedyncze albumy, miękka oprawa, niska cena. Tylko znowu pojawia się wspomniane "solidne ruszenie"; co by to miało być? Jeden - dwa albumy miesięcznie, tak jak w przypadku Marvel Now?

Jestem naprawdę ciekawy co Egmont ma w planach. Zawsze była mowa, że LL sprzedaje się dobrze, ale bez szału. Świadczy o tym też częstotliwość wydawania poprzednich tomów. W sumie był chyba jeden tom rocznie. I tak teraz, nagle, mieliby ruszyć ze zdwojoną siłą? Tym bardziej, że sporo już wydali. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie szykuje się nowe wydanie, ale była też mowa o dokończeniu wydawania. Tylko, jeżeli mieliby powznawiać stare albumy i wydać te brakujące tak jak poprzednio, to po co się z tym tak kryć i zapowiadać "solidne ruszenie"?   

Offline keram

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 22, 2016, 05:47:30 pm »

Offline gobender

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 22, 2016, 07:18:46 pm »
^ boska kreska

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!

Offline janjedlikowski

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:44:08 pm »
Na Alei Komiksu pojawiły się okładki, jak mniemam, tych pierwszych 6 tomów. Wśród nich "Wrażliwa stopa", a raczej według tego co jest na zdjęciu "Żółtodziób". Czyli nowe wydanie będzie miało nowe tłumaczenie? I czy na pewno tytuł oryginału nie tłumaczy się jednak lepiej jako "Wrażliwa stopa" (Le Pied-Tendre)?

Offline Garf

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:50:24 pm »
Czyli nowe wydanie będzie miało nowe tłumaczenie? I czy na pewno tytuł oryginału nie tłumaczy się jednak lepiej jako "Wrażliwa stopa" (Le Pied-Tendre)?

No, greenhorn u Maya to też nie zawsze zielony róg... :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kaczogród

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:09:52 pm »
Czy w anonimowym tłumaczeniu z 1910r. Old Shurrehanda angielskie ,,greenhorn " nie zostało przetłumaczone jako po prostu ,,greenhorn " ? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 09:36:24 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur