Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 29, 2018, 02:32:16 pm »
"Człowiek, który zabił Lucky Luke`a" - Ale to jest petarda. Lucky Luke na poważnie, bez gadającego Jolly Jumpera i Bzika, atmosfera jest tu tak gęsta, że można ją kroić nożem. Cudowne rysunki i kolory. Nawet jak ktoś nie jest fanem Lucky Luke`a to dostaje kawał świetnego westernu a jak ktoś uwielbia tego kowboja to będzie zachwycony. Najbardziej urzekło mnie w tym komiksie wyjaśnienie dlaczego Lucky Luke
Spoiler: pokaż
przestał palić tytoń.
Wspaniały hołd dla postaci i jej twórców.


Przeczytałem ostatnio też "Kopalnie złota Dicka Diggera" i jestem zaskoczony. Komiks z 1947 roku a praktycznie wcale nie czuć jakiejś wielkiej ramoty. Paradoksalnie jest to zrobione bardziej na poważnie niż późniejsze tomy Goscinnego.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 19, 2019, 01:52:32 pm »

Offline Lesiok

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:40:23 am »
Jakaś wersja dla dorosłych? Na przykładowych planszach wygląda to ciekawie  :biggrin: No i format dosyć oryginalny.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 28, 2019, 08:55:34 pm »
Ja tylko chciałem napisać, że Człowiek, który zabił Lucky Luke 'a, to nie jest dobry Lucky Luke, to bardzo dobry western w ogóle. Przemyślany, nieco mroczny, w klimatach Bez przebaczenia Clinta, znakomity od strony narracyjnej. Dawno nie czytałem tak dobrego westernu. No masakra, że można zrobić tak świetny komiks w kategorii inny twórca bierze cudzą postać i robi wszystko po swojemu. Bardzo mocne 8/10.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 29, 2019, 11:15:38 am »
Jakiś czas temu znalazłem jedną naprawdę dziwną grę z Lucky Luke'm. LL się zakoc**je (?!), ale Daltonowie terroryzują miasto, więc nasz kowboy musi ich powstrzymać (a tych Daltonów jest... WIĘCEJ NIŻ CZTERY). Więc do nich strzela, ale nie na zasadzie, że wybija im pistolety z rąk. On ich ZABIJA! (!?!!) Luke, chłopie, myślałem, że skończyłeś z zabijaniem wrogów![/size]A w ogóle kreska szkaradna, ale muzyczka niezła.
https://poki.pl/g/lucky-luke[/size]

Offline bosssu

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 12, 2019, 10:36:24 am »

Gdzieś podczas przejazdu przez Grecję takiż piękny mural me oczy ujrzały :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D




Offline surmik

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 12, 2019, 11:21:02 am »
Świetne! Kiedyś muszę sobie podobny, komiksowy mural zrobić w domu...  :D
Pozdrowienia,
Marek