trawa

Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 216606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 14, 2016, 10:09:38 pm »
Kupiłem dzisiaj te 6 tomów Lucky Luke'a wydane przez Egmont i pewna rzecz nie daje mi spokoju. Na końcu każdego albumu jest lista tomów jakie ukazały się w serii, ale jest ona wybrakowana. Rozumiem, że Egmont nie umieścił na niej najnowszysch tomów z ostatnich paru lat ale czemu na liście pominięto niektóre albumy? Np według listy z polskiego wydania tomem 68 jest album pod tytułem "Prorok" a tymczasem w oryginale tym tomem jest "Oklahoma Jim". Ktoś wie o co chodzi?


Edit: dobra, teraz zauważyłem że to są wszystkie tomy jakie wyda u nas Egmont. W takim razie jestem ciekaw czy wiecie co będzie pominiętymi albumami? Nie ukażą się, czy Egmont sięgnie po nie dopiero w przypadku dobrej sprzedaży wcześniejszych albumów?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 10:26:43 pm wysłana przez buczanova »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline janjedlikowski

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 14, 2016, 10:28:42 pm »
No to jakie albumy mają być pominięte??

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 14, 2016, 11:15:04 pm »
Na tej stronie, z której zazwyczaj korzystam też jest 68 - Prorok. Czyli pasuje.
http://www.bedetheque.com/serie-213-BD-Lucky-Luke__6.html
Poza tym tych tomów jest 70, a seria jest zakończona, więc wszystko pasuje. Na razie kupiłem sobie tylko Łowcę nagród (swoją drogą już po okładce wyczuwam nawiązanie do pewnej postaci z Dobrego, złego i brzydkiego  :wink: ) i z tyłu jest pełna lista 70 albumów zakończonej serii Lucky Luke i Egmont ma zamiar wydać wszystko.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 11:20:40 pm wysłana przez Death »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 14, 2016, 11:51:47 pm »
70 tomów Morrisa. Seria powstaje nadal jako Przygody LL. Rysuje Achde.
http://www.bedetheque.com/BD-Lucky-Luke-Les-aventures-de-Tome-7-La-terre-promise-292191.html


Egmont zapewne ograniczy się do LL rysowanego przez Morrisa.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 15, 2016, 12:00:04 am »
Tam nawet Bzik ma swoją serię. Szaleństwo. :smile:
http://www.bedetheque.com/serie-543-BD-Rantanplan.html

Ładnie się sprzedaje ten najnowszy tom Lucky Luke`a. Jest na drugim miejscu w top sprzedaży ostatniego tygodnia. Thorgal jako nowość od razu wskoczył na podium, a Lady S co najmniej drugi tydzień z rzędu utrzymuje się w top 5. http://www.bdgest.com/top/ventes
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 12:09:40 am wysłana przez Death »

Offline janjedlikowski

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 15, 2016, 12:28:32 am »
No ale że Thorgal nie jest na pierwszym miejscu sprzedaży... :roll:

Offline radef

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 15, 2016, 06:02:28 am »
Np według listy z polskiego wydania tomem 68 jest album pod tytułem "Prorok" a tymczasem w oryginale tym tomem jest "Oklahoma Jim". Ktoś wie o co chodzi?
Na niektórych listach albumy z serii "Lucky Kid" (czyli przygody LL w przeciwieństwie) takie jak "Oklahoma Jim" są zakwalifikowane do głównej serii.
Odnośnie LL późniejszego niż Morris. Wy naprawdę myślicie, że za te 6 lat jak Egmont wyda 70 albumów rysowanych przez Morrisa i jeżeli będzie dobra sprzedaż to nie wydadzą mniej niż 10 albumów rysowanych przez Achde? W ogóle - to że jest lista nie oznacza, że Egmont obiecuje wydanie wszystkich 70 albumów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 15, 2016, 06:32:26 am »
Kołodziejczak to potwierdził w Łodzi. Idą po całości

fragsel

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 15, 2016, 07:09:03 am »
Myśląc w ten sposób nikt by nic nie mógł obiecać bo jutro może pierdyknac atomowa...

Sygnał był jasny: chcą wydać wszystko

I albo się tego trzymamy albo defetyzujemy jak ty. Ja tak nie chcę

fragsel

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 15, 2016, 07:30:20 am »
ja nie jestem skażony myśłeniem panoramicznym o zbieraniu komiksów
konstruując swoje wpisy kieruję się czym innym niż głaskanie po głowie osób takim myśłeniem skażonych...\
mało tego: wcale o nich nie myślę

Kołodziejczak powiedział, że Egmont ma zamiar wydać całość
I nic więcej nie potrzebuję wiedzieć. to i tak większa deklaracja niż od wielu innych wydawców

Offline Jaxx

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 15, 2016, 07:31:56 am »
Nigdy nie przeczytałem w całości żadnego tomu "Lucky Luke'a", jedynie przejrzałem kilka albumów w Empiku i raczej mnie nie zachęciło to, co widziałem - być może po prostu źle trafiłem, bądź nie był to mój dzień. Ale że humor Goscinnego generalnie bardzo mi podchodzi (Asteriks, Mikołajek), to chcę dać LL jeszcze jedną szansę. Mam więc pytanie: z tych nowych tomów, które teraz wyszły, jeżeli miałbym wziąć jeden - to który polecalibyście jako najbardziej reprezentatywny dla serii? Który najlepiej pokaże, co jest w tej serii, że ludzie tak ją lubią? 

fragsel

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 15, 2016, 07:33:09 am »
@Jaxx
Od razu walą z grubej rury, bo wychodzi Dyliżans, czyli najlepszy album Lucky Luke`a jaki czytałem. Na Bedetheque też ma najwyższą ocenę ze wszystkich i wcale się temu nie dziwię.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 07:36:37 am wysłana przez fragsel »

Offline rzem

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 15, 2016, 09:06:31 am »
Porzuciłem zaległości na rzecz przejścia do nowości i zaliczyłem wczoraj Dyliżans.
Klasyczny (kanoniczny może) humor i rozwiązania akcji zarówno dla tego typu opowieści, jak i dla autora.
Ja się nie napalam na całą 70-tkę. Zapoznam się z pierwszą 20-tką i potem zobaczymy.
W tym tomie dano nam mały, ale fajny dodatek na koniec.


Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 15, 2016, 09:55:48 am »
Kocham Dyliżans czystą i niczym nieskalną miłości, a mój stary egzemplarz jest już mocno zużyty tymi kilkudziesięcioma czytaniami i leżakowaniem na różnych półkach. Robił ktoś porównanie tłumaczenia? Bo się boję kupić ten nowy i nie wiem czy nie zostać przy starym. To samo jeśli chodzi o Wrażliwą stopę (Żółtodzioba). Na misie-pysie tam się chyba nie natkniemy, bo tłumaczy Mosiewicz, ale pamiętam, że niektórzy narzekali na nowe tłumaczenie Asteriksa w tych nowych wydaniach (sam nie porównywałem). Jest dobrze?
generalnie bardzo mi podchodzi (Asteriks, Mikołajek), to chcę dać LL jeszcze jedną szansę.
To jest dokładnie ten sam poziom. Wczoraj przeczytałem kilka komiksów, ale tego Luka już nie dałem rady, bo mi się oczy kleiły przed snem. Ale sobie przeczytałem pierwszą stronę Łowcy nagród i już się zaśmiałem na głos. Na pierwszej stronie. Są takie humorystyczne komiksy, że się niby dobrze bawisz i uśmiechasz pod nosem co jakiś czas i jak kończysz to stwierdzasz, że fajny komiksik. Ale są tacy twórcy jak Goscinny, że nie uśmiechasz się pod nosem, tylko jego żarty powodują szczere rozbawienie tam w środku. W każdym razie w nocnej ciszy, o 1:30, kiedy nie jeździ żaden samochód, moi domownicy mogli usłyszeć, może nie na cały głos, ale powiedziane normalnym głosem "o k**wa, hahaha". :wink: Po czym zgasiłem lampkę i od razu zasnąłem, z myślą, że jutro na pewno muszę przeczytać całość, a nie tylko pierwszą stronę.
No ale że Thorgal nie jest na pierwszym miejscu sprzedaży... :roll:
Zauważ, że Thorgal tam wskoczył jakoś nowość. Może był w sprzedaży tylko 4 dni, a nie tydzień i w kolejnym tygodniu wskoczy na pierwsze. :smile:

Offline Jaxx

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 15, 2016, 10:40:10 am »
Dziękuję. Spróbuję zatem z "Dyliżansem". Chociaż troszkę ostudza moją chęć wejścia w LL potencjalna liczba tomów do zgromadzenia...