Autor Wątek: Jason  (Przeczytany 52475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Re: who's tthe boss
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2006, 12:30:26 am »
Cytat: "Samuel"
A ja i tak radzę N. N-ie, żebyś nie trakował wszystkiego  tak na serio.

Na serio jestem, jak podaję przypisy i bibliografię. A i wtedy nie zawsze.
 
Cytuj
Na Oranienstrase jest drugi, Groser, ale bylo za pozno.

Na Oranienstrasse jest inny sklep - inny własciciel, inne ceny, inne komiksy. Ktoryś z nich ma jeszcze filię przy Weinmeister Platz (lub Strasse) - tuż przy przystanku U-Bahnu o tej nazwie, ale nie pamiętam który.

Offline mykupyku

Jason
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2006, 04:13:30 pm »
drugi tekst jest o SSHHHH! Jasona:
http://www.kazet.bial.pl/2004_05/z_usa-inaczej.htm


Jason to twórca niszowy, faktycznie wydawany w wielu krajach i przez zacne wydawnictwa, bo tworzy komiksy uniwersalne, a jego oszczędność słowa (lub zupełny brak) ułatwiają wydawcom decyzje, a do tego faktycznie jest jednym z ciekawszych talentów ostatnich lat, bo oryginalnie opowiada - umiejętnie balansuje między melancholią a ironią, dodatkowo należy do grupy twórców nie tylko oszczędnych w słowach, ale i w kreskach :) wyrazistą grafiką (graficznie zapadającymi w pamięć kreacjami postaci) od dawna wyróżnia się z masy niezależnych popaprańców

konsekwentnie pracuje na swoja pozycję, ale atmosfera jego dzieł, o dziwo, także i te wiciszenie i milczenie, tematy egzystencjalne odarte z ozdobników i fajerwerków, ale jednoczesnie często fabularnie zakręcone, sprawiają, że nie cieszy się populanością na miarę M. Satrapi, czy choćby C. Thompsona - Jason to nisza w niszy zatem :) ciekawa i warta odkrycia

może jego podejście do komiksu można porównywac do podejścia do kina, jakie reprezentują jego pobratymcy skandynawowie - oczywiście na polu tzw. komiksu i kina niezależnego?

na początek znajomości z Jasonem wybrałbym "Hey, wait!"
opyright by mykupyku

Offline Julius Corentin A.

Jason
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2007, 12:28:54 pm »
nius może nie pierwszej świeżości, ale...

Jason Nominated for Eisner Award

zresztą od wydania wspomnianego 'the left bank gang' jason zdązył wydać juz kolejny komiks,
a najnowsza jego praca - 'i killed adolf hitler' jest juz w drodze...

Offline Samuel

Jason
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2007, 12:54:06 pm »
Dzieki za linka. Uwielbiam te postaci i ten wyraz twarzy. Mimo całej "niszowości" autora, mam  nadzieje, ze jego dziełka staną na 'polskiej ziemi"
erefere

Offline Anonimowy Grzybiarz

Jason
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2007, 07:44:33 pm »
Cytat: "Julius Corentin A."
komiks,
a najnowsza jego praca - 'i killed adolf hitler'


Dezajn postaci kojarzy mi się z Fido i Melem... :?

Offline Kuba Jankowski

Jason
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2007, 12:22:41 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Cytat: "Julius Corentin A."
komiks,
a najnowsza jego praca - 'i killed adolf hitler'


Dezajn postaci kojarzy mi się z Fido i Melem... :?


to samo mi przyszło na myśl ;-) Miałem okazję zapoznać się z pięcioma tytułami tego autora (Meow Baby, The left bank gang, Why are you doing this, Iron Wagon i I killed Adolf Hitler). Jesli chodzi o rysunek to jak najbardziej trafia w mój gust (czysty, pozbawiony szczegółów, płaski kolor- elegancko, estetycznie, ładnie). Jesli chodzi o opowiadane historie: również. Czyta się szybko, bez zbędnego parkowania na stronach. Tak jak już ktoś tuttaj wspomniał: mimo że komiksy nie są specjalnie grube, to są w sam raz. Nic dodać nic ująć. Kapitalne rozwiązania scenariuszowe (choćby w The left bank gang- chyba mój ulubiony z tych, które znam) oraz bardzo miło i wciągająco prowadzona narracja komiksowa- sporo opowiadania samym obrazem- widać, że autor znakomicie czuje specyfikę medium- wie kiedy zrezygnować z dialogów na rzecz obrazowego popychania akcji do przodu. a jako, że idą święta, to mozna zakupić- w sam razna prezent.
ttp://www.przypadkiem.blogspot.com/

ramirez82

  • Gość
Odp: Jason
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:57:51 pm »
Zachwycony "przeczytanym" własnie Pssst! Jasona, postanowiłem nie czekać 6 lat, aż taurus media wyda zapowiadany Gang Hemingwaya, tylko kupić od razu garść komiksów Jasona z amazonu. Stąd pytanie. Czy wszystkie komiksy Jasona są nieme? A jeśli nie, to które są - może mi ktoś odpowiedzieć? I które z jego komiksów najbardziej byście polecili?

Offline Trreker

Odp: Jason
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:01:31 pm »
Zachwycony "przeczytanym" własnie Pssst! Jasona, postanowiłem nie czekać 6 lat, aż taurus media wyda zapowiadany Gang Hemingwaya, tylko kupić od razu garść komiksów Jasona z amazonu. Stąd pytanie. Czy wszystkie komiksy Jasona są nieme? A jeśli nie, to które są - może mi ktoś odpowiedzieć? I które z jego komiksów najbardziej byście polecili?

Hm... to nowe o Hitlerze rządzi i nie jest nieme- nie jest tez mocne me:), ale komiks to rewelacyjny. I killed Adolf Hitler się zwie i o miłosci jest....

Offline holcman

Odp: Jason
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2008, 01:40:31 pm »
Zachwycony "przeczytanym" własnie Pssst! Jasona, postanowiłem nie czekać 6 lat, aż taurus media wyda zapowiadany Gang Hemingwaya, tylko kupić od razu garść komiksów Jasona z amazonu. Stąd pytanie. Czy wszystkie komiksy Jasona są nieme? A jeśli nie, to które są - może mi ktoś odpowiedzieć? I które z jego komiksów najbardziej byście polecili?

Jeśli podobał Ci się "Pssst!" to możesz w ciemno brać resztę komiksów Jasona. Nie wszystkie są nieme za to wszystkie są co najmniej dobre.
Moje ulubione to "I Killed Adolf Hitler", "Left Bank Gang" (czyli "Gang Hemingwaya"), "The Living and the Dead" (opowieść o zombie w stylu niemego kina) i... cała reszta :-)
Polecam też ten komiks:
http://www.nytimes.com/ref/magazine/funnypagesJason.html

Offline ljc

Odp: Jason
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2008, 07:58:45 am »
tamtam!

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:02:56 pm »
Zachwycony "przeczytanym" własnie Pssst! Jasona, postanowiłem nie czekać 6 lat, aż taurus media wyda zapowiadany Gang Hemingwaya, tylko kupić od razu garść komiksów Jasona z amazonu. Stąd pytanie. Czy wszystkie komiksy Jasona są nieme? A jeśli nie, to które są - może mi ktoś odpowiedzieć? I które z jego komiksów najbardziej byście polecili?

Polecam wlasciwie wszystkie komiksy tego ekscentryka, gdyz wszystkie sa po prostu swietne, ale tak najbardziej to:

I killed Adolf Hitler
The Last Musketeer
Why Are You Doing This
The Living And The Dead (komiks niemy)
The Left Bank Gang

No i zbiory jego wczesnych prac:

Meow, Baby! (w wiekszosci niemy)
Pocket Full Of Rain

Te dwa albumy to juz jazda na calego, chore historyjki, niebanalne pomysly, niesamowite wrecz rozwiazania fabularne. W Pocket jestesmy swiadkami jaka ewolucje przeszla kreska Jasona - od realistycznej do dobrze znanej uproszczonej.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2008, 02:35:29 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Jason
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 24, 2008, 08:10:45 pm »
W "Pssst!" chyba najbardziej podobają mi się dwie opowieści: ta z motywem podróży i ta z sobowtórem. Niemniej cały zbiorek jest znakomity. Niby mówi o sprawach oczywistych, a przecież wprost chłonie się go, ze smutnym uśmiechem na twarzy. W każdym razie ten ptasiek na pewno nie marzy o czymś tak trywialnym jak latanie... Jego wielką przygodę życia wyznacza grawitacja egzystencji.
 

Offline ljc

Odp: Jason
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 24, 2008, 09:28:11 pm »
masakryczny moment jest, jak wrzuca kamien do rzeki z mostu... miazga...
tamtam!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Jason
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2008, 12:27:53 am »
moja wypowiedź mało wniesie do dyskusji... ale jak dla mnie Pssst! jest komiksem który powinien walczyć o miano komiksu roku 2008 w Polsce :)
Przeglądałem go / czytałem chyba już z pięć razy i za każdym razem sięgam po niego jak po coś nowego :)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Jason
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 25, 2008, 11:02:26 am »
moja wypowiedź mało wniesie do dyskusji... ale jak dla mnie Pssst! jest komiksem który powinien walczyć o miano komiksu roku 2008 w Polsce :)
Przeglądałem go / czytałem chyba już z pięć razy i za każdym razem sięgam po niego jak po coś nowego :)

przychylam posta.

Pssst! oferuje rozrywkę na wysokim poziomie, zmusza do chwili refleksji i nie pozostawia obojętnym...
osobiście najbardziej rozwaliła mnie scena, w której ptasiek po wszystkich 'przygodach' wraca do gniazda/monotonii życia.

 

anything