Autor Wątek: Jason  (Przeczytany 52855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jason
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 22, 2011, 01:58:46 pm »
Mógłby Taurus trochę z tym Jasonem pogonić. Zapowiadało się tak pięknie, w kilkanaście miesięcy aż 4 komiksy, a teraz od 1,5 roku nic.

Offline Thiago

Odp: Jason
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 19, 2011, 08:47:26 pm »
Pełna zgoda. Ciekawe na co wydawca czeka z kontynuacją? Może się nie sprzedaje?

ramirez82

  • Gość
Odp: Jason
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 19, 2011, 11:07:42 pm »
Coś w temacie się ruszyło - z odpowiedzi na pytania na forum Alei komiksu:
 
 
 
10. Co z kolejnymi komiksami Jasona?

- prowadzimy rozmowy dotyczące dwóch komiksów jego autorstwa (Last Muskeeter i Werewolves of Montpelliere - jak wszystko zakończy się dobrze wydamy je w jednym czasie (może na MFK)

Offline Wherbd

Odp: Jason
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2011, 11:32:19 am »
Odświeżam temat, ponieważ przedwczoraj ukazał się najnowszy komiks Jasona pt. "L'Île aux cent mille morts" (historię napisał Fabien Vehlmann i jest ona typowo "jasonowa"). Wspominam o tym, ponieważ u wydawcy można przeczytać 12 pierwszych stron, a cała "Wyspa..."  podobno zostanie również opublikowana za friko w sieci.
Jak dla mnie komiks zapowiada się wybornie: http://www.glenatbd.com/bd/l-ile-aux-cent-mille-morts-9782723476799.htm



Komiks "L'Île aux cent mille morts" jest już opublikowany za darmo na oficjalnej stronie http://centmillemorts.8comix.fr/ poszczególne rozdziały były dodawane co tydzień. 14 marca 2011 ukazał się ostatni. Projekt "8comix" jest próbą zmierzenia się autorów z nowym medium jakim jest internet oraz szukanie odpowiedzi czy jest to nowa płaszczyzna kontaktu z czytelnikami i potencjalnymi klientami. Projekt jest również próbą umożliwienia twórcą zarządzania swoimi pracami samodzielnie, niezależnie od wydawcy. W projekcie bierze udział oprócz Jasona kilku innych autorów, m.in. znany w Polsce z "Trzech cieni" Cyril Pedrosa.

Offline Julek_

Odp: Jason
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 14, 2012, 01:44:19 pm »
W temacie Jasona w Polsce panuje niestety cisza, a Taurus skupił się na publikowaniu nieco innych komiksów, co nie znaczy, że gorszych. Na Kolorowych Zeszytach natomiast wielki fan Jasona, Marcin Zembrzuski opisuje swoje przygody z dwoma pozycjami norweskiego mistrza komiksowych opowieści - od "Werewolves of Montpellier" bardziej do gustu przypadły mu "What Are You Doing This?" ale do lektury obu tekstów zachęcam i zapraszam.
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/search/label/Jason

Offline Julek_

Odp: Jason
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 02, 2012, 09:52:09 am »
Werewolves of Montpellier to kolejny komiks Jasona. I jak zawsze - co najmniej wart uwagi. To, co lubię w norweskim twórcy, to fakt, że w praktycznie w każdym kolejny albumie potrafi mnie zaskoczyć. Nigdy nie wiem czego mogę się po nim spodziewać, w którym kierunku pójdzie tym razem.

Offline adro

Odp: Jason
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 27, 2013, 11:42:44 pm »
Czy komiksy Jasona zagoszcza po raz kolejny w Polsce. Gosc zrobil mase ciekawych komiksow, a u nas publikacja prac Jasona stanela w martwym punkcie, szkoda :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Weil Deshalb

Odp: Jason
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:04:56 am »
Podobno na razie Taurus przerwał wydawanie komiksów Jasona z powodu braku kontaktu z autorem.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline adro

Odp: Jason
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:10:16 am »
aha dzieki, no to niezla kiszka :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline burberry

Odp: Jason
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:25:46 am »
Przeczytałem wczoraj "Stój...". Fantastyczny komiks. Minimum formy, maksimum treści, przygnębiająca lektura dotycząca dorosłości i obaw z nią związanych, a także tego, jak jedno zdarzenie może całkowicie przemielić nasze plany i oczekiwania... Jason sprawnie posługuje się metaforami, w tym tomie świetnie odtwarza znane większości czytelników sytuacje z dzieciństwa, chwile grozy, rozmowy o niczym. Jak zawsze świetne rysunki.
Przyczepić się można do tego, na co wcześniej w tym wątku zwracał uwagę Dariusz Hallmann, czyli do jakości wydania - ogólnie jest raczej ok, sztywna okładka, matowy fajny papier, ten komiks nie potrzebuje więcej, przydałoby się jednak, by czerń została czernią. Niektóre strony niestety są szare.

Z innych komiksów Norwega czytałem "Skasowałem Adolfa Hitlera", który też był super, ale nie tak super jak "Stój...". : -)

Czy Taurus całkowicie zaprzestał wypuszczania an rynek kolejnych utworów Jasona? Szkoda by było, są świetne.
Bóg Cię kocha

Offline mibartek

Odp: Jason
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 22, 2016, 05:09:50 pm »
Niedawno udało mi się dostać wszystko wydane w PL i przeczytałem praktycznie za jednym zamachem. Niesamowite jest to, że z jednej strony każdy komiks jest bardzo podobny zarówno wizualnie jak i treściowo, a jednak równocześnie mamy zupełnie różne historie i świeże pomysły.
Ogromna szkoda, że nie dostaliśmy nic więcej od Taurusa czy też innego wydawcy.
Zadałem pytanie w "Pytania do Taurusa" czy planowane jest wydanie kolejnych komiksów - jest tutaj jeszcze dalej ktoś chętny na nowe tytuły od Jasona?;)

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:54:14 pm »
Watpie aby cos sie w tej kwestii zmienilo.
 :sad:
Polecam Jasona w oryginale, napisane sa bardzo przystepnym jezykiem. Dodatkowo, autor ten bardzo czesto opowiada samym obrazem np. zbiorek Almost Silent. Generalnie polecam wszystkie Jasony, bo wszystkie sa conajmniej dobre / bardzo dobre, a wiekszosc jest do wielokrotnej lektury.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Jason
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:10:22 pm »
Podpisuje się. Jak dla mnie to jest absolutna wirtuozeria to co robi Jason samym rysunkiem (Hey Wait...drool). I to jest dla mnie wyżyna tego medium (tak wiem powtarzam się, że nie lubie dużej ilosci tekstu w komiksie, ale po to sa książki ;).  W sumie tylko w Iron Wagon jest nazdwyczaj dużo gadaniny jak na Jasona.
Osobiscie czekam też na "utomikownienie" pozostałych zeszytwych wydań FB (w tym dwóch, które także wyszły u nas - Gang i Hitler)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Jason
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:04:58 pm »
Jasona również bardzo poproszę. Wybitny, "osobny" twórca. Choć obecnie jakoś nie widzę u nas dla niego klimatu. Ale czekam cierpliwie na powrót zainteresowania naszych wydawców.
Ze Sfarem też pożegnaliśmy się na lata a od końca 2014 nastał mały (a nawet całkiem spory)urodzaj. Wierzę, że z Jasonem też tak będzie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline mibartek

Odp: Jason
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 23, 2016, 08:56:18 am »
Polecam Jasona w oryginale, napisane sa bardzo przystepnym jezykiem.


a jakieś źródło gdzie można kupić w dobrej cenie polecasz? zawsze poluje na dni otwarte w multiversum ale nigdy nie ma nikogo chętnego żeby mi zakupić (a Poznań od Krakowa daleko niestety)

edit:
http://www.ebay.pl/itm/Almost-Silent-Low-Moon-If-You-Steal-Athos-In-America-Lost-Cat-by-Jason-HC-lot-FB/291797295899?

fajna oferta na ebay ale niestety nie wysyła poza US sprzedający...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 12:26:53 pm wysłana przez mibartek »