trawa

Autor Wątek: Mistrzostwa Polski?  (Przeczytany 15117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:04:21 pm »
Przyglądam się tej dyskusji i przyglądam.. i wyjść z podziwu nie mogę, jak się kłócimy o bzdety, nie mając ku temu tak naprawdę podstaw.

Od początku czułem (chyba nie mylnie), że temat został stworzony przez Kingę, aby się dowiedzieć jakie jest stanowisko świadka mordheimowego na temat takiego pomysły gry, pod nazwa MP.
Dziewczyna chciała dowiedzieć się, czy jest sens szarpać się w organizację.
Wszyscy którzy organizowali podobne zabawy, doskonale wiedza że troszeczkę wysiłku należy włożyć w to, aby się graczom przyjemnie spędzało czas. Aby były nagrody, sędziowie, makiety itp.

Dzięki temu tematowi, Kinga dowiedziała się że owszem zainteresowanie jest ale:
1. termin jest niezbyt "szczęśliwy".
2. Nazwa MP niektórych drażni.
Uniknie tym sposobem świecenia oczami, kiedy na turnieju, w który włoży sporo energii, zagra raptem 6 osób (tak jak Kretek).

Co do organizacji Bazyliszka uważam że był to jeden z lepiej zorganizowanych turnieji i dopisywała na nim świetna atmosfera.
Mało tego, porównując go do naszych imprez, (z mojego punktu widzenia) był lepszy niż oMTH czy moje Strychowe porządki.
(choć obecne oMTH zapowiada się na prawdziwy hit )
Był to tez turniej zaopatrzony w najlepsze tereny (dzięki przeszkadzajkom Lublina).
Dodatkowo nagrody, również były wyśmienite ( w szczególności smok który mi zdmuchnięto z przed nosa :))

Jeśli chodzi o roszczenia do regulaminów też nie przesadzajmy.. Jeszcze dobrze pamiętam czasy kiedy pojawiały się one (w naszym wykonaniu) na tydz. przed turniejem, zawierając masę błędów. I to że klub TH zorganizował tyle a tyle turnieji, robiąc kolejne regulaminy korzystając z podkładki wcześniejszych regulaminów (czasami zmiany są kosmetyczne) nie usprawiedliwia tak daleko idącej krytyki. Każdy popełnia błędy i ma do tego prawo.
Ja sobie bardzo chwale to ze Kinga po raz kolejny wychodzi z incjatywą. Tym bardziej że Bazyl, w który włożyła trochę swego wysiłku, na razie jest w czołówce moich ulubionych turnieii (a troszeczkę ich za sobą mam).

Dlatego zamiast wylewać swoje niechęci rozmawiajmy spokojnie obradując nad wspólnym dobrem :)
Kamil. (miszczu)

Offline Demence

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:41:57 am »
Kretku, chyba coś przegapiłam bo nie zauważyłam bym na siłe forsowała ten turniej który zostałby nazwany MP Mordheim.
Zadałam proste pytanie czy chcecie/godzicie się na coś takiego.
organizator - patrz: prezes szafa i jak mniemam całe stowarzyszenie Bazyliszek, jak go męczyłam o turniej mordheim na Bazylu bo chętnych na powtórkę imprezy jest niemało, to dostałam odpowiedź że możemy zrobić ale nie w październiku tylko w listopadzie 25-26 (przy okazji mistrzostw par wfb) i tylko jeśli nazwiemy to Mistrzostwami Polski. (po raz kolejny to samo piszę, ale może w końcu reszta, która nie zrozumiała się wczyta porządnie).
A że dostałam taką informację z podłączoną prośbą o zapytanie tzw. "środowiska" to zapytuję i czekam na konkretne odpowiedzi.

Ubiegłoroczny Bazyliszek był moim debiutem organizatorskim więc uważam, że wpadki były wliczone w ryzyko, jakby ich nie było nie miałabym się na czym uczyć. Pragnę zauważyć, że i niektórzy, którzy uważają się za wspaniałych organizatorów i są już "starymi wygami" w tej kwestii je również popełniają i moje bazyliszkowe się do nich nawet nie umywają.

Pytanie padło bardzo proste, ale jak widzę to trudno jest się wypowiedzieć jako proste tak/nie/nie mam pojęcia.

Ja wiem, że turniej chcielibyście bo kto by nie chciał, ale najlepiej to rzut beretem od domu by nie trzeba było x godzin na podróż tracić, ale ani tego się nie da zorganizować by wszystkim pasowało ani terminu się tak nie da zorganizować.

Regulaminu, w kilku Twoich postach Misio było zapytanie o to, nie ma bo nie widzę powodu dla których miałby powstać choćby i informacyjnie, skoro byt imprezy jest niewiadomy zarówno jak i organizator tego turnieju więc nie ma kto tego zrobić.


Myślę, że temat czy będzie czy nie będzie możemy zamknąć.
Mordheima nie będzie na Bazyliszku przy okazji mistrzostw par wfb w dniach 25-26 listopada A.D. 2006.
)

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:19:19 pm »
Cytat: "Demence"
...Ja wiem, że turniej chcielibyście bo kto by nie chciał, ale najlepiej to rzut beretem od domu by nie trzeba było x godzin na podróż tracić...


No ale mamy juz dwa większe turnieje, na które warto wpaść, i mam nadzieje, że się na którymś zobaczymy;)
Dajmy już spokój Bazyliszkowi.

Offline MiSiO

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:49:30 pm »
Seba ma rację ... i do tego zupełną nieprawdą jest to co napisała Demence. Kto organizował/pomagał w organizacji turniejów w Rzeszowie, Jastrzębiu, Będzinie, Warszawie itp.? Kto bywał w Lublinie, Łodzi ... duża część wypowiadających się osób.

Cytuj
Mordheima nie będzie na Bazyliszku przy okazji mistrzostw par wfb w dniach 25-26 listopada A.D. 2006.


Cóż ... sapuku.

Cytuj

Ubiegłoroczny Bazyliszek był moim debiutem organizatorskim więc uważam, że wpadki były wliczone w ryzyko, jakby ich nie było nie miałabym się na czym uczyć. Pragnę zauważyć, że i niektórzy, którzy uważają się za wspaniałych organizatorów i są już "starymi wygami" w tej kwestii je również popełniają i moje bazyliszkowe się do nich nawet nie umywają.

Pytanie padło bardzo proste, ale jak widzę to trudno jest się wypowiedzieć jako proste tak/nie/nie mam pojęcia.

Ja wiem, że turniej chcielibyście bo kto by nie chciał, ale najlepiej to rzut beretem od domu by nie trzeba było x godzin na podróż tracić, ale ani tego się nie da zorganizować by wszystkim pasowało ani terminu się tak nie da zorganizować.

Regulaminu, w kilku Twoich postach Misio było zapytanie o to, nie ma bo nie widzę powodu dla których miałby powstać choćby i informacyjnie, skoro byt imprezy jest niewiadomy zarówno jak i organizator tego turnieju więc nie ma kto tego zrobić.


To ja nie rozumiem wogóle sensu tego zamieszania [i tak już zdeaktualizowanego] - jeszcze nie widziałem tematu gdzie pyta się "Chcecie turnieju?" nie wiedząc, kto go ma zrobić. :roll:

Daleko nie szukając; TH robi oMTH od 2 miesięcy, nie wiedząc czy ktokolwiek się pojawi. Ludzie najpierw czekali na jakieś konkrety. Wcześniej 2 tematy o turnieju były zupełnie ignorowane. Może 2 posty się w nich pojawiały. Teraz część informacji o turnieju już się pojawiła ale dopiero jak dostaną ludzie cały pakiet, wogóle się zaczną zastanawiać nad przyjazdem. Tak to działa. Z powodzeniem 3 rok zresztą. Najpierw program, potem deklaracje udziału. Oferta - chętni. Trudno zbierać chętnych nic właściwie nie oferując ... możecie oczywiście moje słowa zignorować ale uważam, że takie działanie przynosi dobry efekt.


 P.S. Pisząc, że Bazyliszek był przez CIEBIE organizowany lekko uderza w innych, mający swój udział w organizacji. Dalego nie szukajać w Sebę. :cry:

Offline Motorek

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 28, 2006, 09:52:05 pm »
Cytat: "Demence"
Kretku, chyba coś przegapiłam bo nie zauważyłam bym na siłe forsowała ten turniej który zostałby nazwany MP Mordheim.
Zadałam proste pytanie czy chcecie/godzicie się na coś takiego.
organizator - patrz: prezes szafa i jak mniemam całe stowarzyszenie Bazyliszek, jak go męczyłam o turniej mordheim na Bazylu bo chętnych na powtórkę imprezy jest niemało, to dostałam odpowiedź że możemy zrobić ale nie w październiku tylko w listopadzie 25-26 (przy okazji mistrzostw par wfb) i tylko jeśli nazwiemy to Mistrzostwami Polski. (po raz kolejny to samo piszę, ale może w końcu reszta, która nie zrozumiała się wczyta porządnie).
A że dostałam taką informację z podłączoną prośbą o zapytanie tzw. "środowiska" to zapytuję i czekam na konkretne odpowiedzi.
Do turnieju Mordheim na Bazyliszku nic nie mam. Chcesz organizować proszę bardzo, potrzebujesz pomocy przy regulaminie i scenariuszach chętnie pomogę, ale do Mistrzostw Polski ręki nie przyłoże bo pomysł mi się nie podoba.

Cytat: "Demence"
Ubiegłoroczny Bazyliszek był moim debiutem organizatorskim więc uważam, że wpadki były wliczone w ryzyko, jakby ich nie było nie miałabym się na czym uczyć. Pragnę zauważyć, że i niektórzy, którzy uważają się za wspaniałych organizatorów i są już "starymi wygami" w tej kwestii je również popełniają i moje bazyliszkowe się do nich nawet nie umywają.
Nie uważam się ani za wspaniałego organizatora ani za "starego wygę", jeżeli popełniam błędy to się do nich przyznaję, każdy je popełnia.
To co mi się nie podobało na zeszłorocznej imprezie napisałem w temacie o Bazyliszku.
Cytat: "Demence"
Pytanie padło bardzo proste, ale jak widzę to trudno jest się wypowiedzieć jako proste tak/nie/nie mam pojęcia.
Nie będę się powtarzał.

Cytat: "Demence"
Ja wiem, że turniej chcielibyście bo kto by nie chciał, ale najlepiej to rzut beretem od domu by nie trzeba było x godzin na podróż tracić, ale ani tego się nie da zorganizować by wszystkim pasowało ani terminu się tak nie da zorganizować.
Na dzień dzisiejszy interesuje mnie to co mi organizator zapewni :arrow:  nocleg, łazienka, palarnia, możliwość spożycia alkoholu (kilka piw w miłym towarzystwie, jeżeli nie wolno spożywać alkoholu bo jest to impreza 100% bezalkoholowa to uszanuję decyzję organizatora). Kwestia regulaminu i scenariuszy jest rzeczą drugorzędną bo i tak czytam jedno i drugie tylko raz, na więcej nie mam czasu. Interesują mnie również koszty jakie poniosę wybierając się na turniej. I to wszystko.
Pozdrawiam.
PS: Więcej już do tematu Mistrzostw Polski nie wracam.

Offline Demence

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 29, 2006, 08:32:19 am »
myślę, że temat naprawdę możemy zakończyć.

co się tyczy spraw ogólnoorganizatorskich są pewnie na stronie bazyliszka www.bazyliszek.rsc.pl.

I Misio, pytanie o to czy chcemy MP chyba jednak musiało zaistnieć bo teoretycznie osoba, która to wygra będzie Mistrzem Polski Mordheim, więc wypadało spytać "środowiska" czy chcemy wyłaniać taką osobę i tak ją nazywać do kolejnych MP. Ty nadal pytania nie załapałeś.

EOT
)

Offline Ushabti

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 02, 2006, 08:07:01 pm »
Szkoda... zawsze byłem zwolennikiem poglądu, wg którego turnieje zamieniają hobby w sport. Skoro temat zakończony ośmielę się bezczelnie podsumować całość i skomentować, skoro wcześniej nie miałem takiej mozliwości:

1. Ludzie wykazują inicjatywę i chwała im za to (Hail Demence i wszyscy inni którzy chcą się czymś zająć zamiast dojeżdżać na gotowe!)
2. Inni ludzie wykazujący inicjatywę na szeroką skalę (bo im za to płacą) nie dostrzegają drobnych inicjatyw małych środowisk i wolą zamienić je w szumne wydarzenia przy których zgarną całą chwałę za ich organizację i wolę ich nie obrażać za to publicznie ("Możecie to zrobić, jeśli nazwiecie to Mistrzostwami Polski" - mam nadzieję, że człowiek który wypowiedział pierwszy to zdanie kiedyś w kolejce po socjalny posiłek otrzyma go tylko jeśli ktoś nazwie go w papierach królową brytyjską... god bless Bazyliszek :P ) więc odpuszczę sobie ostrzejsze słowa.
3. Cała dyskusja wykazuje, że nasze środowisko nie potrafi nawet określić czego chce. Ktoś kiedyś założy jakąś organizację zajmującą się profesjonalnie imprezami Mordheim w naszym kraju... i będzie to radosna wiadomość i "wielkopomna chwila". Skoda, że nie zajmą się tym Ci, którzy maja z tego największe korzyści... :( To się chyba nazywa "Etyka w biznesie": zgarnijmy zyski, kosztami obciążymy pasjonatów...

Takie trochę pesymistyczne podejście... ale nikt nie powie, że bezpodstawne  :?
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline szafa

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2006, 06:12:27 pm »
Dzizas...

Dobrze ze dopiero po Bazylu sie napatoczylem na ten temat bo by mnie dunder swisnal przed impreza i bylby klops gotowy.

Nie stawialem twardych warunkow jekoby Bazyliszek musialby byc MP Mordheima, moze wyniklo pewne nieporozumienie w rozmowie z Kinga, chodzilo raczej o propozycje pomocy przy organizacji imprezy o takiej randze.

Nie mam zamiaru zjezdzac ekipie z Krakowa, Katowic czy Lublina na ich podworko, jezeli sa chetni do pomocy i zorganizowania turnieju Mordheima w dniach 25-26 listopada to zapraszam, w terminie pazdziernikowym i tak mielismy problemy lokalowe i nie bardzo bylo jak sie pomiescic.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline Ushabti

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 22, 2006, 09:04:45 am »
Cytuj
Nie stawialem twardych warunkow jekoby Bazyliszek musialby byc MP Mordheima, moze wyniklo pewne nieporozumienie w rozmowie z Kinga, chodzilo raczej o propozycje pomocy przy organizacji imprezy o takiej randze.

To zupełnie zmienia postać rzeczy... Tu dyskusja toczyła się na podstawie wieści, które mieliśmy. A przy niedoborze informacji musimy liczyć na te które mamy. Nie nasza wina, że nikt tego wtedy nie sprostował...
Cytuj
Dobrze ze dopiero po Bazylu sie napatoczylem na ten temat bo by mnie dunder swisnal przed impreza i bylby klops gotowy.

Ja bym to określił inaczej: szkoda, że nie zajrzałeś tu przed Bazylem, bo mógłbyś wszystko sprostować i mieć problem z głowy, a i my pewnie z wielką radością byśmy na imprezę ową zjechali, skoro i na WM tyle osób wcześniej trafiło a wasze warunki "konwentu" były zdziebko korzystniejsze...
Zrozum więc, że to nie nasza wina, że zinterpretowaliśmy informacje które dostaliśmy w sposób dla nich najwłaściwszy. Po prostu niech następnym razem pojawią się bardziej kompletne!
Cytuj
Nie mam zamiaru zjezdzac ekipie z Krakowa, Katowic czy Lublina na ich podworko, jezeli sa chetni do pomocy i zorganizowania turnieju Mordheima w dniach 25-26 listopada to zapraszam, w terminie pazdziernikowym i tak mielismy problemy lokalowe i nie bardzo bylo jak sie pomiescic.

Aktualnie jako Poznaniak musze przyznać, że gdyby ktoś z naszego miasta chciał zorganizować turniej na swoim podwórku i zaprosić na nie innych, to z przyzwoitości sam przywitałby gości i zaprosiłby ich na imprezę, a nie do jej przygotowania... Ale to może jakieś moje wielkopolskie zboczenie... Wszak Warszawa to nie Rzym ;)
Jeśli jednak coś będzie się u was działo czekam na informacje (ciekawe kto tym razem będzie robił za kuriera). Nie ukrywam przy tym, że podróż do Lublina chociażby wydaje się bardziej... różnorodna.

P.S. Masz świetny podpis :D :
Cytuj
"Ktokolwiek ośmieli się podnieść rękę na Stowarzyszenie Bazyliszek, niech ma świadomość, że Stowarzyszenie mu tę rękę odrąbie..."

Czy to znaczy, że udało wam się wyrobić wtyki w Ministerstwie Edukacji? ;)
Może wreszcie bitewniaki zaczną żyć własnym życiem w mediach (Radio i Telewizja)
Proponowałbym jeszcze bardziej "uspołecznioną" wersję z rosyjskojęzycznej parodii "Władcy Pierścieni":
Cytuj
"Jeśli naplujesz na kolektyw, to kolektyw się obetrze...
Jeśli kolektyw napluje na ciebie: to się utopisz..."


Pozdrawiam!
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Zielony

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 22, 2006, 09:14:43 am »
to wszystko wina Kingi... :lol:
IMP  :O

Offline szafa

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 22, 2006, 10:57:32 am »
Cytat: "Ushabti"
Może wreszcie bitewniaki zaczną żyć własnym życiem w mediach (Radio i Telewizja)

Akurat Bazyliszek byl prezentowany w 5-10-15, Teleexpressie, Kurierze Warszawskiem i Radiu Bis, ponadto Canal+ nagral u nas dwa programy.

Nie mialem czasu tu wczesniej zagladac, zajmowalem sie organizacja konwentu, a nie biciem piany na forach.

Zielony:
Nie jest to wina Kingi tylko raczej moja, niezbyt precyzyjnie przekazalem jej to co mialem na mysli.
Domyslam sie ze zdanie "chcialbym zeby na Bazylu odbyly sie MP Mordheima" mozna odczytac dwuznacznie.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 22, 2006, 11:55:11 am »
Cytat: "szafa"
Zielony:
Nie jest to wina Kingi tylko raczej moja, niezbyt precyzyjnie przekazalem jej to co mialem na mysli.

To raczej była ironia ;).

Offline Valten

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 22, 2006, 12:21:45 pm »
TAK jeśli dopuszcza mojego trolla z reppersa

NIE bo grozi to taką samą sędziowską anarchią :evil:  :evil:  jak w WHB i powstaniem poldheima
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Zielony

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 22, 2006, 12:30:43 pm »
Cytat: "Musley"
Cytat: "szafa"
Zielony:
Nie jest to wina Kingi tylko raczej moja, niezbyt precyzyjnie przekazalem jej to co mialem na mysli.

To raczej była ironia ;).

no co ty :roll:
IMP  :O

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 22, 2006, 12:44:22 pm »
Sorki, sorki.  :doubt:

 

anything