trawa

Autor Wątek: Mistrzostwa Polski?  (Przeczytany 15001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 27, 2006, 09:54:49 am »
Mi brakuje informacji kto ma pisać regulamin, brakuje szkicu regulaminu do oceny, kto ma zagwarantować tereny, czy sala miałaby być większa niż ostatnio, kto miałby sędziować np. hobby... debata o nazwie bez podstawowych informacji i imprezie skazuje turniej na lincz.

No i termin - 3 tyg na zrobienie turnieju, mimo, że Demence uważa, że są 2 miesiące, to za mało.

Cytuj
Czy jesteś gotowy do walki? - Bazyliszek 2006

Już wszystko wiadomo! Oczekiwana od kilku miesięcy przez całe
środowisko piąta edycja największego ogólnopolskiego konwentu fanów
gier bitewnych odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 października.


... chyba, że w tym roku mają być 2 bazyliszki.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:15:32 am »
Cytat: "vader_NH"
Cytat: "Kretek"
Cytat: "Zielony"
Sasza ukochany protegowany Musleya ;)
Tak to jest jak Musley poji niedzwiedzia kislevicką wódką ;)


On włąsnie go nie poi. On go naciera  :badgrin:

Pomówienia :shock: .
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Czy ktoś jeszcze może chciałby sobie pograc w turnieju par?? Może znajde czas na organizacje TPIII (trzecia edycja) i tak się głośno zastanawiam..

Chętnie, ale nie za szybko - moi WH jeszcze nie pomalowani :D.
Cytat: "Demence"
może właśnie nazwanie tego mistrzostwami ściągnęłoby więcej ludzi i może o to chodzi organizatorom.

Wątpię - w zasadzie najwięcej mordheimowiczów zagląda na forum NG, reszta się nie udziela za bardzo w necie.
Cytat: "Demence"
Osobiście uważam, że 2 takie imprezy tydzień po tygodniu nie wypalą, a że Falkon większy tam się uda większość, więc cokolwiek by nie zrobić i jakkolwiek by nie nazwać to co by mogło zaistnieć na Bazylu i tak okazałoby się klapą, chociaż...

Z tym się zgodzę - dwie takie same imprezy tydzień po tygodniu, w dodatku dla tak mało licznego grona raczej nie wypalą.

Offline Filth_of_Fenris

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:47:27 am »
Misio naprawde mamy 2 miesiące bo na Bazyliszku nie będzie Mordheima. Demencja została poproszona by zapytać "środowisko" co ono na pomysł urządzenia turnieju pod koniec listopada przy okazji jakichś Mistrzostw par w WFB.  Miała sie tylko zapytać a wy już od niej chcecie regulaminów i wszystkich ustaleń. Prosimy czytać ze zrozumieniem  :p .
There's no God. There's only the Emperor."

Offline MiSiO

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:58:44 am »
To się wyjaśniło. Jednak przeczytałem, że chodzi o Bazyliszka. Małe zamieszanie - moja wina. Problemy jednak zostają.

Oczywiście, że chcemy przynajmniej wstępny regulamin. Wiesz... z 3 lata temu robiło się imprezy Mordheim na zasadzie "Będzie, może, turniej ... chcecie?". Teraz bez konkretów ludzie się tylko irytują. Jak Miszczu wspomina o TP to wiadomo o czym mówi ale Bazyliszek organizacją nie zachwycił, bo był daleko od miejsc gdzie Mordheim króluje i nie dało się wszystkiego sprawdzić na miejscu przed imprezą - chociaż turniej miał swoje plusy. Dlatego uważam, że ważniejsze od nazwy są inne sprawy - a o nich nic nie wiemy. Jak tu się można sensownie wypowiedzieć?! Tylko o samej nazwie - wabiku na ludzi. To też się stało.

Zresztą jak to MUSI się nazywać MISTRZOSTWA POLSKI to i organizacja musi być mistrzowska. Organizator musi zagwarantować WSZYSTKO. Tak, aby się przyjechało tylko z bandą, siadło i grało.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:54:24 pm »
A, co do nazwy, jeszcze się nie wypowiadałem.
Sama nazwa mi nie przeszkadza - może się to nazywać jakkolwiek. Jeżeli jadę na turniej, to chcę po prostu pograć i rozumiem w tym momencie motywy organizatora. Ale jak widać nie trafił za bardzo, bo większą ilość ludzi nazwa "Mistrzostwa Polski" irytuje i odstrasza, niż przyciąga. Poza tym widzę, że część z nas traktuje nazwę turnieju jako wiążącą i przekładającą się bezpośrednio na poziom organizacji. A jak jest, zapewne wszyscy się domyślamy...

Offline Filth_of_Fenris

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 27, 2006, 01:27:28 pm »
Szczerze powiedziawszy to jest temat o tym czy turniej ma się odbyć razem z Turniejem Par WFB. Ale zaczęliście się kłócić jak małe dzieci o nazwę  :p . Co wam kurde przeszkadza, że miałaby być taka nazwa?? Mnie to nie obchodzi, bo mam ochotę pojechać na turniej i w miłej atmosferze pograć. Ale nieeee... No oczywiście o jakieś bzdety musicie się kłócić. Że co?? Że ma się to odbyć w Warszawie?? Według mnie skoro znajdzie się miejsce to może być. No, ale znowu niee, bo kurde południe znowu robi problemy, że w stolicy arena Mordheimowa leży i kwiczy. I co z tego?? Nic. Ludzie opanujcie się i przestańcie stwarzać problemy, proszę.

A co do organizacji to wiesz Demencja jak na razie nie ogłosiła, że za to się zabiera. Miała zapytać, co wy na to, więc zapytała. Ja sądzę, że jakby ludzie się wypowiedzieli po prostu bez żadnych zbędnych komentarzy czy jest sens to robić i rzeczywiście byłby to by się wzięło i przygotowało. Wiesz ja z Ekipą jesteśmy chętni pomóc w organizacji. Tereny byśmy zabrali od nas chodź sądzę, że nie dalibyśmy rady zapełnić wszystkich stołów sami (poza tym ze byłby to turniej na zasadach Empire in Flames, bo tak się złożyło, że nasze tereny są najodpowiedniejsze do tego  ;) . Same górki, murki, lasy i obeliski). Regulamin przygotowałoby się. Wystarczyłaby wiadomość, że jest sens to robić.

MISTRZOSTWA=Mistrzowska organizacja to ehh wiesz ja na Bazyliszku się wyśmienicie bawiłem i mimo iż było parę wpadek małych to nie zwróciłem na nie uwagi. Było miło i fajnie mi się grało. Ja nie jadę na turniej dla jego nazwy. Nie jadę i nie będę oczekiwał genialnego organizatorstwa choćby i się nazywał "Mistrzostwa multiuniversum w Mordheim". Jadę żeby się spotkać z ludźmi, pograć i pośmiać. Ale jak widzę niektórzy zapatrzyli się w WFB i WH 40k i jadą tylko żeby wygrywać i nie musieć zwracać uwagi na jakieś drobne potknięcia organizatorów, bo one przecież zrujnują całą strategie, którą skrupulatnie opracowywał 3 miesiące przed turniejem.
There's no God. There's only the Emperor."

Offline MiSiO

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 27, 2006, 02:31:36 pm »
Jaśli ktoś mi powie, że nazwa imprezy nie ma znaczenia to po prostu nie dam mu wiary. Szczególnie jeśli chodzi o MP.


Cytuj
Że co?? Że ma się to odbyć w Warszawie?? Według mnie skoro znajdzie się miejsce to może być. No, ale znowu niee, bo kurde południe znowu robi problemy, że w stolicy arena Mordheimowa leży i kwiczy.


Jakby Ci to powiedzieć ... wyobraź sobie Polskę organizującą Ryder Cup. Śmiech na sali. Nie "Południe", bo wygląda to na umyślną próbę obrażenia paru osób, dwa - np. Lublin nie jest na południu. Jeśli ktoś chce robić MISTRZOSTWA POLSKI tylko dlatego, żeby podpiąć się pod turniej WFB to przykro mi bardzo. Ja się nie pojawię choćby dlatego, że nie podoba mi się takie traktowanie systemu, który lubię, przez WFBowców. Po co turniej? Aby rangę ich turnieju podnieść... i co znaczy "znowu"? Wcześniej już ktoś utrudniał organizację czegoś w Wawie? Zauważ co sam napisałeś. Arena mordheimowa leży i kwiczy ... stąd wątpliwość czy nazwa MP jest dobrze dobrana.

Cytuj
MISTRZOSTWA=Mistrzowska organizacja to ehh wiesz ja na Bazyliszku się wyśmienicie bawiłem i mimo iż było parę wpadek małych to nie zwróciłem na nie uwagi.


To dlaczego organizatorzy wymagają takiej dumnej nazwy? Byle turniej Mordheim nie pasuje do turnieju WFB?

Też się bardzo dobrze bawiłem na Bazyliszku. Nie zmienia to faktu, że, bez obrazy, nie chciałbym nazywać MP imprezy organizowanej przez mało doświadczonych, choć zapalonych, mordheimo-turniejo-organizowaczy.

Cytuj
Regulamin przygotowałoby się. Wystarczyłaby wiadomość, że jest sens to robić.


Zapodajcie wstępny regulamin to będziemy mieli o czym debatować. Mnie się idea EiF podoba. Nazwa mi się NIE PODOBA.

Cytuj
Same górki, murki, lasy i obeliski


Pomysł na turniej EiF wydaje się trafiony jednak Mistrzostwa Polski powinny być rozgrywane na mordheimowych terenach. Jeśli takich nie ma to na pewno nazwa MP jest nie na miejscu.

Offline Mistrz wałków :)

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 27, 2006, 02:37:15 pm »
Jeśli mi czas pozowli wpadnę do was i zapewnie postaram się o pożadne sedziowanie.. Czuje że za jakiś czas zostane sankcjonowanym sędziom :)
Kamil. (miszczu)

Offline Filth_of_Fenris

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 27, 2006, 04:08:34 pm »
Cytuj
Jakby Ci to powiedzieć ... wyobraź sobie Polskę organizującą Ryder Cup. Śmiech na sali. Nie "Południe", bo wygląda to na umyślną próbę obrażenia paru osób, dwa - np. Lublin nie jest na południu. Jeśli ktoś chce robić MISTRZOSTWA POLSKI tylko dlatego, żeby podpiąć się pod turniej WFB to przykro mi bardzo. Ja się nie pojawię choćby dlatego, że nie podoba mi się takie traktowanie systemu, który lubię, przez WFBowców. Po co turniej? Aby rangę ich turnieju podnieść... i co znaczy "znowu"? Wcześniej już ktoś utrudniał organizację czegoś w Wawie? Zauważ co sam napisałeś. Arena mordheimowa leży i kwiczy ... stąd wątpliwość czy nazwa MP jest dobrze dobrana.



Ehh a kto chce sie podpinać pod ten turniej?? Po prostu chcemy zorganizować równolegle z nim turniej Mordheim i nie sądze by to była jakaś ujma na honorze. Tak samo mógłbyś powiedzieć że na Bazyliszku też Mordheim został źle potraktowany bo było wiele więcej turnieji. A że zażyczyli sobie nazwy MP to mnie to naprawde rybka. Dla mnie nazwa nie ma znaczenia. Równie dobrze mógłby sie nazywać "Zmagania dzielnych ogóreczków" :p . Po prostu to są wymagania które sobie ORGANIZATORZY a nie WFB'kowcy zarzyczyli.


Cytuj
Jaśli ktoś mi powie, że nazwa imprezy nie ma znaczenia to po prostu nie dam mu wiary. Szczególnie jeśli chodzi o MP


Wierz sobie lub nie ale dla mnie nie ma znaczenia.


Cytuj
To dlaczego organizatorzy wymagają takiej dumnej nazwy? Byle turniej Mordheim nie pasuje do turnieju WFB?


Ich pytaj.

Cytuj
Też się bardzo dobrze bawiłem na Bazyliszku. Nie zmienia to faktu, że, bez obrazy, nie chciałbym nazywać MP imprezy organizowanej przez mało doświadczonych, choć zapalonych, mordheimo-turniejo-organizowaczy.


Dobrze tutaj ustępuje pola. Turnieju MORDHEIM'a nie organizowałem ani jednego. Lecz wiesz to nie jest jedyny system w którym maczałem swoje palce i nie jeden typ imprez, więc co nieco juz wiem  :p .


Cytuj
Zapodajcie wstępny regulamin to będziemy mieli o czym debatować.


Ale to nie jest dyskusja o regulaminie. Czy ty tego nie widzisz?? Temat powstał po to by stwierdzić czy jest sens robienie tego turnieju, i regulamin ma sie nijak do tego według mnie.

Poza dyskusją jednak powiem tyle że jak widać z ankiety nie ma sensu robić tego turnieju. Najważniejszym powodem jest Falkon który jest niedługo przed ustaloną datą. I osobiście powiem że naprawde chętnie sie wybiore na niego i zaciągne pare ludzi od nas z miasta. Dlatego Kretku i reszto lublinian jesli moge spytać co wy na to by zrobić ten turniej na zasadach Empire in Flames??  :)
There's no God. There's only the Emperor."

Offline MiSiO

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 27, 2006, 04:48:42 pm »
Powiem tylko, że po postach nie widać aby rozmawiano o regulaminie. ;)

Ok. Nie chcę w kółko powtarzać więc na tym zakończmy. Nie ma sensu spamować. Każdy ma swój punkt widzenia. Z organizatorami nie będę rozmawiał czemu górnolotnie postanowili robić MP - bardzo to dziwne.

Czekam teraz na jakąś decyzję - wtedy zabiorę znowu głos. No i liczę, że ta nazwa zostanie zmieniona.

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 27, 2006, 05:13:13 pm »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
Ale to nie jest dyskusja o regulaminie. Czy ty tego nie widzisz?? Temat powstał po to by stwierdzić czy jest sens robienie tego turnieju, i regulamin ma sie nijak do tego według mnie.

Poza dyskusją jednak powiem tyle że jak widać z ankiety nie ma sensu robić tego turnieju. Najważniejszym powodem jest Falkon który jest niedługo przed ustaloną datą...


Tylko widzisz bez sensu jest pytać ludzi czy chcą turniej, rzucajac luźne hasło. Chyba wiadomo, że każdy chciałby aby był turniej, bo wszyscy podchodza do tego przede wszystkim jako możliwość zagrani, a to ze jedncyh cieszy samo granie, a innych granie i wygrywanie nie ma tu nic wspólnego. każdy ma prawo podchodzić do tego jak ma ochote.

Tyle,ze u nas dobrą zabawe niejako odwzorowuje regulamin, i cała oprawa. Jeśli ktoś poda wstepny regulamin, napisze,że będzie sala, tyle i tyle blatów, mnóstwo terenów i zapewni świetną zabawet to zobaczysz las rąk. Ale jak ktoś mnie pyta czy chce turniej na drugim końcu Polski, ja się wstepnie zgodze, a później doda to super, ale musicie go sobie zorganizować, bo tego też nikt nie napisał kto to bedzie organizowa,ł to porażka.

Jak dla mnie nie ma sensu robić tego turnieje, bo koliduje  z innymi imprezami, bo kilka turniei w ciagu miesiaca to lipa. 28-29 października oMTH w Kraku, później Falcon i robić 3 impreze Mrodheimową na siłe to zły pomysł, zwłaszcza, że nie zapowiada się w żaden sposób na dobry turniej.

Offline Filth_of_Fenris

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 27, 2006, 05:34:57 pm »
No to jak sądze koniec tematu na chwile obecną. Skoro wiele osób razi ta nazwa, a inna jak sądze nie wchodzi w gre (tutaj w sumie też nie rozumiem i nie wnikam czemu organizatorzy takie ultimatum dali ale kto by tam ich rozumiał  ;) ) to proponuje zamiast pisać bzdurne posty (tak ja też przestane obiecuje  :p ) zabrać sie za picowanie band na Falkona lub oMTH jak kto woli i jak kto da rade zawitać. No moze sie zdarzyć że my zawitamy na obydwa  :)
There's no God. There's only the Emperor."

Offline Wercyngetoryks

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2006, 05:47:13 pm »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
to proponuje zamiast pisać bzdurne posty (tak ja też przestane obiecuje  :p ) zabrać sie za picowanie band na Falkona lub oMTH jak kto woli i jak kto da rade zawitać. No moze sie zdarzyć że my zawitamy na obydwa  :)


No zapraszam na oMTH, bo na prawde warto wpaść i zagrać;) Sam turniej, nocka, i niedziela, no ogółem 48 godzin grania w Mordheim jeśli ktoś wytrzyma :roll:. Jeśli nie to w niedziele szerego innych atrakcji;) Ostateczne info o całej imprezie wkrótce się pojawi.

Offline Filth_of_Fenris

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2006, 05:49:57 pm »
W sumie sie zobaczy i pomysli. Popytam ekipy co oni na dwa turnieje. Ale ja chętnie bym popykał z kimś z poza mojego klubu.  :)
There's no God. There's only the Emperor."

Offline Motorek

Mistrzostwa Polski?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:42:13 pm »
Cytat: "Demence"
Zostałam poinformowana, że Turniej Mordheim może być na Bazylu jeśli go sobie damy nazwać Mistrzostwami Polski. Mnie jest wszystko jedno, bo nie ważna nazwa a zabawa. Ale jak widzę większości chodzi o samą nazwę a nie próbowanie przeforsowania w ogóle Mordheima na Bazyla (za tym jest tylko kilka osób).
Zostałam poproszona aby zapytać tzw. "środowisko" co na ten temat sądzi, więc pytam.
Może grajmy w otwarte karty? IMO wypadałoby żeby organizator imprezy się wypowiedział, bo zostałam poproszona itd. przypomina mi przychodzi Rywin do Michnika. Ani w sierpniu na Polkonie ani we wrześniu na Wojennym Młocie Szafa nie mówił nic a nic o Mistrzostwach Polski, będzie turniej Mordheim i tyle. Na temat próźb już nic nie piszę, bo ostatnio jakaś nadwrażliwa jesteś :roll: .
Cytat: "Demence"
Widzę też że część przegapiła moją opinię w tej kwestii. Osobiście uważam, że 2 takie imprezy tydzień po tygodniu nie wypalą, a że Falkon większy tam się uda większość, więc cokolwiek by nie zrobić i jakkolwiek by nie nazwać to co by mogło zaistnieć na Bazylu i tak okazałoby się klapą, chociaż... może właśnie nazwanie tego mistrzostwami ściągnęłoby więcej ludzi i może o to chodzi organizatorom.
To po co na siłę forsujesz MP? Skoro to ma być klapa? Przewieziesz 4 litery z Katowic do Warszawy tylko po to, żeby świecić oczami przed organizatorem. Klapa, nie wyszło, I'm sorry tydzień temu był Falkon? Ludzi nie ściągną Mistrzostwa Polski tylko to co im się zapewni na samym konwencie. Patrz WM deklarowało się z 10 osób z Lublina pojechało nas 2. A impreza też przyciągała swoją nazwą Wojenny Młot organizowany przez Games Workshop. I co z tego?
Cytat: "MiSiO"
... chyba, że w tym roku mają być 2 bazyliszki.
Tak ten drugi, na którym ma być Mordheim będzie w ostatni weekend listopada, chyba że coś przegapiłem.
Cytat: "MiSiO"
Zresztą jak to MUSI się nazywać MISTRZOSTWA POLSKI to i organizacja musi być mistrzowska. Organizator musi zagwarantować WSZYSTKO. Tak, aby się przyjechało tylko z bandą, siadło i grało.
Tu się zgodzę, bo to nie jest jakiś śmieszny turniej w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie sędzia nie wie co się dzieje i gra w Konfrontację, gra się na ławkach i tereny są tylko te, które wzieło się z domu bo organizator nie zapewnił.
Wołek z całym szacunkiem dla Ciebie skup się bo majaczysz.
Przerabiałem już równolegle turniej Mordheim i turniej WFB, nagrody mieliśmy zajebiste, regulamin i scenariusze też zajebiste, pierwszy raz w życiu takie coś mi wyszło naprawdę siedziałem po kilka godzin dziennie, żeby wszystko dopieścić i zapiąć na ostatni guzik, od strony organizacyjnej nie było się do czego przyczepić.... na tunireju grało 6 osób. Masz pytania bo ja nie od tamtej pory nie organizuję turnieji Mordheim równolegle do batlowych chyba, że to jest na konwencie, wtedy wypada mi kilka osób na WFB.
A jeżeli pojawię się na listopadowym Bazylu, w co mocno wątpię to własnie na WFB.