Autor Wątek: S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)  (Przeczytany 1695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagal

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:44:23 pm »
załóżmy taką sytuację:

oddział 10 thunderersów strzela do generała HE na gryfie szarżującego z 18 cala. Gryf w wyniku S&S ginie. co teraz?

a)szarża dochodzi ale gryf jak wiemy leży i kwiczy
b)szarża nie dochodzi a generał rusza się 5 cali od miejsca w którym razem z gryfem stał bo ma spaloną szarżę.
c)gryf wlatuje w bliski zasieg wtedy S&S->gryf ginie a dopiero od 12" genio ma spaloną i rusza się 5 cali

jak dla mnie odpowiedź a) tak byłoby logiczne, ale logiką się w warhammerze nie kierujemy ;)
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline rroghl

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:42:52 pm »
c) napewno nie
a) też wydaje mi sie że, nie bo przeciez S&S jest w momencie zadeklarowania szarży (no dobra troche po), więc ptaszysko jest ustrzelone jeszcze przed wykonaniem ruchu. Gienek nie może wykonać ruchu 20" ponieważ w momencie wykonywania ruchu jego aktualny muvement wynosi 5... dlatego moim zdaniem opcja b) jest prawidłowa.

Shino

  • Gość
S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:52:58 pm »
jesli byles w zasiegu szarzy to b) (napisales, ze byles :) )

jesli nie to bestja wlatyje w zasieg i od tego punktu b ;)

z tymze w VI bylo, ze gosc pada w odleglosci 1" od podstwaki monstera.. w VII nie wiem jak jest...edit a pomylilo mi se z b :o

Offline grzech76

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2006, 07:43:52 am »
z tego co pamiętam, zarówno w 6 edycji jak i w 7, jest tak, że S&S rozstrzygany jest w miejscu z którego szarżuje jednostka. Czyli jeżeli ginie gryf, to ginie w tym miejscu, i z tamtego miejsca heros na piechotę musi biec.

z tego samego miejsca bowiem jednostka ucieka jeżeli nie zda testu paniki spowodowanej s&s.

Offline Bachmat

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:15:25 am »
Odpowiedź a) logiczna :shock: Zabili go i doleciał  :roll: :lol:  :lol:  :lol:

Zdecydowanie prawidłowa odpowiedź to b). Jeśli gość na piechotę dochodzi to szarża jest. Jeśli nie jest w stanie jak w tym przypadku to pali.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Christos

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:11:08 am »
Nie mam teraz Wielkiej Księgi pod reką więc będę hipotetyzował bardziej opierając sie na 6ed (pod tym względem chyba nic sie nie zmieniło):

- jeśli bohater na gryfie jest w zasiegu strzału w momencie deklaracji szarży to gdy Gryf padnie, bohater szarżuje na swoich giczałach
 - jesli jest poza zasięgiem dolatuje na Gryfie w miejsce gdzie wchodzi w zasięg (dopiero w tym miejscu robi sie S&S i są ewentualne tego konsekwencje). Jesli w tym momencie gryf padnie to bohater stoi i dalej nigdzie sie nie rusza.

Nie ma czegos atkiego jak kombinowany ruch -> najpierw lotem a potem z buta.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline SkaVen6

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2006, 06:32:36 pm »
Popieram Christosa, druga część jest zgodna z opisem S&S 7ed, a pierwsza jest taka jakaś fajna  :D
eek & Destroy

Offline Padishah

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2006, 09:24:55 pm »
W booku nad tabelką reakcji monsterowych, jest wyraźnie napisane, że jak monster ginie od S&S to bohater stoi i nie szarżuje. Przynajmniej w wersji pl tak pisze :D
nd the ground did tremble as the king marched to war.

Offline Asassello

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2006, 02:29:56 pm »
zeby roztrzygnac kwetsie ostatecznie:
polski RB str. 61 (ostatni akapit)
"Jezeli wieżchowiec ginie podczas szarży w wyniku reakcji stać i strzelac wroga, to zastepuje sie go pieszym modelem jeżdzca, ktory nie ma prawa do zadnego ruchu, gdyż wlasnie probuje uwolnic sie z uprzęży potwora."

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Kołata

S&S oraz straty w czasie niego powstałe ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2006, 03:26:05 pm »
@up

potwierdzam, w wersji angielskiej jest to samo ;)

EOT
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!