Autor Wątek: Dział powikłań vol.3  (Przeczytany 121945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flowingwater

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:35:41 pm »
Mnie zawsze religii uczyli fajni księża. jeden był fajny, bo się nam zwierzał, mimo(a może właśnie dlatego), że większość nie uważała  ;) powiedział nam na 1. lekcji min., że "każdy kiedyś przechodzi kryzys wiary". Nie wiem, ale jakoś fajnie to było usłyszeć od księdza (a raczej młodego zakonnika). można to stosować też do innych aspektów życia...Pozatym bardzo szczerze mówił np. o tajemnicach watykanu...


edit: 200 post 8)

Offline Pokpoko

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:36:30 pm »
mam kurde pytanie-zmusza was ktoś do chodzenia na tą religię? bo przypominam że możecie się nie męczyć, i zapisać na etykę. albo mieć wolna godzinkę, jesli nie zbierze się te 7/8(chyba)ustawowych osób.

Offline Ryba

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:37:44 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
... no i czasem pójść pograć w nogę czy Quake III :o


Czy to kolejny zart?? Wypuszcze was na Quake?? :roll:

Co do religii to tu jest wybor ze hoho. Ale tu trzeba chodzic, ale sa do wyboru Sowi, Ewangelizm, Katolicyzm i Turecka religia. Jak bylem w Polsce to nie musialem chodzic jak nie chcialem (ale chodzilem bo jestem wierzacy  ;) )

Offline reizen

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:41:06 pm »
Skoro już wspominacie o swoich katechetach...
Cytuj
u nas gadamy o Hitlerze, nazistach, przemocy - to nie jest religia!!
Mam podobnie. Nie wiem jak ciebie Ryba, ale mnie do tego uczy ksiądz(wiecie taki gość w sutannie :p ). Lekcje są o tyle ciekawe, że zamiast rysować sobie jakieś scenki biblijne i pisać nudne notki biograficzne na temat świętych, to poprostu rozmawiamy. Fakt da się odczuć tą "kapłańską propagande"*, ale nasz katecheta jest diablo inteligetny i naprawdę się nie nudzimy. Ostatnio rozmawialiśmy sobie na temat tego, dlaczego człowiek czyni zło(sic!). Tak dłubaliśmy i dłubaliśmy ten temat, aż wkońcu jeden koleś powiedział "Ludzie czynią zło, bo Bóg dał nam wolną wolę"(chyba chciał zgadnąć co ksiądz ma na myśli). Ksiądz zaczął rozwijać ten temat, ale zadzwonił dzwonek i w ramach pracy domowej kazał nam sie nad tym zastanowić(tja już widzę, jak będzie wyglądało, "zastanowienie sie nad tym" przez moich ludzi z klasy   :p ). Do czego właściwie zmierzam? Sam nie wiem tak się rozpisałem. :p  W każdym badź razie, religie mam dopiero we czwartek, więc zdąrzę coś przygotować i będzie fajnie... tak właśnie napisałem: "BĘDZIE FAJNIE". Serjo mówię, naprawdę lubie moje lekcje religii. ;)

*mam na myśli to specyficzne twierdzenie duchownych, że: "Bóg jest naszym miłosiernym ojcem i tylko w nim znajdziemy szczęście"itp.
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline @

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:41:50 pm »
Toć nasz ksiądz ani nas nie wypuszcza pograć w piłkę czy Quake'a, tylko idzie, i gra z nami :o I nawet nawet w quake'a mu idzie, ale zwykle ląduje w połowie listy :lol: Podobno jest wielkim fanem Cywilizacji :?

Wiecie ile taki ksiądz wyciągnie na miesiąc? 2k zł :roll: I nie musi wydawać tego na jedzenie czy lokal, to ma zagwarantowane :o

Offline Krova

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:42:52 pm »
Cytat: "steelie"

Tacy są najgorsi :doubt:


 Pani Napiorkowska i noga z krzyża Chrystusa się kłania  :lol:

 Dla niewtajemniczonych, czyli właściwie wszystkich oprócz steeliego - w 1szej klasie gimnazjum mieliśmy naprawdę dziwną nauczycielkę. Dochodziła do zadziwiających wniosków, czego najlepszym przykładem będzie to, że w drewnianej nodze bohatera wiersza doszukała się analogii do...drewna z krzyża Chrystusa :lol:

 ale..czy ja już o tym nie mówiłem?


  Ryba - do lekcji religii nigdy, nigdy nie podchodziłem na poważnie (:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Frey Ikari

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:44:56 pm »
Ja też mam pomysł na nazwę vol 4..., Deathmatch albo assalut...
 ;)
Z dzisiejszych nowości to zabiłem 5 komarow i ponad 30 much w tym 3 za jednym zamachem... Konkluzja..., skąd one się biorą, nalot czy jak?! :idea:  ;)

Offline Ryba

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:45:29 pm »
reizen pamietaj ze ja jestm w Niemczech. Ale do rzeczy - my tez tu wiele rozmawiamy, troche piszemy, ale glownie nie na tematy zbyt religijne. Nie ma zadnej wzmianki o Chrystusie, Modlitwach, czy rozancu. Nic, a nic, teraz rozmawiamy o przemocy od poczatku roku. Nie wiem co to jest, napewno nie religia, moze niemiecki sposob na nowoczesna religie  :?:  :roll:

Offline @

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:47:24 pm »
Z tymi muchami to jakas inwazja, jak byłem w budzie to nawet spać na histori nie dawały!!!

Co do "działu..."

To to musi być :
Spam, czyli kto to zagląda, część 4 [bo Dread nam (nie) pozwolił...]

Offline Dreadorus Maximus

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:51:34 pm »
Ja pamiętam jak graliśmy w nogę z klerykami z seminarium duchownego i kapitanem ich druzyny był mój prorektor ds. studenckich, a zarazem wykładowca od dogmatyki. Jesli jeszcze nie wiecie ja mam bardzo brutalny styl gry w sportach drużynowych, zwykle wystawiają mnie, bym wyeliminował najlepszego zawodnika z drużyny (i sam zszedł za faule). Wiem, że to nie powód do chwały, ale wyeliminowałem gościa z gry na miesiąc.
Ostatnio przełożył egzamin i nie odprawił mszy, bo go sfaulowali klerycy, gdy grał w kosza.

Co do zarobków, to wszystko zależy od parafii i tego, co dodatkowo taki ksiądz robi. Są tacy, co mają 4 klocki na miesiąc, a znam i takich, co ledwie wyciągają 600zł. I muszą sobie zapewnić żarcie, ale zwykle mieszkają we trzech, czterech na plebanii i robią zrzutę, datego taniej wychodzi ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:54:16 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
... a znam i takich, co ledwie wyciągają 600zł. I muszą sobie zapewnić żarcie, ale zwykle mieszkają we trzech, czterech na plebanii i robią zrzutę, datego taniej wychodzi ;)


No przeciez to nie jest nawet minimum, ktore potrzebne jest do przezycia, jak tak mozna  :shock: ?? Wywalic Giertycha  :lol:

Offline @

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:55:17 pm »
A u nas w Toruniu jest nawet ksiądz który ma dzieci :lol:
Oczywiście dzieci są już dorosłe, a ksiądz siwy, ale troche głupio to wyglądało jak po święceniach podbiega do niego dziewczyna, i głośno: "Gratuluję tato!" :lol:

Offline Ryba

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:57:30 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
A u nas w Toruniu jest nawet ksiądz który ma dzieci :lol:
Oczywiście dzieci są już dorosłe, a ksiądz siwy, ale troche głupio to wyglądało jak po święceniach podbiega do niego dziewczyna, i głośno: "Gratuluję tato!" :lol:


No ale to jest niezgodne z prawem chrzescijanskim, jak to mozliwe??

No chyba ze malpka wciska kit.... :shock:

Offline Pokpoko

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 25, 2006, 09:00:13 pm »
cóż, dread pewnie powie,ale jak dla mnie nic dziwnego-ot,chłop poczuł powolanie późno ;)

Offline Dreadorus Maximus

Dział powikłań vol.3
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 25, 2006, 09:00:30 pm »
To jest chyba niemożliwe, albo to nie są rzymscy katolicy, albo dostał święcenia na diakona stałego. Diakon może ślubu udzielić, komunię rozdawać, chrzcić, ale nie może spowiadać i celebrować mszy. Może mieć żonę i dzieci, chodzi w sutannie i w ogóle. U nas jest to od niedawna, dlatego jeszcze to dziwnie wygląda.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.