trawa

Autor Wątek: Pozdrowienia z interstrefy  (Przeczytany 9655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2006, 07:45:38 pm »
W "Machinie" jest recenzja z "Pozdrowień..." - pozytywna.

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2006, 04:38:31 pm »
Mam przyjemność zaprosić wszystkich 19 października, czyli w przyszły czwartek do sklepu komiksowego Fankomiks, mieszczącego się przy ulicy Grodzkiej 2, w Krakowie, gdzie o godzinie 16:30 rozpocznie się się podpisywanie autorskiej antologii "Pozdrowienia z Interstrefy". Oprócz obowiązkowego rysunku i dedykacji, chętnie udzielę odpowiedzi na temat realizowanych obecnie projektów. Będzie tez można zobaczyć oryginalne plansze z zapowiadanego na przyszły rok komiksu Bler. Zapraszam wszystkich serdecznie!

Offline Marius Magnus

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2006, 07:58:28 pm »
Bardzo ładnie wydany średniej jakości zbiór. Nie mam żadnych większych zastrzeżeń, co do poszczególnych historii, ale żadna historia /z "Sierpniową Niobe" włącznie/ nie zafascynowała mnie /choć czytanie wspominam miło/.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline ljc

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2006, 08:26:55 pm »
nie znalazłem nic interesujacego
mocny, ujmujący scenariusz "sierpniowej Niobe" zastał zamalowany nachalnymi kolorami i stracił na wyrazie, ale i tak to jedyny dobry punkt tego zbioru
największe nieporozumienia pod każdym względem to "Polski Zombie" i "Drużyna klutu"
tamtam!

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2006, 12:24:32 am »
Masz prawo do własnego zdania i nie mnie to podważać.
Twoja subiektywna opinia mogłaby być kierunkowskazem dla błądzacego twórcy,  szkoda, że tak nie jest.
Zdanie, że scenariusz po zamalowaniu stracił na wyrazie jest bez sensu. Wygląda, ze masz problemy z precyzowaniem własnych myśli, jakże łatwiej byłoby napisać, że po prostu komiks ci się nie spodobał. Przynajmniej nie musiałbyś ryzykować plątania się w pojęcia, których nie znasz.
Proponuje też odkurzyć definicję słowa "monochromatyczny" w odniesieniu do kolorów w "Niobe" . Daltonizm to podobno wada wrodzona, jesli nie miałeś z nim wcześniej kłopotów, to pewnie jesteś zaprzeczeniem tej opinii.

Gilbaert

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2006, 07:50:04 am »
daj spokój Rafał
ljc jest niereformowalny.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2006, 10:46:47 pm »
Cytat: "Marius Magnus"
Bardzo ładnie wydany średniej jakości zbiór.

Mam podobną opinię do Mariusa Magnusa.
Ogólnie pasuje mi kreska Rafała Szłapy ( no, może poza tym straszliwie zakreskowanym epizodem "Polskiego Zombiego" ) i dobrze się prezentuję podział na pomieszczenia. Najbardziej podobały mi się komiksy z "Gabinetu" i "Pokoju Telewizyjnego", średnio te z "Korytarza", a te z "Piwnicy" i "Łazienki" właściwie wcale. Czyli zdecydowanie wolę te "poważniejsze" pracę autora, niż te "lżejsze".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline c14

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2006, 10:55:56 pm »
mi z kolei najbardziej podobała się Operacja Swoi - zdecydowanie chciałbym przeczytać więcej w tym klimacie. całkiem ok są też komiksy z części "korytarz".
nie trafiają w mój gust za to rzeczy z "gabinetu", "łazienki" (sory, ta drużyna ktulu to dla mnie totalna porażka) i "piwnicy" (tu graficznie jest ciekawie, zwłaszcza w Zombim 3).

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2006, 09:32:21 am »
Przede wszystkim bardzo dziękuje za opinie. Wątek ożył a ja upewniam się, że "Pozdrowienia..." mają swoich czytelników.
Jak zwykle nie mogłem się powstrzymac przed odautorskim komentarzem, więc pare słów tytułem uzupełnienia.

"Operacja Swoi" ( w pokoju telewizyjnym) pierwotnie była rysowana z myslą o publikacji w magazynie komiksów detektywistycznych Detektyw Komiks. Pismo miało mieć swoja premierę na poczatku bieżącego roku, niestety, poza testowym numerem zerowym, dostępnym jedynie dla nielicznych szczęśliwców, magazyn nigdy nie ujrzał światła dziennego. W zamierzeniu te 15 plansz miało być wstępem do nieco dłuższej historii, a zawikłane wątki miały w dalszej częsci znależć swoje rozwiązania. Scenariusze tego dalszego ciągu są gotowe, byc może znajdzie się kiedyś wydawca zainteresowany publikacją tego komiksu.

Dwie pierwsze opowieści z korytarza ( "Brak szczęścia..." i "Stopklatka") to taki mały falstart, za który przepraszam czytelników i scenarzystów. Jeśli w końcu, w marcu ukaże się pierwszy "Bler"( przygotowując antologie zakładałem, ze ukaże się równocześnie z nią już w pazdzierniku) proponuje wrócić do tych dwóch komiksów, wiele niejasności powinno zostać wtedy rozwianych.
Co do "Drużyny..." to trochę chce mi sie śmiać. Oczywiście pójściem na łatwiznę byłoby powiedziec, że ten komiks jest taki okropny, bo własnie taki miał być. Sęk w tym, że on naprawde nie może być inny. Głupi bohaterowie mają walczyć z jeszcze głupszymi od siebie przeciwnikami a wszystko polane gęstym lovecraftowskim sosem. Decydując się na ten komiks spodziewałem się tych wszystkich lecących w jego ( i moją) stronę pomidorów i chyba to w robieniu go jest najzabawniejsze. Ostrzegam, że rozmawiam z jednym z serwisów odnośnie odcinkowej kontynuacji:)
No i tyle w ramach tłumaczenia się:), raz jeszcze bardzo dziekuje za wasze opinie. Wszystkie uwagi biorę sobie do serca, no może z wyjątkiem tych o nachalnych kolorach. Spodziewam się w najblizszym czasie następnych antologii nie popełniać, czas na długi metraż!:))

Offline Anonimowy Grzybiarz

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2006, 07:28:09 pm »
Cytat: "Rafał Szłapa"
Mam przyjemność zaprosić wszystkich 19 października, czyli w przyszły czwartek do sklepu komiksowego Fankomiks, mieszczącego się przy ulicy Grodzkiej 2, w Krakowie, gdzie o godzinie 16:30 rozpocznie się się podpisywanie autorskiej antologii "Pozdrowienia z Interstrefy". Oprócz obowiązkowego rysunku i dedykacji, chętnie udzielę odpowiedzi na temat realizowanych obecnie projektów. Będzie tez można zobaczyć oryginalne plansze z zapowiadanego na przyszły rok komiksu Bler. Zapraszam wszystkich serdecznie!


A ja na swoim albumiku mam piękną Druzynę Ktulu i dedykacje  :D A szczerz kupiłem albumik przez przypadek... :roll:  :D

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2007, 01:42:16 pm »
W dzisiejszym ( niedzielnym) "Dzienniku Polskim" artykuł  o Antologii i wywiad z autorem.

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2007, 01:47:12 pm »
wrzuć skan  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2007, 02:13:17 pm »
Cytat: "Maciej"
wrzuć skan  8)


Oczywiście, ze to zrobię.
Wkrótce będzie dostępny na Interstrefie w formie kartki do wysłania znajomym:)

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2007, 02:35:30 pm »
Pod tym adresem:
http://komiks.polter.pl/Wywiad-z-Rafalem-Szlapa-c8184
jeszcze raz o antologii i nie tylko.
Zapraszam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2007, 03:51:38 pm »
Antologia zrobiła na mnie dobre wrażenie. Rafał Szłapa ma swój rozpoznawalny styl, w ramach którego odważnie i ciekawie eksperymentuje, co tylko momentami odbija się na poziomie rysunków.
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie poziom scenariuszy - nie ma tutaj rzeczy ewidentnie słabych, a na gwiazdę antologii - oprócz Rafała Szłapy oczywiście - wyrasta Karol Konwerski, który posiada dosyć rzadki dar "komiksowej psychologizacji" oraz świadomość, że w krótkiej formie liczy się wyrazista puenta.

 

anything