Autor Wątek: o Benedykcie Dampcu  (Przeczytany 65652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gierek666

o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 13, 2007, 01:24:14 pm »
Cytat: "graves"

Sporo już autorów zajęło się Dampcem (wielu w krótkich planszówkach, ale jednak). Nie chce mi się liczyć, ale chyba z 10 to już będzie...


Wiem, że Dampcem zajęło się kilku twórców,  to  była antologia, z tego co kojarzę. Ale nie wiem, czy to dobry przykład, uważam, że antologia rządzi się nieco innymi prawami. Do antologii można rysować zupełnie po swojemu, własną wizję czy interpretację bohatera,  można go zdeformować czy pokazać w sposób humorystyczny itp, itd. Przynajmniej ja w ten sposób rozumiem rysowanie do antologii.
Inaczej chyba wygląda rysowanie dla serii, gdzie wizerunek bohatera jest już konkretnie sprecyzowany ( jak i wszystkie inne elementy komiksu).

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 04, 2008, 07:57:17 pm »
Przepraszam, czy Dampc i Anioł już są, wciąż w planach, czy w ogóle ich nie będzie?
Na Gildii stoi, że komiks wyszedł w lutym  :shock:

Na stronie Timofa, że wciąż w zapowiedziach.

A w planach na październik (wg Gildii) już tom czwarty.

I know your deepest, secret fear...
J.M.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 04, 2008, 08:05:02 pm »
W zależności jak szybko poskładam już narysowany komiks, to "czwarty" Dampc (Strange Places) będzie we wrześniu ...albo później ;-)

Co do "Anioła" to wydaje mi się, że ewentualny progres byłby zasygnalizowany na blogu KRLa.


N.N.

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2008, 08:21:14 pm »
Przepraszam, czy Dampc i Anioł już są, wciąż w planach, czy w ogóle ich nie będzie?

KRL milczy (i realizuje inne rzeczy), ale w realizacją są jeszcze inne części Dampca. Na razie wyglada na to, że najbliższe wydania są "Strange Places".

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 05, 2008, 02:00:26 am »
Przepraszam, czy Dampc i Anioł już są, wciąż w planach, czy w ogóle ich nie będzie?
Na Gildii stoi, że komiks wyszedł w lutym  :shock:

Na stronie Timofa, że wciąż w zapowiedziach.

A w planach na październik (wg Gildii) już tom czwarty.

Heh, rzeczywiście przegapilem usunięcie ze strony trzeciego (KRLowego) Dampca miesiąca wydania, bo w opisie cały czas jest napisane, że to zapowiedź.
A co do ujecia w planach czwórki na październik to Maciej juz kilka razy tę datę podawał jako gwarant.

Pozdrawialski
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Maciejaszek

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:18:54 am »
Tralala

Benedykt Dampc: Strange Places
już w drukarni  :)

Po szczegóły (okładka i podsumowanie blogaskowego wylewania żali) jak zwykle odsyłam tukej.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 25, 2008, 11:49:32 am »
"Benek Dampc i trup sąsiada" nie podobał mi się. Komiks był nijaki, nie sprawdzał się ani jako opowieść detektywistyczna, ani jako pastisz, rozłaził się narracyjnie, postać Dampca irytowała generowaną programowo "antybohaterskością". W albumie broniło się tylko kilkanaście kadrów Roberta Służałego.
"Benedykt Dampc: Prywatny detektyw" potwierdził, że Dampc to postać komiksowa bez osobowości. Na szczęście scenariuszowo ta część wypadła znacznie lepiej, bo moim zdaniem Jerzy Szyłak mógłby o sobie śmiało powiedzieć: "Krótkie historie to moja specjalność". W zbiorze niesamowity popis umiejętności dało też kilku rysowników: Marcin Nowakowski, Kamil Bachmiński, KRL.
No i teraz sięgnąłem po "Strange Places". Na początku chciałbym oznajmić, że to najlepszy album z rysunkami Macieja Pałki, jaki miałem w rękach. A wiem, co mówię, bo tak naprawdę jestem już trochę zmęczony stylem tego rysownika. Jednak równie ważny – jeśli nie ważniejszy – jest fakt, że to druga długa opowieść Jerzego Szyłaka, którą tak dobrze mi się czytało. Pierwszą była "Alicja po drugiej stronie lustra", ale w tamtym albumie zza historii wyzierał wielki demiurg-scenarzysta, który masę komiksów już w życiu przeczytał, zresztą świetnie się to sprawdziło, pamiętając, o czym była druga "Alicja" i jak się kończyła. Tymczasem "Strange Places" to czysta (no, może prawie czysta) historia o detektywie, zaledwie ze szczyptą typowego Szyłakowego dystansu, z prowokująco nieco większą dawką mizoginii i przede wszystkim z wiarą w potęgę klasycznej narracji.
A ja uwierzyłem w Benedykta Dampca.
Mam nadzieję, że odzew wśród rysowników będzie duży. :)

Offline indyjr

Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 26, 2008, 04:17:42 pm »
Będzie jeden na pewno. ;-)
NO RETREAT, NO SURRENDER

Maciejaszek

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 26, 2008, 05:05:22 pm »
A któż będzie rysował?

Offline indyjr

Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 26, 2008, 05:16:32 pm »
A ja. Nawet w tej chwili rysuję. Niestety tylko po godzinach... Ale prawie pół już jest  ;-)
NO RETREAT, NO SURRENDER

Maciejaszek

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 26, 2008, 05:53:11 pm »
A ja.
Czyli?

Kuba? Piotrek? Marcin? Hubert? Andrzej? Zenon?
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 05:56:39 pm wysłana przez Maciejaszek »

Offline indyjr

Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 26, 2008, 06:09:42 pm »
Czyli Rysiek. Ale i tak nic Ci to nie powie. Taka rysunkowa niespodzianka. Ale staram się żeby dobrze to wyglądało.
NO RETREAT, NO SURRENDER

Maciejaszek

  • Gość
Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 26, 2008, 06:12:27 pm »
No to napinaj, Ryśku.
Czekamy.


Dariuszu H. dzięki za miłe słowo!
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 06:21:08 pm wysłana przez Maciejaszek »

Offline indyjr

Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 26, 2008, 06:54:56 pm »
No to napinam.
NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline bąbielek

Odp: o Benedykcie Dampcu
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 26, 2008, 06:55:56 pm »
Ale serio napinaj, nie na forum siedzisz!  :lol:

Klick me up, klick me down.

 

anything