Autor Wątek: 7 edycyjny rydwan  (Przeczytany 1775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojek84

7 edycyjny rydwan
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 11:52:07 am »
Mam pytanie, bo od Maulera dorwalem Polski RB, a tu wytlumaczenia rydwanu sa dosc pokraczne. prosilbym o dokladny cytat z wersji angielskiej wraz z wyjasnieniem, bo narazie odczytalem tyle ze rydwan moze sam jak chce jezdzic po obstaclu (tu nawet hitow nie ma jesli zaszarzuje broniaca obstacle jednostke!! ale nie ma bonusow do szarzy) czy po lesie - dostaje tylko D6S6 hitow i w ostatnim akapicie dopisane ze kazdy oddzial ruszajacy sie po terenie w ktory wpadl rydwan dostaje D6S6 hitow!!!! Czy ja mam rozumiec ze rydwan wpada do lasu, dostaje hity, a potem hity dostaja elfy ktore w lesie siedzialy??

No i zagadka dla listy sedziowskiej - plycizna rzeki chociaz jest difficult, nie zadaje hitow rydwanowi, czy zaorane pole w takim razie bedzie zadawalo hity?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Bachmat

7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 12:33:56 pm »
?? :roll:

Przez obstacle dostaje D6 S6 i tracy bonusy z szarży, przez rzekę też.

"If a chariot moves through any kind of difficult terrain or obstacle (except to cross a river at a bridge or a ford), the charuiot sustains D6 S6 hits"

str. 62 Rulebooka
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Jankiel

  • Gość
7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 02:57:17 pm »
Cytuj
czy zaorane pole w takim razie bedzie zadawalo hity?

Tak. Pole nie jest brodem.

Offline trojek84

7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:40:51 am »
No tak, ale w RB wersji PL jest: "Jezeli jednostka rydwanów porusza się przez przeszkodę/trudny teren, to każdy z modeli poruszający się przez ten teren otrzyma K6 trafień o Sile 6" - ostatni akapit opisu hitow dla rydwanów, na stronie 63. Chodzi mi o to czy jesli mag elf stoi w lesie do ktorego wjezdza rydwan, to czy i mag i rydwan dostaja hity? Jak dla mnie to kretynizm, ale tak wynika z Polskiej wersji podrecznika....
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline b_sk

7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:48:11 am »
Tu chodzi o to, że jak wjedziesz oddziałem trzech khemrijskich rydwanów(to się tyczy tylko oddziałów rydwanów) w las to dostaniesz w ten oddział 3k6 S6 hitów, a jak z tych trzech rydwanów tylko jeden wjedzie w las to oddział dostaje k6 S6 hitów.
Jak mag w lesie stoi to się nie rusza.  :)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline grzech76

7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2006, 12:29:24 pm »
Cytat: "trojek84"
No tak, ale w RB wersji PL jest: "Jezeli jednostka rydwanów porusza się przez przeszkodę/trudny teren, to każdy z modeli poruszający się przez ten teren otrzyma K6 trafień o Sile 6"

Jankiel

  • Gość
7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:54:35 am »
Cytuj
Jak dla mnie to kretynizm, ale tak wynika z Polskiej wersji podrecznika....

Naprawdę nie wiem, jak niektórzy ludzie mogą wymyślać takie rzeczy...

Offline thurion

7 edycyjny rydwan
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2006, 12:06:26 pm »
trojek zawsze byl zdolny :)

 

anything