Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 159462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 27, 2007, 05:32:20 pm »
Cytat: "tequira"
Muszę się pochwalić, że już wypatruję listonosza, który ma mi przynieść kilkanaście tpb Hellblazera.
Strzeliłem sobie większość runu Ennisa (bez Son of a Man), obydwa Ellisy, całego Azzarello i Careya.
Mam już "All his engines" HC i właściwie ten komiks prekonał mnie do zakupu pozostałych, chociaż trochę pomogły "Księgi magii".
Do dokupienia mam Oryginals Sins oraz kwietniowego Careya oraz Empatię ale to dopiero za miesiąc.


"Original Sins" z Titan Books bardzo często można okazyjnie kupic na ebayu. Jeżeli znajdzesz kogos w UK, kto oferuje w miarę tanią wysyłkę do Polski (ok 2 funtów), to bez problemu powinno Ci się udac zmieścic w 35zł.  Swojego czasu za ok. 100zł (już z kosztami przesyłki) udało mi się kupic trzy trejdy: właśnie Original Sins, Fear and Loathing i Tainted Love.

Offline Momoz

tp hellblazer
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 05, 2007, 12:03:11 pm »
Zachęcony "Fellem" Warrena Ellisa i opiniami na temat tego zbiorku kupiłem "Setting Sun" i ...

wrażenia raczej średnie:

Fenomenalne, najlepsze wg mnie "The Crib'" z Timem Bradstretem (gościem od okładek Punishera) - nastrój, zaskoczenie na końcu.

Dobre "Setting Sun", ciekawe "One last love song" i średnie raczej dwa pozostałe opowiadania.

Odczuwam niedosyt. Spodziewałem się czegoś lepszego mimo wszystko.

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 26, 2007, 10:15:35 pm »
zywcem z tpb swamp thinga alana moore'a
http://www.qusoor.com/hellblazer/Sting.htm
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yurek1

tp hellblazer
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 30, 2007, 07:05:50 am »
mam pytanie/prośbę.
otóż Hellblazera nie czytałem jeszcze nic. i nie wiem, od czego zacząć. jechać chronologicznie czy od środka? czy znajomość wcześniejszych części jest wymagana, żeby przeczytać np. wychwalany tu Freezes Over? uprzejmie proszę o pomoc.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 30, 2007, 10:21:39 am »
Cytat: "yurek1"
mam pytanie/prośbę.
otóż Hellblazera nie czytałem jeszcze nic. i nie wiem, od czego zacząć. jechać chronologicznie czy od środka? czy znajomość wcześniejszych części jest wymagana, żeby przeczytać np. wychwalany tu Freezes Over? uprzejmie proszę o pomoc.


Odpowiem tak:
Akurat "Freezes Over" składa się z trzech osobnych historii, z których każda jest absolutnie zamknięta (jedna z nich dotyczy przeszłości Constantine'a). Jedyne, co łączy te historie z resztą serii, to fakt, że Constantine wędruje przez Amerykę (i - z pozostałych części możesz się dowiedzieć, że nie jest to podróż bez celu).
Jeśli chodzi o inne tpb "Hellblazera", to bywa różnie: wiekszość daje się czytać osobno.

Offline Anonimowy Grzybiarz

tp hellblazer
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 19, 2007, 02:15:09 pm »
Cytuj
W 2008 Egmont wyda:

W styczniu 2008 ukazać się ma album Dni pośród nocy ("Midnight Days") - wydany pierwotnie w roku 1999 zbiór krótkich opowieści autorstwa Neila Gaimana opublikowanych wcześniej w imprincie Vertigo.

W skład tomu wchodzą opowieści:

* "Jack in the Green" - opowieść, którą Gaiman zadebiutował w uniwersum DC, ilustrowana przez Stephena R. Bissette'a i Johna Totlebena

* "Hold Me" - opowieść z Johnem Constantinem (znany polskim czytelnikom z serii Sandman i albumu Księgi Magii) w roli głównej, ilustrowana przez Dave'a McKeana (autor okładek Sandmana); pierwotnie opublikowana jako Hellblazer #27;

* "Brothers" - historia pochodząca z "Swamp Thing Annual #5". Za oprawę graficzną odpowiedzialni są Richard Piers Rayner, Mike Hoffman, i Kim DeMulder.

* "Shaggy God Stories" - kolejna opowieść z "Swamp Thing Annual #5", tym razem z grafiką Mike'a Mignoli (Hellboy)

* "Sandman Midnight Theatre" - jedyny przypadek współpracy między Sandmanem Złotego Wieku a tym znanym z łamów serii Gaimana. Wydany jako one-shot pod tym samym tytułem. Scenariusz powstał we współpracy z Mattem Wagnerem, za grafikę odpowiedzialny jest Teddy Kristiansen
 

Czy Egmont rusza z Hellblazerem? Niby jedno opowiadanie, ale jednak  :)

Offline donTomaszek

tp hellblazer
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 20, 2007, 08:47:12 pm »
Nie wydaje mi sie.
Ta opowiastka to taki szorcik, aby ktos kto nie kuma hellblazera - zakumal.
Bardzo sympatyczna z reszta i sympatycznie narysowana przez MacKeana.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Blacksad

tp hellblazer
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 27, 2007, 07:52:06 pm »
I dzięki temu będzie sobie można odpuścić zakup "Constantine - The Hellblazer Collection". Zeszyt Gaimana to jedyna rzecz (poza adaptacją filmu) tam zawarta, a wcześniej nie publikowana w TBP.
Chrzań się, Smirnov

Offline kingquest

tp hellblazer
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 27, 2007, 08:34:13 pm »
Przeczytałem Hellblazer: The Red Right Hand.
Długo się zbierałem do przeczytania tej historii, leżała na półce, a ja nie mogłem się przełamać.
Jednak było warto.
Naprawdę dobra historia. Ciekawy scenariusz, akcja trzyma w napięciu, a niektore akcje naprawdę mogą się podobać. Wogóle sama tematyka intryguje. Co ciekawe nie czytałem jeszcze Empathy is an Enemy, a mimo to załapałem o co chodzi. A chyba te historie są ze sobą powiązane.
Wiele osób narzeka na Leonardo Manco, ja jednak lubię jego prace. Nadają Hellblazerowi taki specyficzny klimat. Podobają mi się, a do tego z rysunkami nieźle współgrają kolory.
Jednak największe brawa należą się Lee Bermejo, jego okładki do Hellblazera są po prostu przepiękne.
Akurat okładka, która będzie okładką wydania zbiorczego jest najsłabsza ze wszystkich, co i tak bardzo dobrze świadczy o twórcy. Naprawdę mało komiksów ma takie okładki jak Hellblazer, przynajmniej od czasów Bermejo. Równać się z nim może się  Tim Bradstreet.

---
Propo wydania zbiorczego to ukaże się ono w Lipcu tego roku.
Tymczasem ja biorę się powoli za pierwszą historią z runu Andy`ego Diggle`a

Offline KoZZ

tp hellblazer
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 27, 2007, 09:35:53 pm »
Cytat: "kingquest"
Przeczytałem Hellblazer: The Red Right Hand.
Długo się zbierałem do przeczytania tej historii, leżała na półce, a ja nie mogłem się przełamać.
Jednak było warto.
Naprawdę dobra historia. Ciekawy scenariusz, akcja trzyma w napięciu, a niektore akcje naprawdę mogą się podobać. Wogóle sama tematyka intryguje.
Moim zdaniem tragedia... Zdecydowanie najgorsza historia  Hellblazerowa jaką czytałem. Za sam motyw z mistrzostwami świata w piłce nożnej ją zamknąć w więzieniu. :evil:
Cytuj
Co ciekawe nie czytałem jeszcze Empathy is an Enemy, a mimo to załapałem o co chodzi. A chyba te historie są ze sobą powiązane.
Tak, Red Right Hand jest bezpośrednią kontynuacją empatii, która jest jeszcze jak cię mogę. Początek bardzo fajny, niestety im dalej tym gorzej (o red right hand nie już nawet wspominać)
Cytuj
Wiele osób narzeka na Leonardo Manco, ja jednak lubię jego prace. Nadają Hellblazerowi taki specyficzny klimat. Podobają mi się, a do tego z rysunkami nieźle współgrają kolory.
Polecam Reasons to be cheerful i All His engines, tam nieźle daje.

A ja mam poważny dylemat jak kupować Hellblazera, czy czekać na trejdy czy kupować w zeszytach, ponieważ posiadam empatię w trejdzie i muszę powiedzieć, że wydany jest fatalnie, głównie za sprawą papieru na jakim jest wydany, przez co rysunki dużo tracą. Najgorzej jest z okładkami Np. zlinkowana w tym dziele okładka, w której John pije piwko z trupami, wygląda 100 razy lepiej na ekranie monitora niż u mnie na papierze. :? Nie wiem jak u was, ale w moim egzemplarzu wszystko jest strasznie ciemne i większości szczegółów nie widać (drugiej półki z alkoholem w ogóle) W Reasons to be cheerful mam to samo.

Jak są wydawane zeszyty z vertigo, też na papierze toaletowym????
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
tp hellblazer
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 27, 2007, 09:44:27 pm »
Czy już wspominałem, że ostatnio DC daje ciała w warstwie edytorskiej wydań zbiorczych? Sądziłem, że w vertigo zrezygnowali z offsetu.

Trzeba napisać petycję o wywalenie z DC gościa odpowiedzialnego za TPB.

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 27, 2007, 09:49:29 pm »
Chudy, mozesz wymienic ktore z nowszych tpb sa tak szitowo wydane?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
tp hellblazer
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 27, 2007, 10:02:56 pm »
O ile się nie mylę wszystkie wydania zbiorcze oznaczone skrótem TP.

Offline kingquest

tp hellblazer
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 28, 2007, 12:44:36 pm »
Zgadzam się z Chudym, w zasadzie wszystkie trejdy DC, przynajmniej ostatnimi czasy, są wydane po prostu nędznie.
W przypadku Vertigo może to być uzasadnione stosunkowo  niską ceną trejdów, ale już w przypadku głównego DC, to zakrawa na kpinę.

Cytuj
Cytuj
Przeczytałem Hellblazer: The Red Right Hand.
Długo się zbierałem do przeczytania tej historii, leżała na półce, a ja nie mogłem się przełamać.
Jednak było warto.
Naprawdę dobra historia. Ciekawy scenariusz, akcja trzyma w napięciu, a niektore akcje naprawdę mogą się podobać. Wogóle sama tematyka intryguje.


Moim zdaniem tragedia... Zdecydowanie najgorsza historia Hellblazerowa jaką czytałem. Za sam motyw z mistrzostwami świata w piłce nożnej ją zamknąć w więzieniu.


Moja opinia może być taka z powodu, że dawno nic hellblazerowego nie czytałem, mimo iż parę komiksów leży na półce. Wogóle przed lekturą tej historii zrobiłem sobie przerwę od komiksów i być może stąd moja zawyżona ocena.

Cytuj
Jak są wydawane zeszyty z vertigo, też na papierze toaletowym????


Tja, zeszyty Vertigo są wydawane na offsecie. Ale to się jeszcze broni jako tako, bo przez to utrzymują taki klimacik  ;) Z drugiej strony gubią się trochę kolory.
Mi w zeszytach offset nie przeszkadza, ale już w trejdach trochę denerwuje.

Offline donTomaszek

tp hellblazer
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 28, 2007, 09:55:02 pm »
Pisalem o tym jakis czas temu. To po mnie jeden jegomosc pojechal, ze niby bredze czy cos w tym stylu.
Teraz jestem na biezaco z nowosciami wiec smiem stwierdzic, ze bardzo duuuuuuza wiekszosc rzeczy z Vertigo to nedzny offset. Niestety.
Loveless, Testament, American Virgin czy DMZ nie wspominajac o Hellblazerach, Fablesach i innych seriach on-going.
Vertigo zdecydowanie daje dupy w kwestii jakosci wydan TPB.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything