Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 159895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 28, 2007, 10:26:34 pm »
Chudy! Świetny masz nowy avik  :idea:

(zaoftopowałem , bo graves zamknął wiadomy topik o avikach)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
tp hellblazer
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 29, 2007, 10:19:07 am »
(zaoftopujmy sobie więc jeszcze trochę  :p )

To nie jest pełna wersja Avatara. Pełną możesz znaleźć na forum BC. Rysunek pochodzi z jednej z okładek wspaniałej serii Enigma Milligana. Z Vertigo, rzecz jasna. Wspaniała, ale brutalna i ponura historia o odkrywaniu w sobie prawdziwego oblicza, a poniekąd o miłości. Niedługo napiszę o tym coś więcej.

Pytanie do moda - nie mogę wstawić w profilu większego i pełnego ava? Byłoby fajnie.

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 29, 2007, 10:27:52 am »
Wklej do niego link
albo pomniejsz tak aby się zmieścił.

A avik oczywiście jest autorstwa Duncana Fegredo 8)
który teraz jest rysownikiem Hellboya (i na potrzeby tej serii zmienił styl rysowania).

Pomniejszenie to lepsza metoda. Przy linku do zbyt wielkiego ava, to i tak się przeważnie taki av nie łąduje.
graves
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline KoZZ

tp hellblazer
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 29, 2007, 08:51:20 pm »
Cytat: "donTomaszek"
Pisalem o tym jakis czas temu. To po mnie jeden jegomosc pojechal, ze niby bredze czy cos w tym stylu.
Teraz jestem na biezaco z nowosciami wiec smiem stwierdzic, ze bardzo duuuuuuza wiekszosc rzeczy z Vertigo to nedzny offset. Niestety.
Loveless, Testament, American Virgin czy DMZ nie wspominajac o Hellblazerach, Fablesach i innych seriach on-going.
Vertigo zdecydowanie daje dupy w kwestii jakosci wydan TPB.
Ale też offset offsetowi nie równy:) "Grubszy" offset nie jest taki zły. Mam w nim dwa tomy Fables i Dangerous Habits i całkiem nieźle się prezentuje.

Ale ten w którym mam Resons to be cheerful i Empathy to jest jakaś porażka :roll: Strasznie cienki i ledwo farba się na nim trzyma. Do tego ciemno jak w ....... u .......

I małe sprostowanie - Testament jest wydany na kredzie 8) (mowię o trejdach)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
tp hellblazer
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 01, 2007, 07:56:03 am »
Jeśli kogoś to interesuje, to Vertigo oprócz trejdowania dotychczas niewydanych historii Delano wzięło sie też za Ennisa. W grudniu ma się ukazać:

HELLBLAZER: BLOODLINES TP
Writer: Garth Ennis
Artists: Will Simpson, Steve Dillon, Mike Hoffman, Mike Barreiro, Kim DeMulder and Stan Woch
Collects: HELLBLAZER #47-50, #52-55 and #59-61
$19.99 U.S., 296 pages

Mam nadzieję, że dadzą radę strejdować run Jenkinsa - choćby dla samych rysunków Phillipsa...
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 01, 2007, 08:08:05 am »
tp the devil you know wlasnie do mnie dotarl. wydany na sliskiej kredzie
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline beacon

tp hellblazer
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 28, 2008, 10:40:32 pm »
Hej,

w związku z tym, że Hellblazer ma się w Polsce pojawić, zamierzam kupić z Amazonu jakieś wcześniejsze TPB. W Polsce wychodzi Dangerous Habits. A ja się zastanawiam, czy warto sięgnąć po wcześniejsze, np. Original Sins albo The Devil You Know. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Offline Blacksad

tp hellblazer
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 28, 2008, 11:20:38 pm »
Cytat: "beacon"
Hej,

w związku z tym, że Hellblazer ma się w Polsce pojawić, zamierzam kupić z Amazonu jakieś wcześniejsze TPB. W Polsce wychodzi Dangerous Habits. A ja się zastanawiam, czy warto sięgnąć po wcześniejsze, np. Original Sins albo The Devil You Know. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?


Opinia o tych TBP była tu już wcześniej przedstawiana. "Hellblazer" w prostej linii wywodzi się ze "Swamp Thing", której to sagi pierwszy tom miałeś juz okazję poznać po polsku. I narracja, i grafika są dość podobne. To dość typowe "eightiees". Zatem mogą trącić nieco historią, ale zarazem są niezłym wprowadzeniem do opowieści o Johnie Constantine. O ile chcesz poznawać całość od początku. W zasadzie "Dangerous Habits" jako wstęp też nie jest najgorsze.
Chrzań się, Smirnov

Offline beacon

tp hellblazer
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 28, 2008, 11:34:32 pm »
Czytałem polskie wydanie Swamp Thinga. Jednocześnie lubię ten styl rysunku. Tylko zastanawiam się, czy fabularnie tomy Jamiego Delano dają rade, bo nic o nim nie słyszałem.

Dangerous Habits jest mocno w środku całej serii, nie lubię tak poznawać nowego tytułu.

I jeszcze - gdybym zdecydował się na wcześniejsze tomy, to czy warto kupować Original Sins? W końcu to wg opisów w sieci tylko zbieranina niepowiązanych zeszytów bez większego znaczenia... To jak z tym jest?

Offline yurek1

tp hellblazer
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 29, 2008, 05:52:16 am »
moim zdaniem warto. czytam po kolei wszystko od początku i te pierwsze tomy dają radę, mają całkiem niezły klimat, jeśli wyłączyć z nich dywagacje o Margaret Thatcher.  ;)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Comar

tp hellblazer
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 29, 2008, 07:14:00 am »
Moim zdaniem Delano w Hellblazerze był o niebo lepszy od Ennisa.
A co do samych Original Sins, to wydarzenia z pierwszych numerów jeszcze w czasach runu Careya będą odbijać się czkawką w życiu Constatnine'a, więc trudno je nazwać pozbawionym znaczenia ;)
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline beacon

tp hellblazer
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 29, 2008, 09:55:44 am »
Okej, upewniłem się że warto. Dzięki, ruszam na podbój Amazonu ;)

Offline Gashu

tp hellblazer
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 29, 2008, 06:48:11 pm »
Cytat: "Comar"
Moim zdaniem Delano w Hellblazerze był o niebo lepszy od Ennisa.


Przychylam.
Nawiązania do wydarzeń z runu Delano (np. do "Newcastle") pojawiąją się zresztą w późniejszych albumach wielokrotnie. IMO, warto przeczytać.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline donTomaszek

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:57:36 pm »
Ja swa przygode rozpoczalem od Setting Sun i runu Azzarello - mysle, ze to tez dobry moment na rozpoczecie lektury. W planach wystko co dalej. Poczatek, czyli wszystko do Azzarello raczej odpuszcze, tym bardziej, ze po nim jest jeszcze jakies 10-12 tpb (nie liczac Rare Cuts).

A czyta sie wysmienicie, wrecz plynie sie z jednej opowiesci do nastepnej.
Jestem Hellblazerem oczarowany  :shock: , baaaardzo dobra lektura.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 21, 2008, 02:46:18 pm »
dotarłem na razie do Setting Sun i muszę powiedzieć, że zdecydowanie najbardziej podszedł mi run Ennisa, zaraz potem Delano. najmniej zaś przekonuje mnie Ellis, którego zresztą nigdy nie lubiłem, łącznie z rysunkami Higginsa, przez które Constantine wygląda jak Lucky Luke. LOL
Oh no, what a time to get diarrhoea!