Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 20, 2008, 04:25:17 pm »
No dobra, ale ten nowy Hellblazer to naprawdę dobry komiks czy Egmont wybrał ten tom właśnie tylko ze względu na popularność scenarzysty Kaznodziei??? Szykuję budżet na grudzień (a jeszcze prezenty trza kupić;) ) i każda złotówka wydana na komiks w grudniu jest istotna:)

Offline yurek1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 20, 2008, 04:27:46 pm »
z Dillonem jest taki problem, że 3/4 jego postaci wyglądają tak samo. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Roy_v_beck

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 20, 2008, 06:31:34 pm »
No dobra, w sumie fakt, że komiksy Dilliona to bardzo czytelna sprawa, zresztą nie wyobrażam sobie, aby kto inny narysował Kaznodzieję (nawet Jim Lee, mimo że w jego wykonaniu Custer fajnie wygląda), jednakże jak wspomniano ta powtarzalność bije po oczach. Do tego niektóre postaci są zwyczajnie brzydko (wg. mnie) zaprojektowane, do jego Punishera nigdy się nie przekonałem. Z czasem, jak nowe sposoby tuszowania doszły, kreska też trochę Steve'owi ewoluowała to lepiej zaczęły wyglądać obrazki (porównajcie sobie chociażby przy Kaznodziei, pierwsze a ostatnie numery). Jednakże ten Hellblazer to gdzieś rok 93-95 więc naprawdę spodziewam się najgorszego (co nie zmienia faktu, że tom kupię na pewno).
A ten nowy Hellblazer to porządny komiks. Myślę, że Egmont wydaje to w zastępstwie za Preachera, bo w sumie do podobnej grupy osób skierowane są oba komiksy. Jak jesteś fanem Ennisa to kupić musisz. A tak w ogóle, wobec obsuw Manzoku, to chyba wiele więcej ciekawego w Grudniu nie wyjdzie. . .
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 20, 2008, 09:48:02 pm »
W następnych tomach zmieni się rysownik?

Nie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 20, 2008, 09:58:57 pm »
Jak jesteś fanem Ennisa to kupić musisz.

Fanem Ennisa? Sa tacy? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ASX76

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 21, 2008, 12:08:32 am »
Fanem Ennisa? Sa tacy? :)


Są. Jeden na pewno. Za "Kaznodzieję" i udany początek "Hellblazera". :)

Offline Kiamil

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 21, 2008, 06:43:17 am »
Fanem Ennisa? Sa tacy? :)


Ja jestem. Nierówny jest oczywiście, ale potrafi przy....olić.  A jak ktoś przy.....ala na poziomie scenariuszy komiksowych to jestem jego fanem.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline kas1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 21, 2008, 08:05:16 am »
Też jestem fanem Ennisa, chociaż ostatnio zawiodłem sie na "Bloody Mary". Polecic mogę za to "The Boys" z Dynamite.

Offline Roy_v_beck

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 21, 2008, 09:39:25 am »
Za "Punishera v5" nie można nie lubić Ennisa, a w Polsce jeszcze świetny "Pielgrzym" jego autorstwa był wydany. A tak przy okazji, żeby na temat było, to który tom napisał Brian Azzarello?
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline am666

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 21, 2008, 09:49:47 am »
Cytuj
A tak przy okazji, żeby na temat było, to który tom napisał Brian Azzarello?

Hard Time, Good Intentions, Freezes Over i Highwater. Całość jest powiązana ze sobą wiec najlepiej przeczytać całość zaczynając od Hard Time a kończąc na Highwater.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 21, 2008, 09:52:42 am »
Hard Time, Good Intentions, Freezes Over i Highwater. Całość jest powiązana ze sobą wiec najlepiej przeczytać całość zaczynając od Hard Time a kończąc na Highwater.

i jeszcze do tego 'The Origin of Vice' w 'Vertigo Secret Files'.

Offline Wojtpil

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 21, 2008, 07:28:01 pm »
Ennis miewa naprawdę zwyżki - patrz niektóre odcinki Kaznodzieja - też sam pomysł  na ten komiks jest niezły.
Hellblazer też nienajgorszy :)

Ennis ma jedną wadę - swoje dewiancje - ciężko je przełknąć.
Na szczęście Hellblazer wydaje się być ich pozbawiony.
Przynajmniej na razie...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 21, 2008, 09:10:14 pm »
Ennis miewa naprawdę zwyżki - patrz niektóre odcinki Kaznodzieja - też sam pomysł  na ten komiks jest niezły.
Hellblazer też nienajgorszy :)

Ennis ma jedną wadę - swoje dewiancje - ciężko je przełknąć.
Na szczęście Hellblazer wydaje się być ich pozbawiony.
Przynajmniej na razie...

Ja nie mowie, ze Ennis to slaby scenarzysta, ale tylko co drugi jego komiks nadaje sie do czytania. To za malo, bym zostal jego fanem.

Poza tym, pisanie komiksow o diablach to dla mnie taki sam obciach jak spiewanie w boysbandzie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 21, 2008, 09:38:00 pm »
Toz to herezja, chlopie! Tak doskonaly komiks jakim jest "habits" w ogole porywnywac z ta nieudana amerykanska pseudotworczoscia filmowa z malo przekonujacym amerykanskim Constantine'm i infantylnym scenariuszem wola o pomste do nieba. :)

Adaptacja tego filmu to jedyny Hellblazer, ktorego na pewno nigdy nie kupie.  :-X

To chyba kwestia oczekiwań, wiedziałem, że "Constantine" będzie słaby, więc nie ustawiłem mu wysoko poprzeczki, a po "Niebezpiecznych Nawykach", spodziewałem się czegoś zupełnie innego niż dostałem.
Poza tym, choć to słaba "adaptacja", to role Tildy Swinton i Petera Stormare' a przekonują mnie bardziej niż ich pierwowzory u Ennisa.


A Ennis to chyba najbardziej nierówny scenarzysta jakiego kojarzę, potrafi napisać naprawdę dobre, zapadające w pamięć historie, ale sądząc po tym co wydano u nas, to zdarza mu się to zaskakująco rzadko.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Wojtpil

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 24, 2008, 08:36:37 pm »
Dziś PREMIERA Hellblazer - 8 - Strach i wstręt :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

 

anything