trawa

Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 159216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alzarqawi

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 05, 2009, 10:15:07 am »
to jest jedyna seria ktora kupuje w ciemno z egmontonu wiec mam nadzieje ze nie spuszacza jej,mimo iz sie zestarzala jest dla mnie 100 razy lepsza do basni i lucyfera,ostatnia czesc jest zdecydowanie najlepsza,przypomina miejscami najlepsze fragmenty kaznodziejii,odcinek o pilocie to najlepsza komiksowa historia w tym roku w polsce:)

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:30:21 am »
Ja również kupują ją w ciemno, chociaż część serii mam w oryginale. Zgadzam się, że jest to teraz najlepsza seria ukazująca się u nas  z Vertigo. Lepsza od Baśni i zdecydowanie lepsza od Lucyfera. Chociaż te serie też łykam w ciemno ;-)
Co do tego co piszę Graves to również zgadzam się w pełni. Gdyby zaczęli od Delano mogłoby być ciężko. Originals Sins wymęczyło mnie dosyć. Klimatyczne opowieści ale chyba się jednak trochę zestarzały. Bardzo mnie ciekawi co Egmont zrobi po runie Ennisa. Mam nadzieje, że pojadą z Azzarello bo ta opowieść naprawdę daje kopa. Mam nadzieje, że wyniki sprzedaży Hellblazera zadowalają TK i ta seria zagości u nas na dłużej bo jest tego warta.

Offline Roy_v_beck

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 05, 2009, 02:56:20 pm »
Ale tylko 2 na rok, to nie prędko dojdziemy do runu kogokolwiek innego. Pochwały za to należą się Egmontowi za redagowanie tomów, gdyż z każdym nowym jest coraz lepiej. Najpierw poprawiono nieciekawą kolorystykę, a później wyraźnie rozgraniczono historie, podając oryginale numery, z których pochodzą, podoba mi się to bardzo.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 05, 2009, 03:54:04 pm »
Fakt to było bardzo fajne rozwiązanie ta numeracja rozdziałów. Ale kurde skany w ostatnim tomie to troche przegięcie. Mogli się trochę bardziej postarać bo to nie tani komiks. I żebym tak nie musiał się bać, że jak bardziej rozłożę tom to komiks odleci od okładki...

Offline freshmaker

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 07, 2009, 08:08:04 pm »
czy tpb rake at the gates of hell i rare cuts to obecnie jakieś unikaty?
uzupełniam luki w kolekcji głównie tpb vertigo. fables, 100 bullets - tego widzę że jest od groma. z hellblazerem gorzej.
ktoś się orientuje jaki tytuł hellblazera egmont planuje wypuścić w następnej kolejności?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:12:20 pm »
Mnie sie zdaje, ze beda lecieli po kolei z Ennisem, czyli wypada Damnation's Flame a potem Rake.

Z tym ze do Rake'a warto przeczytac Rare Cuts albo The Devil You Know, zeby zczaic o co chodzi (11 zeszyt Newcastle).

Nie sadze zeby to byly unikaty, Rare Cuts jest w ogole w miare nowy, a Rake chyba najlatwiej kupic z wszytskich TPB Ennisa (moze oprocz Bloodlines, ktory jest jeszcze nowszy).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gustaf

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:52:11 am »
Mnie sie zdaje, ze beda lecieli po kolei z Ennisem, czyli wypada Damnation's Flame a potem Rake.

Z tym ze do Rake'a warto przeczytac Rare Cuts albo The Devil You Know, zeby zczaic o co chodzi (11 zeszyt Newcastle).

Nie sadze zeby to byly unikaty, Rare Cuts jest w ogole w miare nowy, a Rake chyba najlatwiej kupic z wszytskich TPB Ennisa (moze oprocz Bloodlines, ktory jest jeszcze nowszy).


O ile zgadzam sie z "normalna" dostepnoscia Rare Cuts (widzialem to przynajmniej w trzech-czterech sklepach internetowych i sam zresztą to ostatnio kupowalem, to dla odmiany Rake... nie widzialem nigdzie (poza Amazonem, gdzie mozna go kupic od kogos-tam za, bagatela 79$)

Xionic, podaj namiary gdzie mozna kupic Rake'a...

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:02:49 am »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 16, 2009, 08:23:12 pm »
O ile zgadzam sie z "normalna" dostepnoscia Rare Cuts (widzialem to przynajmniej w trzech-czterech sklepach internetowych i sam zresztą to ostatnio kupowalem, to dla odmiany Rake... nie widzialem nigdzie (poza Amazonem, gdzie mozna go kupic od kogos-tam za, bagatela 79$)

Xionic, podaj namiary gdzie mozna kupic Rake'a...

Ja kupilem w Borders w Chicago, normalnie z polki, wtedy to byl jedyny HB Ennisa, jaki w ogole mozna bylo tak latwo dostac. Ale to juz jakis czas temu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gustaf

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 28, 2009, 01:07:37 pm »
Hej,

czy film powstal na podstawie jakiegos konkretnego numeru czy tez jest po prostu luzna adaptacja calosci/wariacja na temat.

Z tego co pamietam, wystepowaly tam jakies robale co podchodzi mi pod pierwsze numery z Oryginal Sins, ale nie pamietam filmu na tyle dokladnie zeby wychwycic jakies niuanse. No i koncowka filmu raczej mi pachnie runem Ennisa (intuicyjnie, bazujac na podstawie fragmentow roznych informacji, bo sam jeszcze tego runu nie czytalem :))

godai

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 28, 2009, 01:59:36 pm »
Głównie Niebezpieczne nawyki, ale nie wyłącznie. Plus inwencja scenarzysty.

Offline freshmaker

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 04, 2009, 09:37:59 pm »
czy red right hand oraz empathy is the enemy dzieja sie poza "glownym" continuum hellblazera? czy sa to w miare dobre tpb?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Comar

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 04, 2009, 10:20:47 pm »
Dzieją się jak najbardziej w Constantine'owym continuum. Niestety są imho, kompletnie beznadziejne. A najbardziej irytuje John zachowujący się kompletnie od czapy. Raz jest niczym Matka Teresa, innym razem niczym absolutny psychopata. Jak dla mnie to zdecydowanie najgorsze tomy Hellblazera.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Watchmen

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 06, 2009, 02:40:38 pm »
Witam,czytał już ktoś nowego Hellblazera wydanego przez Egmont?Jakie ważenia,lepszy czy może gorszy od poprzednich tomów?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:51:36 pm wysłana przez Watchmen »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 06, 2009, 04:51:07 pm »
Ja go wlasnie wczoraj i dzis ponownie przeczytalem, z tym ze po angielsku i moim zdaniem jest b. fajny, z tym ze troche psychodeliczny. Gdzie pomiedzy tymi dwoma poprzednimi (lepszy niz Tainted Love, ale raczej slabszy niz Fear and Loathing).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.