trawa

Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

tp hellblazer
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 10, 2007, 11:52:45 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Cytat: "Blacksad"
Cytat: "C.H.U.D.Y."
I jak się spodobała wizja uczuciowego melancholika pijącego browara z trupami?


Cóż, cały ja!


Przecież mi chodziło o komiks. Nie o ciebie, egoisto  :p

Za niedomówienie najmocniej przepraszam  ;)

Szczerze powiedziawszy nienawidzę, kiedy John Constantine NIE JEST Johnem Constantinem. Kiedy widzę, jak popełnia proste błędy, flegmatycznie i niepewnie mówi to po prostu krew mnie zalewa. A jego stosunek do śmierci bliskich? No dobra, fajnie że żałuje ich śmierci. Ale ludzie, nie w taki sposób.
Cytat: C.H.U.D.Y


Tym bardziej gościa lubię.I tym bardziej czekam na paczkę.
Chrzań się, Smirnov

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 11, 2007, 12:10:16 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Niby jestem za ewolucją postaci... ale nie taką.

Constantine już nie ewoluuje. On jest wyewoluowany do konca.
Śledzę ten serial od "Dangerous Habits". Przeżyłem róznych scenarzystów i różne zmiany. Mam wszystkie zeszyty pomiędzy odejściem Ennisa i nadejściem Ellisa. Przeżyłem bez bólu scenariusze Jenkinsa, przeżyję i Manco. Jedyne, co mnie teraz wkurza, to fakt, że pomiędzy tym i poprzednimTPB jest dwudziestoodcinkowa dziuram ale w zapowiedziach są już uzupełnienia.

Offline karolk

tp hellblazer
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 11, 2007, 10:44:21 am »
Cytat: "N.N."

"Hellblazer" podoba mi sie zawsze. Bezwarunkowo. Tym razem też.
karolu, to Twoja wina (pora odpocząć od komiksów; może jakieś filmy, albo książka?)


filmy- ostatnio oglądałem grę pozorów i powrót do garden state
ksiażki- czytam Pielewina właśnie

może to kwestia przesytu:(

Offline Robertos

tp hellblazer
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 11, 2007, 11:50:52 am »
Tak się zastanawiam czy Hellblazer Empaty in the Enemy Tp warto zakupić?????????Jak prezentuje się ten album od strony wizualnej ??????

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
tp hellblazer
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 11, 2007, 12:07:57 pm »
http://www.leonardomanco.com/

Strona Leonardo Manco, rysownika Empatii.

Od strony wizualnej Empatia to jak najbardziej udany komiks. Mroczne, dopracowane rysunki, pełne pesymizmu, brudu i smutku.

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 11, 2007, 12:50:40 pm »
Cytat: "Robertos"
Tak się zastanawiam czy Hellblazer Empaty in the Enemy Tp warto zakupić?????????Jak prezentuje się ten album od strony wizualnej ??????


Na pierwszy rzut oka odrzuciło mnie chamskie wektorowe inkowanie, ale idzie się przyzwyczaić, a Manco pracuje nad stylem. Jego pierwsze zeszyty były rysowane jak przez Nikodema Cabałę. Teraz jest dużo lepiej.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 11, 2007, 03:08:59 pm »
Brudne, brzydkie, chamsko wspierane fotorafiami, z błędami anatomicznymi (rzadko, ale jednak). Ale ma klimat.

Offline donTomaszek

tp hellblazer
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 11, 2007, 06:48:07 pm »
A ktore z TPB mozna smialo lykac bez znajomosci tego co dzialo sie w poprzednich?
Cos mi sie obilo o uszy, ze run Azzarello stanowi taki ciag przyczynowo - skutkowy, dlatego tez poki co go omijam.
Moze by byc bardziej precyzyjnym zapytam o takie swego rodzaju oneshot TPB.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 11, 2007, 07:00:38 pm »
Ależ zabieraj się za Azarello - od Hard Times.
Jeśli Ci się spodoba kupuj następne. Po Azarello jest Carey, ale żeby go naprawdę docenić trzeba sięgnąć aż do Delano i Jenkinsa (a to jest tylko w zeszytach).
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 12, 2007, 12:38:35 am »
Cytat: "donTomaszek"
A ktore z TPB mozna smialo lykac bez znajomosci tego co dzialo sie w poprzednich?
Cos mi sie obilo o uszy, ze run Azzarello stanowi taki ciag przyczynowo - skutkowy, dlatego tez poki co go omijam.
Moze by byc bardziej precyzyjnym zapytam o takie swego rodzaju oneshot TPB.

"Dangerous Habits' czyli pierwszy TPB Ennisa
"Setting Sun" czyli króciaki, które zrobił Ellis (uzupełnienie - jeden zeszyt - trzeba sobie ściągnąć z sieci)
"Haunted" jeszcze raz Ellis
"Tainted Love" Ennis/Dillon - ładnie się zamyka ta historia
"All His Engines" - oryginalna "graphic novel", nie publikowana w zeszytach

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 12, 2007, 06:17:51 am »
Między Dangerous Habits a Tainted Love jest Fear and Loathing.
Warto też to przeczytać, czy jest za słabe???
Co z innymi tpb Ennisa, które są warte zakupu???

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 12, 2007, 07:19:17 am »
Proponuje zacząć od "Original Sins" i systematycznie dokupować kolejne trejdy ;)
Nie chcę spojlerować, więc napiszę tylko tyle, że "Fear and Loathing" warto przeczytać (opinia subiektywna).

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 12, 2007, 08:10:55 am »
Po Original Sins jest dziura na jakieś 40 zeszytów. Być może w końcu zostanie to wydane w trejdach... Ciekawi mnie ten co wyjdzie w maju.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 12, 2007, 08:44:45 am »
Cytat: "Maciej"
Po Original Sins jest dziura na jakieś 40 zeszytów. Być może w końcu zostanie to wydane w trejdach... Ciekawi mnie ten co wyjdzie w maju.

Z zapowiedzi wynika, że będzie tam "Horrorist" malowany przez Lloyda, oryginalnie wydany w albumikach (2 razy 48 stron) plus wybór z innych. Obawiam się, że nie będą to  kolejne zeszyty, ale wybór typu "best of", podobnie jak TPB "Rare Cuts", w którym znalazły się historie pisane przez Delano, Morrisona i Ennisa, rysowane głównie przez Davida Lloyda i Seana Phillipsa.  (zeszyty: 11, 25, 26, 35, 56, 84). To też jest TPB, do którego można zajrzeć bez znajomości innych.
Jeśli zaś chodzi o "Fear and Loathing" to opowiedziana tam historia jest świetna, ale jej wątki splatają się z tym, co było wcześniej (w rzeczach nie wydanych w TPB) - najważniejsza jest tu postać Chantinelle. Wątek z tego TPB ma też swoje dokończenie w TPB "Rake at the Gates of Hell"

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
tp hellblazer
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 12, 2007, 08:54:59 am »
Alez nie, ida po kolei: zakoncza historie z Original Sins i dodadza Horroriste, ktory chronologicznie rzecz biorac wlasnie wtedy sie ukazal oraz, z podobnych wzgledow, pierwszego annuala.

HELLBLAZER: THE DEVIL YOU KNOW TP
Written by Jamie Delano Cover by Glenn Fabry
Art by Mark Buckingham, David Lloyd and others

The Devil You Know contains the following -

HELLBLAZER 10-13, HELLBLAZER ANNUAL #1 and the 2-issue Prestige miniseries THE HORRORIST

This volume features some of Constantine's earliest adventures by writer Jamie Delano, including his first victory in the long war with the demon Nergal and an encounter with a strange woman who is the embodiment of the world's horrors, painted by V FOR VENDETTA co-creator David Lloyd.
Advance-solicited; on sale May 9 - 264 pg, FC, $19.99 US
MATURE READERS
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

 

anything