Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 159128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #285 dnia: Listopad 28, 2008, 10:02:18 am »
Kartę dostałem w czerwcu (zalaminowana z Kleksem i reklamą Taurusa)....ażeby ją dostać musiałem jednorazowo dokonać "większych" zakupów .... i takowych dokonałem za około 70 zł...i dostałem kartę.

Koniec offtopu. Kolejne posty pójdą do kosza.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 02:10:45 pm wysłana przez graves »
Nocy Matko Dnia

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 07, 2008, 10:01:01 pm »
Powoli chyba się przekonuje do Gartha w Hellblazerze. Strach i wstręt to naprawdę całkiem niezły tomik, który wg. mnie bardzo fajnie pokazuje postać Johna- cwanego cynika który po raz kolejny traci coś ważnego. Rysunki Dillona nie powalają ale są na poprawnym i standardowym poziomie tego rysownika. Jestem bardzo ciekaw który tom następny będzie chciał wydać Egmont. W sumie fajnie by było jakby się mniej więcej określili co do planowej chronologii wydawania tej serii.
Wg mnie warto zainwestować w ten tom i mam nadzieję, że sprzeda się dobrze, aby ta seria na stałe zagościła na polskim rynku komiksowym

Offline kas1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 08, 2008, 07:52:40 am »
Jak na razie wydają w takiej kolejności, w jakiej seria ukazywała się w USA. Jeżeli się nie myle, to następny w kolejce jest "Damnations Flame". Wieczorem sprawdzę (jeżeli się mylę, to zmodyfikuje posta wpisując poprawny tytuł).

Offline Raf Fariszta

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 10, 2008, 08:57:38 am »
N.N. już wyłożył kolejność:
Po "Fear and Loathing" powinno być "po kolei" we wszystkich znaczeniach tego słowa:
"Tainted Love" (zeszyty 68-71 + Hellblazer Special - jedyny, jaki się ukazał).
"Damnation's Flame" (zeszyty 72-77)
"Rake at the Gates of Hell" (78-83 + historia "Heartland")
Najgrubszy jest tutaj ostatni TPB - ma 224 strony, więc pewnie obejdzie się bez dzielenia tomów na części.

Kolejny TPB to "Son of Man" (zeszyty 129-133), ze scenariuszem Ennisa i rysunkami Higginsa.
Historii ze scenariuszami Jenkinsa (i drobiazgami pisanymi przez innych), które ukazały się w zeszytach 84-128, nie ma w TPB, więc na ich wydanie w Polsce mozemy chyba nie liczyć.

Możliwe, że Egmont zdecyduje się w pewnym momencie wydać coś z "zaległości". Najprawdopodobniejsze wydaje się wydanie "Original Sins", czyli tomu z zeszytami 1-9.
....
Nocy Matko Dnia

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 10, 2008, 10:23:58 am »
Czy jest jakis przepis zabraniajacy wydawania w Polsce komiksow, ktore nie ukazaly sie w US pod postacia TPB? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 10, 2008, 08:33:50 pm »
Czy jest jakis przepis zabraniajacy wydawania w Polsce komiksow, ktore nie ukazaly sie w US pod postacia TPB? :)

Nie ma, ale jest kłopot z materiałami. Zwlaszcza w wypadku komiksow starszych.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:03:11 am »
No ale ktos musi trzymac te stare zeszyty, bo inaczej skad te wydawane masowe Essentiale i Chronicles? Przeciez wydawcy nie moga przy kazdej takiej edycji blagac kolekcjonerow o egzemplarze. :) Musza miec jakies archiwa...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:33:02 am »
No ale ktos musi trzymac te stare zeszyty, bo inaczej skad te wydawane masowe Essentiale i Chronicles? Przeciez wydawcy nie moga przy kazdej takiej edycji blagac kolekcjonerow o egzemplarze. :) Musza miec jakies archiwa...


A może bys tak po prostu napisal, o co Ci wlaściwie chodzi: tak od początku do konca, po kolei. Bo ja nie wiem, o czym rozmawiamy

Offline kas1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 11, 2008, 07:51:57 am »
Pewnie będzie wałkowany temat o tym, ze powinni wydawać chronologicznie wszystko to, co ukazało się w zeszytach.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:00:51 pm »
A może bys tak po prostu napisal, o co Ci wlaściwie chodzi: tak od początku do konca, po kolei. Bo ja nie wiem, o czym rozmawiamy

Ok, na specjalne zyczenie NN:

chodzi mi o to, zeby Egmont wydal komiksy zgodnie z kolejnoscia zeszytow, a nie TPB. TPB moge sobie kupic taniej po angielsku, nie widze wartosci dodanej.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:29:31 pm »
Ok, na specjalne zyczenie NN:

chodzi mi o to, zeby Egmont wydal komiksy zgodnie z kolejnoscia zeszytow, a nie TPB. TPB moge sobie kupic taniej po angielsku, nie widze wartosci dodanej.


1. W tej chwili Egmont wydaje po kolei. Wszystko - od sześćdziesiątego drugiego zeszytu począwszy + Specjale.
2. Jakoś nie zauważylem, żeby jakiekolwiek wydanie Egmontu oferowało "wartości dodane": kupuj i TPB i zeszyty po angielsku, wyjdzie taniej.
3. Amerykanie mogą polskiemu wydawcy przysłać skany, o ile je mają lub zeszyty i propozycję, żeby sam sobie zeskanował i przygotował do druku. Ta druga możliwość dość skutecznie zniechęca wydawców do publikowania tego, czego Amerykanie nie wydali w TPB

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:09:52 pm »
Drugi tom bardzo dobry, niewiele słabszy od pierwszego. Klimat KAZNODZIEI bardzo odczuwalny, co dla mnie jest zdecydowanym plusem. Uwielbiam takich antybohaterów, choć są równie przerysowani jak klasycznie bohaterowie - tyle, że w drugą stronę. Na pewną tą serię będę dalej kupował. Czy kolejne będą się jakoś łączyć, czy cały czas będzie formuła - każda część o czymś innym ?

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 18, 2008, 01:03:00 am »
Czy kolejne będą się jakoś łączyć, czy cały czas będzie formuła - każda część o czymś innym ?

Będą się łączyć, choć dosyć luźno. A niektore postacie wrócą nieoczekiwanie po długim czasie.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 19, 2009, 08:23:40 pm »
Po zapoznaniu się ze "Strachem i Wstrętem", "Hellblazer" coraz bardziej przypomina mi "Kaznodzieję" i bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia jest to zmiana na lepsze w stosunku do "Niebezpiecznych Nawyków" pod każdym względem. Rysunki Dillona znacznie bardziej mi podchodzą niż Simpsona, Ennis wreszcie opowiada historię tak bym był zainteresowany przewróceniem kolejnej strony, a okładki Fabry' ego to wisienka na torcie.
Z drugiej strony jeśli "Kaznodzieja" w ogólności mnie znużył ( nie przeczę miał świetne momenty ), to gdy kolejne tomy "Hellblazera" dalej będą go przypominały, istnieje duża szansa, że ennisowska wersja przygód Constantine' a tez mnie znuży.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline kas1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 20, 2009, 09:16:49 am »
Z Ennisa zostało jeszcze tylko pięć trejdów (lub cztery - w zależności od tego w jakiej kolejności będą wydawane). Wydaje się, że po "Tainted Love" będziemy mieli "Damnation's Flame", "Rake at the Gates of Hell" oraz "Son of Man". "Bloodlines" wyjdzie pewnie trochę później.