trawa

Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:21:08 pm »
Cytat: "tequira"
Dopiero zaczynam zamawiac wiec nie mam ulubionego sklepu. Nie sprawdzalem cen, ale jak wyrobie karte to w amazonie, bo jeszcze inne pozycje chce. Nie wiem kiedy ta karte mi zrobia. Jesli nie uda sie jakos szybko to moze z 1 tpb w komiksy.com na probe.
Zamowilem tam i troszke juz czekam, dlatego wolalbym amazona.


amazon czekasz mneij wiecej tyle samo- a na komiksy com nei placisz za rpzesylke

Offline mykupyku

tp hellblazer
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2006, 03:21:17 pm »
pojawiło się światełko w polskim tunelu wydawniczym... coś drgnęło w Hellblazerach, ale kiedy i kto to już może wydawca będzie łaskawy powiedzieć

proponuje pytać Egmont, bo to tylko plotki :)
opyright by mykupyku

Offline reston

tp hellblazer
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2006, 04:43:29 pm »
Cytat: "mykupyku"
pojawiło się światełko w polskim tunelu wydawniczym... coś drgnęło w Hellblazerach, ale kiedy i kto to już może wydawca będzie łaskawy powiedzieć

proponuje pytać Egmont, bo to tylko plotki :)


Mógłbyś rozwinąć myśl...

Z tego co wiem, to Mandragora odpuściła a Egmont w pierwszych odpowiedziach oświadczył, że na razie nie jest zainteresowany, choć pewnie ktoś to kiedyś u nas wyda.

Też się pomału przymierzam do oryginalnych trejdów...chyba, że podzielisz się plotką.

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2006, 05:09:10 pm »
moze hellblazer poleci w obrazach grozy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2006, 06:05:00 pm »
A czy ktoś czytał może "Papa Midnite"? Jak to się prezentuje? Warto dać 42 PLN-ów?

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 29, 2006, 06:12:41 pm »
mialem kiedys pierwszy zeszyt. niespecjalnie ciekawy, kolejnych juz nie sprowadzalem. mysle ze glownie dla fanow.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline am666

tp hellblazer
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:12:18 am »
Cytuj
pojawiło się światełko w polskim tunelu wydawniczym... coś drgnęło w Hellblazerach, ale kiedy i kto to już może wydawca będzie łaskawy powiedzieć

proponuje pytać Egmont, bo to tylko plotki


A skad masz takie wiesci? Jezeli to tylko plotka to szkoda o tym wogole pisac, a z tego co dobrze pamietam to Egmont wyrazil sie jasno jezeli chodzi o Hellblazera. Niestety wyrazil sie negatywnie jezeli chodzi o wydanie tej serii.

No i mam dylemat bo nie wiem co wybrac z oryginalnych TPB - czy Hellblazer autorstwa Azzarello, czy moze Ex Machina z Wildstorm?
Podobno to i to dobre ale pieniedzy starczy tylko na jedno :( . Moze ktos czytal i poda swoje zdanie na temat obu serii. Czekam na sugestie.

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:19:40 am »
    Cytat: "karol_konw"

    Cytat: "tequira"
    Dopiero zaczynam zamawiac wiec nie mam ulubionego sklepu. Nie sprawdzalem cen, ale jak wyrobie karte to w amazonie, bo jeszcze inne pozycje chce. Nie wiem kiedy ta karte mi zrobia. Jesli nie uda sie jakos szybko to moze z 1 tpb w komiksy.com na probe.
    Zamowilem tam i troszke juz czekam, dlatego wolalbym amazona.


    amazon czekasz mneij wiecej tyle samo- a na komiksy com nei placisz za rpzesylke
    [/list]
    tak, ale amazon ma komiksy niedostepne na komiksy.com nawet na specjalne zamowienie. Poprosilem w komksach.com o Setha "If you don't...." dostepne na amazonie i nie moga mi od miesiaca powiedziec czy da sie to sciagnac. Ceny tez sa lepsze na amazonie. Hellblazera od dawna chce zamowic, tylko nie wiem co. Mam dosc czekania na naszych wydawcow.
    EDIT: nie psiocze na komiksy.com, to bardzo fajny sklep z doskonałym kontaktem, tylko że nie wszystko można u nich kupić.

    Offline freshmaker

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2006, 08:52:51 am »
    Cytuj
    No i mam dylemat bo nie wiem co wybrac z oryginalnych TPB - czy Hellblazer autorstwa Azzarello, czy moze Ex Machina z Wildstorm?


    juz spiesze z odpowiedzia:
    1) tpb hellblazera azarello sa na prawde dobre. zaczyna sie to albumem corbena 'hard time' i jest to ciagla historia az do tpb highwater. historia jest na prawde swietna graficznie i jest wspaniale opowiedziana. constantine zwiedza troche stanow.

    2)ex machina wyszly 3 tpb, ja mam 2 pierwsze. bardzo dobra seria - swiezy pomysl i ciekawa realizacja. seria jest interesujaca, jest intryga, jest akcja, humor i graficznie tez bardzo przyjemna. rysunki wygladaja dosyc ciekawie, w dodatkach jest pokazane ze niektore plansze i kadry sa stworzone na podstawie zaaranzowanych zdjec. political fiction + superhero.

    uwazam ze z tych deoch pozycji hellblazer azarello jest lepszy, ale na ex machine wydasz mniej kasy - 2tpb
    "...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
    mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

    Offline freshmaker

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 30, 2006, 08:59:01 am »
    Cytuj
    tak, ale amazon ma komiksy niedostepne na komiksy.com nawet na specjalne zamowienie. Poprosilem w komksach.com o Setha "If you don't...." dostepne na amazonie i nie moga mi od miesiaca powiedziec czy da sie to sciagnac. Ceny tez sa lepsze na amazonie. Hellblazera od dawna chce zamowic, tylko nie wiem co. Mam dosc czekania na naszych wydawcow.
    EDIT: nie psiocze na komiksy.com, to bardzo fajny sklep z doskonałym kontaktem, tylko że nie wszystko można u nich kupić.


    ja osobiscie uwazam ze najlepiej zamowic paczke 100$ w mhc, tylko czasami nie ma albumow ktorych sie poszukuje. biorac pod uwage ceny okladkowe wychodzi najtaniej. przesylka trwa srednio 3tyg.

    w komisy.com zamawia sie bardzo przyjemnie, ale jednak placi sie cene okladkowa a oczekiwanie czasami doprowadza do szalu.

    amazon przeslal mi komiks w ciagu 2 tygodni, jedyne co to przesylka $10, ktora troche podniosla cene albumu. za jimmy corrigana w hc zaplacilem w sumie 90zl. w sklepach internetoeych zaplacilbym podobna cene, dodatkowo sprowadzanie przez posrednika i 6 tyg oczekiwania.
    "...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
    mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

    Offline kas1

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:10:05 am »
    Cytat: "freshmaker"
    Cytuj

    ja osobiscie uwazam ze najlepiej zamowic paczke 100$ w mhc, tylko czasami nie ma albumow ktorych sie poszukuje. biorac pod uwage ceny okladkowe wychodzi najtaniej. przesylka trwa srednio 3tyg.


    Możesz mi przybliżyć sposób kożystania z tej strony? Szczególnie interesuje mnie sposób zapłaty. No i jaki jest rzeczywisty stan kupionych tam komiksów.

    Offline freshmaker

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:24:58 am »
    zamowienia powyzej 100$ wysylka darmowa + surcharge 1,5$ za kazdy tpb. jezeli zapiszesz sie na newslettera to czasami przychodza jakies hasla do obnizek, ale obecnie na tpb nie robia raczej zadnych promocji. wybierasz stan komiksu - przeceny sa na "near mint" czyli komiks nowy.

    platnosc to niestety karta kredytowa. ja zalozylem w mbanku karte visa do platnosci internetowych i dziala bez problemu. koszt takiej karty to 25zl rocznie i ladujesz na nia tylko tyle kasy za ile zamawiasz, wiec nie bedzie sytuacji ze sciagna ci wiecej albo ktos cie okradnie.

    oczywiscie glowny minus tego sklepu to pomyslki ktore sie czasem zdarzaja, ale mozna do nich zadzwonic i sprawe wyjasnic.
    "...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
    mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

    Offline am666

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2006, 10:24:22 am »
    Cytuj
    juz spiesze z odpowiedzia:
    1) tpb hellblazera azarello sa na prawde dobre. zaczyna sie to albumem corbena 'hard time' i jest to ciagla historia az do tpb highwater. historia jest na prawde swietna graficznie i jest wspaniale opowiedziana. constantine zwiedza troche stanow.

    2)ex machina wyszly 3 tpb, ja mam 2 pierwsze. bardzo dobra seria - swiezy pomysl i ciekawa realizacja. seria jest interesujaca, jest intryga, jest akcja, humor i graficznie tez bardzo przyjemna. rysunki wygladaja dosyc ciekawie, w dodatkach jest pokazane ze niektore plansze i kadry sa stworzone na podstawie zaaranzowanych zdjec. political fiction + superhero.

    uwazam ze z tych deoch pozycji hellblazer azarello jest lepszy, ale na ex machine wydasz mniej kasy - 2tpb


    Dzieki za rade, skoro oba sa dobre to moze zacisne pasa i kupie HB i ExM.
    A jak wyglada sprawa z Hellblazerem jezeli ktos nie czytal wogole jego przygod. Chodzi mi o czy mozna sie polapac w fabule (np. 100 naboi czytane nie od poczatku raczej nie daje satysfakcji).

    Jezeli chodzi o zakup komiksow to warto wpasc na strone Multiversum.
    Naprawde polecam-mily kontakt, duza oferta, no i strona zrobiona naprawde fachowo. Ceny tez calkiem przystepne.

    Offline mykupyku

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:27:16 am »
    problemy z wydaniem zapewne były jak ktoś chciał wydawać serię od początku - pewnie stare słabe materiały, ale to od nowszych TPB powinni zacząć - Azzarello, Ellis i potem Carey, a jak się sprzeda to Ennis i na deser pierwszy Delano


    a sprzeda się na pewno bo Azzarello zachowując klimat serii przemycił do niej ducha 100 naboi :)


    egmont niedługo bez sandmana i bez preachera zostałby z luciferem tylko, więc hellblazer jako następca preachera aż się prosi o wydanie...


    a plotka jak plotka, lepiej że jest, bo świadczy o tym, że jednak coś się dzieje - i nie jest zmyślona i ma szansę stać się faktem
    opyright by mykupyku

    Offline Maciej

    tp hellblazer
    « Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:35:37 am »
    Cytat: "mykupyku"
    problemy z wydaniem zapewne były jak ktoś chciał wydawać serię od początku - pewnie stare słabe materiały, ale to od nowszych TPB powinni zacząć - Azzarello, Ellis i potem Carey, a jak się sprzeda to Ennis i na deser pierwszy Delano

    Ellisa mogliby sobie darować, bo to była tylko taka gra wstępna
    pieszczotki ino
    nawet bez poważniejszego obmacywania
    o spełnieniu  :roll: nie wspominając.

    Z resztą się zgadzam, aczkolwiek Ennis  :? miał więcej słabych momentów niż lepszych.
    url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

     

    anything