Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

tp hellblazer
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2006, 05:09:11 pm »
a jednak nie egmont... pospieszyłem się z jęzorem, bylebym nic złego nie wykrakał
opyright by mykupyku

Offline Blacksad

tp hellblazer
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:20:29 am »
Egmont, nie Egmont.... whoever! Niech sobie będą słabe skany (a niby w "Hitmanie" były takie superowskie?). Jak można wydać historie z lat 60-tych i nikt nie kwili, to nie można tych z 80-90? Ja z uporem maniaka będę powtarzał, że Czesi mogli i wydali. To jednak legenda, co można poznać choćby po ilości postów w tym temacie. Mniejsze "legendy" wyszły i się jakoś tam sprzedały.
Chrzań się, Smirnov

Offline am666

tp hellblazer
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2006, 04:03:54 pm »
Nie wazne kto wyda Hellblazera, wazne zeby wydał w dobry sposob i nie przesadzał zbytnio z ceną. Ja jestem za tym zeby skupic sie na nowszych numerach i pominac te starsze bo inaczej to wydawanie tej serii bedzie trwało u nas ladnych kilka lat.
Pozostało tylko czekanie na oficjalne zapowiedzi bo w innym przpadku trzeba bedzie siegnac po oryginały.[/list]

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 19, 2006, 05:03:36 pm »
Ja już nie czekam na polskie wydania. Mam w domu dwa tpb a siedem kolejnych w drodze (z różnych źródeł). Nie mogę się doczekać chwili, kiedy wszystkie staną na mojej półce ;)

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:52:33 pm »
Cytat: "kas1"
Ja już nie czekam na polskie wydania. Mam w domu dwa tpb a siedem kolejnych w drodze (z różnych źródeł). Nie mogę się doczekać chwili, kiedy wszystkie staną na mojej półce ;)


A nie odczuwasz potrzeby skompletowania tego, co się w tpb nie ukazało? Bo ja odczuwam i mam problem - nigdzie tego nie ma.

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 21, 2006, 02:00:28 am »
Zabieram sie do Hellblazera,
wymyslilem sobie rozpoczac od Dangerous Habits,
nastepnie Haunted, Setting Sun, Hard Time, Freezes Over, Good Intentions, Highwater,
i dalej nie mam pojecia co...
Pominalem cos rewelacyjnego/waznego, czy w tym co wymienilem jest jakas lipa, pomozcie, podpowiedcie prosze.

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2006, 08:23:37 am »
odradzam haunted, tainted love i damnations flame - srednie to jest. natomiast tpb od hard time sa swietne i ukladaja sie w jedna historie az do highwater. zreszta kolejne tpb tez sa calkiem niezle.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 21, 2006, 10:17:42 am »
Cytat: "freshmaker"
odradzam haunted, tainted love i damnations flame - srednie to jest. natomiast tpb od hard time sa swietne i ukladaja sie w jedna historie az do highwater. zreszta kolejne tpb tez sa calkiem niezle.

Zamiast Haunted i Setting Sun wzialbym Red Sculpture
to pojedynczy tpb czy tez poczatek jakiejs serii?
To samo pytanie do Dangerous Habits?
Co polecasz ze starszych tpb, Ennisa?, ktore sa najfajniejsze?

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2006, 03:21:27 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "kas1"
Ja już nie czekam na polskie wydania. Mam w domu dwa tpb a siedem kolejnych w drodze (z różnych źródeł). Nie mogę się doczekać chwili, kiedy wszystkie staną na mojej półce ;)


A nie odczuwasz potrzeby skompletowania tego, co się w tpb nie ukazało? Bo ja odczuwam i mam problem - nigdzie tego nie ma.


Na szczęście na razie nie. W pełni zaspokoi mnie komplet tpb, przynajmniej tak myślę... Co będzie później zobaczymy... Wiadomo jaki to nałóg. Niedawno obiecałem sobie, że nie będę zbierał oryginalnych zeszytówek i tak jakoś całkiem przypadkiem ich kolekcja wzrosła mi o prawie 200 sztuk :roll:

A jeżeli chodzi o Hellblazera, to na dzień dzisiejszy mam Hard Time (to przez tą historie zachorowałem na tą serię), Papa Midnite, Damnations Flame, Tainted Love i Original Sins. W drodze  są Stations of the Cross, All His Engines, Warlord  i Rare Cuts.

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2006, 03:44:48 pm »
ennisa czytalem tylko tainted love i damnations flame. meczace te opowiastki arowno fabularnie jak i graficznie.

ze starych historii czytalem original sins - bardzo mi sie to podobalo oraz kilka zeszytow z mhc - daja rade te historie, pod wzgledem napiecia i fabuly na wysokim poziomie. no moze z wyjatkiem historii w ktorej koles przenosi sie do komputera atari, to wywolalo u mnie salwe smiechu.

zadecydowanie najlepsze odcinki ktore znam to te azarello i frusina, chociaz ten duet potrafi towrzyc takze przecietne rzeczy --> np pierwszy tp loveless.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 21, 2006, 07:19:00 pm »
Z Ennisa - Son Of Man. Jest niezły.

Zdecydowanie polecam wszystko od wejścia Azarello.  8)
Bardzo fajne są też jednozeszytowe historyjki Ellisa i te łanszoty zebrane w różnych zbiorkach.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robertos

tp hellblazer
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 22, 2006, 04:50:57 pm »
Wedlug mnie( i nie tylko mnie) najlepsze Tpb ktore sie ukazaly  w tej serii to te napisane przez Pana od stu kulek. Czytalem dwa albumy Hard Time i Highwater(czyli pierwszy i ostatni z runu Azzarello)Szczegolnie w tym pierwszym udalo oddac sie atmosfere amerykanskiego wiezienia (na mysl przychodzi mi San Quentin )Na uwage zasluguja tez rysunki Corbena oraz Frusina ( to w tym drugim tpb)W planach mam zakup kolejnych Tpb, bo chyba tej seri u nas sie nie doczekamy  :cry: Milosnikom Johna Constantinea polecam wydana wlasnie przez Egmont Ksiege Magi w ktorej to ta postac pojawia sie .  :D

N.N.

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 22, 2006, 05:22:27 pm »
Cytat: "kas1"

A jeżeli chodzi o Hellblazera, to na dzień dzisiejszy mam Hard Time (to przez tą historie zachorowałem na tą serię)

Historia, która tu się zaczyna, kończy się aż w "Highwater". Kolejne Tpb przynoszą więcej i więcej informacji o całej intrydze. Świetne. Polecam.

Offline Lukator

tp hellblazer
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 22, 2006, 09:09:33 pm »
Też jestem wielkim fanem historii stworzonych przez Azzarello (HardTime rządzi), ale przeglądając zagraniczne fora zauważyłem że wśród angielskich fanów Hellblazera ten autor jest uważany za najgorszego. Może to i racja że w tych historiach zatracił się gdzieś brytyjski charakter  Constantina ale jeżeli chodzi o narrację, stopniowanie napięcia i spójnośc całej histori to cała kolekcja do scenariusza Azzarello jest dla mnie nr 1.
Następny w kolejności dla mnie jest Mike Carey czyli: "Red Sepulchre", "Black Flowers", "Staring at the wall" i "Stations of the cross" (tego ostatniego jeszcze nie mam). To moim zdaniem są jedne z najlepszych komiksów z serii Hellblazer. Nic dziwnego że Carey jest drugim po Ennisie scenarzystą z największym dorobkiem Hellblazerowych opowieści. O ile momentami ze scenariuszy Ennisa bije po oczach jego szowinistyczna miłośc do Irlandii i obsesyjna nienawiść do Ameryki to Carey jest raczej neutralny a przez to bardziej zrozumiały dla nie-brytyjczyka. Podsumowując: polecam Azzarello I Carreya (potem mozna sięgnąc po pozostałe trade'y - mam wszystkie i o ile nie każdy jest genialny to ogólnie trzymają poziom i warto je mieć).
The problem in the world today is communication. Too much communication." Homer J. Simpson

Offline Maciej

tp hellblazer
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 22, 2006, 09:51:32 pm »
Run Azarello to Constantine niebrytyjski - w końcu jest to podróż po USA.  8)

Carey - podejście z pokorą do całego dorobku serii. Też bardzo miło mi się to czytało.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]