Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 04, 2008, 09:15:29 pm »
Takiej, że Egmont wydaje drugi tom kiedy pierwszy się dobrze sprzeda. Taka jest niby ich strategia. A tutaj wyskakują z Hellblazerem na listopad, a gwiezdne wojny zapowiadają drugi tom w grudniu nie wiedząc kompletnie jak sprzeda się pierwszy

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 04, 2008, 09:37:29 pm »
Owszem mam
jego hellblazery są mocno średnie
Czytałeś wszystkie?

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 04, 2008, 11:14:53 pm »
Nie, nie czytałem wszystkich

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 05, 2008, 12:14:00 am »
Nie, nie czytałem wszystkich
To które oceniasz? Czy też, które Ci się nie podobały?

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 05, 2008, 08:51:01 am »
To które oceniasz? Czy też, które Ci się nie podobały?
Dangerous Habits i Son Of Man

Offline Ende

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 05, 2008, 09:12:31 am »
N.N., mógłbyś podać pierwotną kolejność wydawania przynajmniej kilku oryginalnych TPB po 'Dangerous Habits' i 'Fear and Loathing'? Bo teraz widzę, że egmontowskie 'będziemy wydawać po kolei run Ennisa' może znaczyć różne rzeczy. Chciałbym wiedzieć, co nas czeka w przyszłym roku.

Tak nawiasem, to Egmont chyba wybrał taką a nie inną kolejność wydawania tomów z powodu ich objętości. Starają się nie dzielić już trejdów, a 'Bloodlines' ma jakieś 300 stron. Hellblazer dopiero się na naszym rynku rozkręca i na pewno więcej 'niezdecydowanych' kupi komiks za 49 zł niż za jakieś 7 dych, bo tyle chyba ten TPB musiałby u nas kosztować.

I przy okazji, witam wszystkich na forum  ;-)

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 05, 2008, 11:01:25 am »
N.N., mógłbyś podać pierwotną kolejność wydawania przynajmniej kilku oryginalnych TPB po 'Dangerous Habits' i 'Fear and Loathing'? Bo teraz widzę, że egmontowskie 'będziemy wydawać po kolei run Ennisa' może znaczyć różne rzeczy. Chciałbym wiedzieć, co nas czeka w przyszłym roku.

Po "Fear and Loathing" powinno być "po kolei" we wszystkich znaczeniach tego słowa:
"Tainted Love" (zeszyty 68-71 + Hellblazer Special - jedyny, jaki się ukazał).
"Damnation's Flame" (zeszyty 72-77)
"Rake at the Gates of Hell" (78-83 + historia "Heartland")
Najgrubszy jest tutaj ostatni TPB - ma 224 strony, więc pewnie obejdzie się bez dzielenia tomów na części.

Kolejny TPB to "Son of Man" (zeszyty 129-133), ze scenariuszem Ennisa i rysunkami Higginsa.
Historii ze scenariuszami Jenkinsa (i drobiazgami pisanymi przez innych), które ukazały się w zeszytach 84-128, nie ma w TPB, więc na ich wydanie w Polsce mozemy chyba nie liczyć.

Możliwe, że Egmont zdecyduje się w pewnym momencie wydać coś z "zaległości". Najprawdopodobniejsze wydaje się wydanie "Original Sins", czyli tomu z zeszytami 1-9.
Koro napisał:
Cytuj
Dangerous Habits i Son Of Man
Tu mnie zaskoczyłeś, bo oba tomy uważam za niezłe. Pozostaje mieć nadzieję, że w tomach, które ukażą się między nimi, pojawi się coś, co Cię pozytywnie zaskoczy, bo jednak Ennis mocno się w nich starał, żeby zbudować dobrze osadzone w realiach, poruszające i zaskakujące opowieści. W każdym razie "Fear and Loathing" to dobrze opowiedziana historia - spójniejsza i ciekawsza niż te z "Bloodlines".
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2008, 11:13:25 am wysłana przez N.N. »

Offline Koro

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 05, 2008, 11:51:50 am »
Po "Fear and Loathing" powinno być "po kolei" we wszystkich znaczeniach tego słowa:
"Tainted Love" (zeszyty 68-71 + Hellblazer Special - jedyny, jaki się ukazał).
"Damnation's Flame" (zeszyty 72-77)
"Rake at the Gates of Hell" (78-83 + historia "Heartland")
Najgrubszy jest tutaj ostatni TPB - ma 224 strony, więc pewnie obejdzie się bez dzielenia tomów na części.

Kolejny TPB to "Son of Man" (zeszyty 129-133), ze scenariuszem Ennisa i rysunkami Higginsa.
Historii ze scenariuszami Jenkinsa (i drobiazgami pisanymi przez innych), które ukazały się w zeszytach 84-128, nie ma w TPB, więc na ich wydanie w Polsce mozemy chyba nie liczyć.

Możliwe, że Egmont zdecyduje się w pewnym momencie wydać coś z "zaległości". Najprawdopodobniejsze wydaje się wydanie "Original Sins", czyli tomu z zeszytami 1-9.
Koro napisał:Tu mnie zaskoczyłeś, bo oba tomy uważam za niezłe. Pozostaje mieć nadzieję, że w tomach, które ukażą się między nimi, pojawi się coś, co Cię pozytywnie zaskoczy, bo jednak Ennis mocno się w nich starał, żeby zbudować dobrze osadzone w realiach, poruszające i zaskakujące opowieści. W każdym razie "Fear and Loathing" to dobrze opowiedziana historia - spójniejsza i ciekawsza niż te z "Bloodlines".


Też mam nadzieje, że będą one dobre. Wiem i rozumiem, że to właśnie Ennis ma duży udział w tworzeniu postaci i jej charakteru, ale po przeczytanych częściach spodziewałem się po prostu więcej. Mam nadzieje, że będzie lepiej i że Hellblazer będzie wydwany u nas regularnie.
Też mi się wydaje, że Egmont mógł się bać wydać teraz Bloodlines i kasować za niego 70 zł albo dzielić na pół

Offline Ende

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 05, 2008, 12:09:49 pm »
N.N., dzięki.

Tak nawiasem to nie zdziwię się, jeśli Egmont postanowi kiedyś wydać zaległości - czy cokolwiek poza runem Ennisa, co stanowi zamkniętą historię - w 'Obrazach Grozy'. Jeśli Hellblazer się dobrze sprzeda, to podzieli pewnie pod tym względem los Sandmana i Baśni.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 05, 2008, 12:29:04 pm »
Tak nawiasem to nie zdziwię się, jeśli Egmont postanowi kiedyś wydać zaległości - czy cokolwiek poza runem Ennisa, co stanowi zamkniętą historię - w 'Obrazach Grozy'. Jeśli Hellblazer się dobrze sprzeda, to podzieli pewnie pod tym względem los Sandmana i Baśni.

Sandman - Endless Nights i Fables - 1001 Nights of Snowfall to osobne (poza główną serią) opowieści, wydane w Stanach jako albumy obok serii głównej, stąd pewnie decyzja Egmontu o wydrukowaniu ich w ekskluzywnych kolekcjach, a nie jako kolejny tpb Sandmana i Baśni. nie wiem, które części Hellblazera miałyby się w takim wydaniu znaleźć (wątpię by były to kolejne części głównej serii, może ewentualnie one-shoty, special albo annuale).

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 05, 2008, 04:58:53 pm »


Tak nawiasem to nie zdziwię się, jeśli Egmont postanowi kiedyś wydać zaległości - czy cokolwiek poza runem Ennisa, co stanowi zamkniętą historię - w 'Obrazach Grozy'. Jeśli Hellblazer się dobrze sprzeda, to podzieli pewnie pod tym względem los Sandmana i Baśni.
Raczej wątpię. Jak dotąd ukazała się jedynie graphic novel "All his Engines" jako dodatek do serii porównywalny z "Endless Nights' (w zapowiedziach jest jeszcze "Pandemonium" Delano i Jocka), ale szybciej zobaczymy to w "Obrazach Grozy" niż w Mistrzach.
Do Mistrzów kwalifikowałby się "Horrorist" namalowany przez Lloyda, ale Amerykanie wrzucili to do TPB "Devil You Know". Reszta rzadko stanowi zamknięte historie, a jeśli stanowi (jak "Haunted") to pod względem graficznym nie kwalifikuje się do serii Mistrzów

Offline Ende

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 05, 2008, 06:06:07 pm »
Co racja, to racja.

Na myśli miałem raczej to, że Egmont lubi robić zamieszanie z trejdami - przykładowo wydaje Endless Nights osobno mimo, że ten tom jest oficjalnie 11-tym tpb Sandmana. Równie dobrze mógłby wydać osobno 'Dawne Dzieje...' z Preachera, choć pod względem marketingowym nie byłoby to zbyt mądre posunięcie.

Reasumując, macie rację, ale nie zdziwię się widząc kiedyś na przykład 'Rare Cuts' w Obrazach Grozy.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 05, 2008, 06:17:40 pm »
przykładowo wydaje Endless Nights osobno mimo, że ten tom jest oficjalnie 11-tym tpb Sandmana.

raczej 11 częścią. o ile dobrze mi wiadomo tpb to albumowy zbiór kilku komiksów opublikowanych osobno wcześniej, więc Noce pod to nie podlegają i może dlatego Egmont zdecydował się to wydać poza serią.

N.N.

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 05, 2008, 06:28:38 pm »

Reasumując, macie rację, ale nie zdziwię się widząc kiedyś na przykład 'Rare Cuts' w Obrazach Grozy.

Byłoby nawet fajnie: historie rysowane przez Lloyda, ze scenariuszami Morrisona i Ennisa, dwie historie z rysunkami Seana Philipsa. Ale jest jedno "ale" - historyjka "Newcastle" umieszczona także w "The Devil You Know".

Offline kas1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 06, 2008, 08:43:41 am »
Szkoda, że nie zaglądałem na forum przez weekend bo zadałbym w toku dyskusji kilka pytań do użytkownika Koro:
- oceniasz poziom sprzedaży po tym, że coś zalega w empiku w Szczecinie?
- możesz rozwinąć myśl, że Hellblazery Ennisa są średnie? Czego oczekujesz po Ennisie? No i jeżeli są tak dla Ciebie średnie, to czego tak szokuje Cię pominięcie Bloodlines?
- dlaczego Egmont ma wydawać chronologicznie i jest to dla Ciebe takie ważne, skoro napisałeś, że wolałbyś żeby zaczeli od Hard Times? Tak by było bardziej chronologicznie?
- skąd czerpiesz wiedzę na temat strategii Egmontu?

Reasumując troche się zagalopowałeś ;)