Autor Wątek: Teledyski  (Przeczytany 103861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Snail Mob

Teledyski
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2003, 07:33:30 pm »
Bardzo ciekawe klipy ma Ścianka natomiast bardzo nieciekawe ma Cool Kids Of Death.

Offline surmik

Teledyski
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2003, 07:37:50 pm »
No wlasnie pierwszy teledysk Ścianki pt.:"Skuter" byl niezly :D
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kormak

Teledyski
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 20, 2003, 09:53:31 pm »
Ciekawe klipy były w programie "Alternativi" - np. kultowe Mikrofony Kaniony "Mamy Pengo" !!

Anonymous

  • Gość
Teledyski
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2003, 09:50:20 am »
A mnie się jeszcze podoba klip CoolT bodajze - taki z takimi slodkimi okragloglowkowymi ludzikami... jejq... rozmarzylam sie...

Offline PiPiDżej

MYLENE FARMER
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2003, 02:54:57 pm »
Praktycznie wszystkie teledyski francuskiej piosenkarki Mylene Farmer - są absolutnie genialne: zobaczcie "Je t'aime melancholie", "California", "Sans contre facon", "XXL", "Tristana" czy teledysk zrobiony przez samego Luca Bessona! Mylene jest dziś gwiazdą nr 1 we Francji, ale z uwagi na swoją frankofońskość - w Polsce odkryli ją, przypadkiem, "wybrańcy" (jej biografię zamieściłem na forum www.wejher.pl). Koncerty na żywo też ma zresztą znakomite. "Mylene Farmer" - wrzućcie to hasło w wyszukiwarkę, a nie pożałujecie!
Berlin 1936
Moskwa 1980
Pekin 2008

Offline Perfect Strangler

Teledyski
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2003, 03:34:40 am »
Cytat: "Snail Mob"

Add N To X - Plug Me In

Hehehe, no tak, to jest kult :) Acz nigdy nie udało mi się dopaść wersji nieocenzurowanej, buuu... Zresztą oni w ogóle fajne teledyski mają, Metal Fingers in my Body też jest niezłe i jeszcze jeden taki był, nie pamiętam nazwy (bo miałem nagraną godzinę Add N to X z nieodżałowanej Vivy2, i jeszcze Chrisa Cunninghama, ale mi promotor kasetę zgubił, grrr, nigdy więcej starym prykom nie pożyczam kaset), ale zawsze się mi się śmiać chcę, jak sobie pomyślę, jak musiało wyglądać wymyślanie tego teledysku: "Wiem! Dwie lesbijki bawią się w łóżku seks-zabawkami!" "Eee, nie..." "To głupie" "Zbyt ambitne" "Potrzebujemy czegoś bardziej komercyjnego" "Mam! Po ekranie suną powoli kolorowe prostokąty" "Genialne" "Super" "Ty to masz łeb".


No ale mój ulubiony teledysk (best of the best of the best, sir) to "Just" Radiohead reżyserowany przez Jamiego Thravesa.


Oprócz tego:

Dwa Jonathana Glazera (pierwszy genialny, drugi "tylko" bardzo dobry): Rabbit in your headlight - U.N.K.L.E. oraz Street Spirit - Radiohead

Weezer - Island in the Sun (były chyba dwie wersje, mnie chodzi o tę z misiami, chyba robił ją Spike Jonze)

Nightmare Sandwiches Laurenta Garniera.

Taki jakiś czarno-biały Mogwaia (ale nie Stanley Kubrick), gdzie kulminacyjną sceną było dwukrotnie otwieranie pudełka - ktoś to pamięta?

Living in a magazine - Zoot Woman.

Dwa w reż. Marka Romanka: Closer NIN oraz Black Tie White Noise Bowiego.

No i usual suspects, czyli wymieniane już: Smack my bitch up, Do the Evolution, klipy Tool (zwłaszcza chyba Stinkfist), niektóre Cunninghama (Come to Daddy, Autechre, Portishead, Squarepusher),  

Widziałem też dwa teledyski oparte na identycznym pomyśle (również do identycznej muzyki - disco, więc darujmy sobie tytuły), czyli pojedyncze ujęcie, przez full trzy minuty trwania teledysku chłopak całuje się z dziewczyną, zbliżenia na ślinę, szlurp szlurp i tak dalej. Szkoda że nie dziewczyna z dziewczyną, ale cóż, nie można mieć wszystkiego... :)


Był kiedyś programik na Vivie2, jako jeden z cyklu Wah2, albo jakiegoś podobnego, puszczono w nim kilka teledysków (m.in. w/w Laurenta Garniera i Mogwai), o ile zdołałem zorientować się z treści i oryginalnego tytułu, to było to "pięć najbardziej p***banych teledysków wszechczasów" :) ktoś to pamieta jeszcze?
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Kormak

Teledyski
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2003, 06:18:05 pm »
Viva2 to była najlepsza stacja.... :(

Zawsze mi się podobał puszczany tam często klip grupy Bohren & The Club Of Gore pt. "Prowler" - muzyka niczym Angelo Badalamenti, a sam klip to ujęcia ciemnego lasu i zwłok zapakowanych w worki foliowe....

A "Plug me in" ADD N TO X miałem kiedyś wersję nieocenzurowaną... niestety nie dzieje się tak wiele jak bym chciał :D

Ferrus

  • Gość
Teledyski
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2003, 06:41:33 pm »
Cytuj
Rabbit in your headlight - U.N.K.L.E.


mało jestem rozeznany w teledyskach /bo wole jesli juz koncertowe videa/, ale ten jest naprawde dobry.

Metallica - One - klasyka i teledysk ktory mnie nadal mrozi

Offline riggael

Teledyski
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2003, 08:44:01 pm »
O tak U.N.K.L.E. Rabbit ... bardzo interesujący. Długi , ale warto obejrzeć cały.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline mezbarr

Teledyski
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 23, 2003, 08:51:12 pm »
Moloko - Forever More (Najepszy układ taneczny w teledyskach)
Nine Inch Nails - Closer i The Perfect Drug
Bjork - Human Behaviour

Offline Kormak

Teledyski
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 23, 2003, 09:31:12 pm »
Moloko - Indigo (ten dekadencko-okultystyczny klimat :D )
Gus Gus - Ladyshave i Starlovers

Gilbaert

  • Gość
Teledyski
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:55:03 pm »
Chyba nie będę oryginalny...
lubię klipy Toola, Aphexa, Radiohead niektóre Bjork, niektóre redhotów, klipy Lamb, Sigur ros i wiele innych
z polskich podobają mi się klipy Fisza
natomiast klipy hiphopowe (oczywiście nie wszystkie) zaczynają mnie lekko mierzić...
pzdr

Offline Sabazios

Teledyski
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 14, 2004, 05:45:22 pm »
Dimmu borgir - progenies of the greate apocalypse

Offline Gaweł

Teledyski
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2004, 06:14:34 pm »
Nie wiem czy było to pisane... ale Boom Systema jest zafajnisty :D Tak samo Blind Guardiana Mr. Sandman :) Z polskich... Kazik :D:D a za najgorsze uważam te hip-hopowe, praktycznie w 90% kolesie chodzą w tych obsranych gaciach po całym osiedlu i gadają sobie...
Fisz jest jedynem przedstawicielem, którego czasami słucham :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Anonymous

  • Gość
Teledyski
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2004, 07:39:39 pm »
Gawel, uwazaj. Zaczynasz dzisiaj nieladnie, prosze nie obrazac ludzi, wszystko jedno, czy zobacza ten wpis na forum, czy nie.

 

anything