Autor Wątek: Frenzy........u nich to działa inaczej  (Przeczytany 8075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzech76

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 02, 2006, 07:57:45 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
to nie wiem, czy można deklarować szarże gdy coś blokuje nam ruch, jak np drugi oddział, i liczyć na to, że on zaszarzuje.

A normalnymi jednostkami tak robisz. Dlaczego?


prawdę mówiąc nie robię :-)
natomiast nie wiem jak stoi w zasadach przy opisie deklaracji szarży, czy można takową zadeklarować gdy inny oddział blokuje drogę, ale może go nie być za chwilę.
Nie wiem, i gdy sprawdzę to odpowiem.

Jako leśnoelfowiec, nie miałem takich problemów nigdy :-)

Offline Doom

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 02, 2006, 12:50:36 pm »
Mam pytanie (sory jeśli już było w tym temacie przerabiane, ale ledwo zrozumiałem o co idzie)
Jednostka frenzy jeśl ma zasięg szarżuje, czy pomijając ten drobny szczegół reszta idzie analogicznie - przeciwnik deklaruje reakcję, czy nie można deklarować reakcji na szarżę świrósów i jeśli mają zasięg to się wbijają w cel??
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Doom

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 02, 2006, 12:51:18 pm »
Mam pytanie (sory jeśli już było w tym temacie przerabiane, ale ledwo zrozumiałem o co wam idzie)
Jednostka frenzy jeśl ma zasięg szarżuje, czy pomijając ten drobny szczegół reszta idzie analogicznie - przeciwnik deklaruje reakcję, czy nie można deklarować reakcji na szarżę świrósów i jeśli mają zasięg to się wbijają w cel??
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline QUASSIMODO

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 02, 2006, 01:01:02 pm »
sa normalne reakcje
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline b_sk

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 02, 2006, 01:19:08 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
to nie wiem, czy można deklarować szarże gdy coś blokuje nam ruch, jak np drugi oddział, i liczyć na to, że on zaszarzuje.

A normalnymi jednostkami tak robisz. Dlaczego?

Normalnymi jednostkami to można deklarować zawsze i wszędzie wg rulebooka. Nawet na WLC na drugim końcu stołu. Chyba, że coś przegapiłem. ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline grzech76

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 02, 2006, 02:40:20 pm »
Cytat: "b_sk"
Nawet na WLC na drugim końcu stołu. Chyba, że coś przegapiłem. ;)


zdrowy rozsądek...

a co do frenzy to chyba jest tak, że deklarują szarże po wszystkich innych jednostkach, i dopiero wtedy deklaruje się reakcje. Natomiast faktycznie problemem jest to, że w booku pisze, że mierzenie zasięgu dla frenzy następuje PO zadeklarowaniu odpowiedzi na szarże jednostek niefrenzy. tu jest trochę zamieszania, ale pewnie tylko dlatego, że coś komuś w GW się pozapominało

Offline Zox

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 02, 2006, 03:24:56 pm »
Cytat: "grzech76"

zdrowy rozsądek...


Raczej uściślenia ;)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Shino

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 02, 2006, 03:27:34 pm »
Cytat: "Zox"
Cytat: "grzech76"

zdrowy rozsądek...


Raczej uściślenia ;)


chyba rb.. chyba, ze watek o szarzach nieprawdopodobnych zniknal...

Offline MasterMonar

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 08, 2006, 11:46:46 am »
niema już szarż nieprawdopodobnych wystarczy widzieć i można szarżować 8)
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Bigpasiak

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 09, 2006, 02:19:03 pm »
tu nie ma czegos takiego jak zdrowy rozsadek.
a Ty grzech76 czemu mowisz ze nie masz takich sytuacji? masz driady przed drzewkiem zaslaniajac go przed ewentualna szarza. mowisz driadami szarza na cos co jest po boku a drzewkiem naprzod!!! mozna? mozna, wiec robisz... 8)
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline grzech76

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 10, 2006, 07:06:15 am »
Cytat: "Bigpasiak"
tu nie ma czegos takiego jak zdrowy rozsadek.
a Ty grzech76 czemu mowisz ze nie masz takich sytuacji? masz driady przed drzewkiem zaslaniajac go przed ewentualna szarza. mowisz driadami szarza na cos co jest po boku a drzewkiem naprzod!!! mozna? mozna, wiec robisz... 8)


mam zasłaniać drzewo przed szarżą??????????????????????????
po co???????????????
żeby driady potem blokowały szarżę drzewa gdy coś w nie wpadnie????

Offline Bigpasiak

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 10, 2006, 10:19:56 am »
Cytat: "grzech76"
Cytat: "Bigpasiak"
tu nie ma czegos takiego jak zdrowy rozsadek.
a Ty grzech76 czemu mowisz ze nie masz takich sytuacji? masz driady przed drzewkiem zaslaniajac go przed ewentualna szarza. mowisz driadami szarza na cos co jest po boku a drzewkiem naprzod!!! mozna? mozna, wiec robisz... 8)


mam zasłaniać drzewo przed szarżą??????????????????????????
po co???????????????
żeby driady potem blokowały szarżę drzewa gdy coś w nie wpadnie????


nie to mialem na mysli ale jesli nie wiesz o co mi chodzilo to nie rozwijajmy tematu... :roll: sa takie sytuacje i z czasem je zauwazysz...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline grzech76

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 10, 2006, 11:02:57 am »
Cytat: "Bigpasiak"

nie to mialem na mysli ale jesli nie wiesz o co mi chodzilo to nie rozwijajmy tematu... :roll: sa takie sytuacje i z czasem je zauwazysz...


wiem co miałeś na myśli.
aczkolwiek jak długo bym nie grał, nie potrafię przestawić się na myślenie w sposób "manewrowania" mechaniką gry, by ją wykorzystać, a nie zdolności armii do zwycięstwa. takie podejście jest chore.

pozatym, nigdy nie miałem sytuacji chyba (mogę niepamiętać czegoś) abym nie mógł wykonać szarży przed jej zadeklarowaniem.
Jezeli to się w zasadach wyjaśniło, że deklarować szarże można, nawet gdy coś stoi przed nami, to nie ma problemu, bo do tej pory mi to nie przeszkadzało, że nie korzystalem z tej możliwości, to teraz tym bardziej narzekać nie będę.

Offline SkaVen6

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 10, 2006, 11:57:55 am »
Tu chyba nikt, na szczęście nie widzi problemu, łatwo się domyślić że gdyby coś takiego było nie legalne to jedyne czym dało by się grać to latacze i skirmish........... w aż tak dziwną gre to ja nie chce grać.
eek & Destroy

Offline Bigpasiak

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 10, 2006, 12:51:42 pm »
Cytat: "SkaVen6"
Tu chyba nikt, na szczęście nie widzi problemu, łatwo się domyślić że gdyby coś takiego było nie legalne to jedyne czym dało by się grać to latacze i skirmish........... w aż tak dziwną gre to ja nie chce grać.

a grasz w 40...?  8)  :lol:  :D
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?