trawa

Autor Wątek: True Combat: Elite  (Przeczytany 12337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 13, 2006, 05:23:03 pm »
Tutaj jest polecany nasz kochany mod do ET. Mysle, ze teraz, mod bedzie lepiej znany w polsce! hurra  :lol:
Tutaj jest opis moda na lamach dp.pl  :lol:

Offline userd

Problemy z uruchomieniem v 0.49
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2006, 05:54:00 pm »
Witam
Mam powazny problem z uruchomieniem nowe wersji TCE.
Wcześniej grałem na starszej wersji 0.48 i systematycznie sama upreadowała do następnej wersji 0.49. Wszystko chulało wspaniale.
Niestety system padł i instalke szlag trafił. Ambitnie zainstalowałem na Wolfensteina od razu noą wersję 0.49 (plik tce_setup_v049_0922.exe ze strony domowej TCE). No i kiszka.
Dzial mi jedynie z mapami wersji 0.48. Przy próbie uruchomienia wer. 0.49 pisze mi że mam niekompatybilną wersję i nawet nie próbuje się aktualizować tylko od razu wywala.
Proszę o radę co z tym zrobić? czy może odinstalować TCE v0.49 wgrać strą i nadpisać nową? :(
arias

Offline fin

hih
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:48:02 pm »
Wyszedl nowy patch 049b (6mb)
Mozna ustawic normalny obraz 4 3 i takie tam bzdety.

http://games.czechowice.net.pl/download/enemy-territory/tce/tce049b_all_os.zip

***

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 25, 2006, 10:46:53 pm »
W jakim grasz klanie fin? C7?
Ściągnąłem te 6MB i pograłem z 10 minut...
Jak zmieniając numerek przy wersji o 0,01 można tak zniszczyć fajną grę? To "b" wcale jej nie naprawia... Liczyłem na więcej :(

To ja już wolę CS'a :p

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2006, 09:57:00 am »
Norsefir grzeszysz!  :p
Już instaluje :)

***

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2006, 04:14:20 pm »
(celna riposta)
Ty grzeszysz.
Dopiero teraz, gdy patrzę na grę po pewnym czasie, widzę jak bardzo została zniszczona. Nie wiem, co oni zrobili z tą grafiką, że tak wygląda i nie wiem po co... Pierwsza rzecz, która rzuca mi się teraz w oczy to kompletny brak zachowania skali- postacie, w porównaniu do np. drzwi, są bardzo wysokie i "wąskie" (co z resztą wcale nie ułatwia im przechodzenia przez drzwi, w których czasami po prostu utykają).

Do tego jeszcze dochodzi prędkość z jaką się przemieszcza, pewnie można się przyzwyczaić, ale po przesiadce z innych gier, to po prostu masakra. Dopiero wtedy widać, że postacie poruszają się dużo za wolno.

0.50 powinni stworzyć na bazie 0.48, 0.49 usuwając ze swoich dysków. Zamiast bawić się w lepszą grafikę (co im zupełnie nie wychodzi) i zmiany w mapach (co też im nie wychodzi), dodaliby mapy na 0.48 i ulepszyliby tę wersję, a nie tworzyli coś zupełnie nowego...

Poza tym wybacz, TCE to chyba jedyny FPS w jaki grałeś, więc nie masz porównania.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2006, 04:34:10 pm »
Cytat: "Norsefir"

Poza tym wybacz, TCE to chyba jedyny FPS w jaki grałeś, więc nie masz porównania.
Nie wybaczam bo nie wiesz.

Offline fin

True Combat: Elite
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:04:31 pm »
Norsefir odnosze wrażenie że co by nie zrobili to ty i tak byś powiedział że lipa.
A biegają wolno bo to nie cs- gra w której nawet wychyłki nie ma, a trzyma swą popularność z takich samych powodów co tibia, gra w to chmara dzieciarni która jedyne fps jakie zna to cs i quake.

Dodali jedna bardzo fajna rzecz  w tym patchu- free aim czyli porusznie bronia w zoomie bez zmiany osi ekranu. (controls>enable free aim)Warto zobaczyć.

gość1

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:16:53 pm »
Masz coś do CS, masz coś do mnie.

Wiesz czemu ta gra jest popularna? Bo jest dynamiczna i wymaga dobrego zgrania. Bez taktyk nie masz co zaczynać grać zespołowo. Na necie nie uświadczysz publicznych serwerów do gry zespołowej, a jedynie ff@. Mam napisać rozprawkę o wyższości CS nad TCE? Po co? Spójrzmy i porównajmy obie gry:
1) ile wydań i patch`y miał CS a ile TCE?
2) czy sposób kupowania w TCE nie jest zgapiony od CS i który system jest lepszy (pkt czy kasa)?
3) czy w TCE masz rozgrywki na poziomie CPL, WSVG, WCG?
4) ile serwerów stoi do TCE a ile do CS?
5) jaka jest średnia wieku w obu grach?

Tyle ode mnie, czyli od 'dzieciarni która jedyne fps jakie zna to cs i quake'. Tak, tak: w Q też grałem. Czekam na jakąś logiczną kontre, najlepiej z argumentami.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:18:57 pm »
W TCE się nic nie kupuje...Tylko dostaje :)

gość1

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:24:20 pm »
Cytat: "Ryba"
W TCE się nic nie kupuje...Tylko dostaje :)


Trochę w to grałem i, z tego co pamiętam, wymieniało się punkty na lepszą broń. Za wygraną rundę, czy zabić przeciwnika dostawałeś owe punkciki, dzięki którym mogłeś wybrać sobie inną broń. Mam rację?

Otóż w CS rozwiązanie jest lepsze i masz do wyboru więcej flint. Otrzymywanie kasy za konkretne cele motywuje i zmusza do współpracy. Poza tym wpływa też na dynamizm gry, ponieważ dostajesz znaczące środki za eliminację przeciwników.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:31:11 pm »
Racja, ale są serwy na których masz na początku gry dostawne wszystkie bronie :)

Offline fin

True Combat: Elite
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2006, 09:05:23 pm »
Cytat: "Deathscythe aka coen"

1) ile wydań i patch`y miał CS a ile TCE?
Jakie znaczenie ma to do jakości gry?

2) czy sposób kupowania w TCE nie jest zgapiony od CS i który system jest lepszy (pkt czy kasa)?
pff i co ze jest zgapiony?idąc tym tokiem rozumowania to cs zgapił od quake widok fpp.Zgapione znaczy złe?

3) czy w TCE masz rozgrywki na poziomie CPL, WSVG, WCG?
Czy to ze gra nie jest popularna to znaczy że jest zła?CS ma tyle lig bo jest popularny, co nie znaczy że jest dobry.

4) ile serwerów stoi do TCE a ile do CS?
I co z tego?
5) jaka jest średnia wieku w obu grach?
nie mam pojęcia.Sugerując się wiekiem osób grających w cs w kafejkach śmiało mogę powiedzieć że w cs sa to głownie osoby do 14 lat..



Wybacz ale nie przekonałeś mnie że cs jest lepszy.Pokazałeś mi tylko że jest popularniejszy(co wiadomo).
Sorry johny,ale nie wiem czemu cs jest taki popularny chociaż nie oferuje przecietnemu graczowi, grającemu na publicach wiecej niż quake.Tyle patchy a nawet wychyłki nie dodali :roll:

gość1

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2006, 09:57:11 pm »
Ad.1. Znaczenie ma takie, że CS jest grą mniej zbugowaną i bardziej dopracowaną, do której łatki wychodzą na bieżąco. Co za tym idzie: błędy są usuwane szybciej niż w TCE, co zwiększa komfort rozgrywki. Dodatkowym atutem jest ilość wersji (4 obecnie grywalne).

Ad.2. Sprytnie ominąłeś pytanie dot. systemu kupowania i decyzji, który jest lepszy. Poczekam na tą odpowiedź.

Ad.3. Masz rację, te setki tysięcy ludzi grający w CS muszą się mylić! Okrutnie ich uświadomiłeś! To, że gra jest popularna znaczy, że jest rzesza ludzi, która w nią gra i uważa, ż JEST DOBRA. Czy TCE pojawiło się na jakimkolwiek evencie? Prawda jest taka, że jakość gry mierzy się jej popularnością pozytywną.

Ad.4. Patrz ad.3.

Ad.5. Sugerujesz się wiekiem w kafejkach, których właściciele łamią prawo udostępniając CS osobom poniżej 16 roku życia. Na serwerach, na których gram większość osób to pracujący ludzie, nierzadko około 30 albo nawet starsi. Podobnie jest na wszelakiego rodzaju eventach: rzadko znajdziesz osoby poniżej 20 roku życia. Prawda jest taka, że gracz musi być dojrzały, żeby w taką grę grać.

Dlaczego CS jest lepszy? Przede wszystkim dynamiczna gra. Powołujesz się na wychylanie, a nie jest to element mówiący o grywalności. TCE jest przeładowane opcjami, a nie istnieje, na przykład, możliwość skoku z kucnięciem, czyli podniesieniem nóg (jak w CS). CS nie został stworzony do gry na publicach, tylko do rozgrywki klanowej. Serwery publiczne stanowią jedynie trening, bo nie uświadczysz tam taktyk, zgrania, etc. (chyba się powtarzam po raz n-ty...). Poza tym do CS`a masz mnóstwo pluginów, które całkowicie zmieniają grę (vide: Warcraft3 mod, statystyki na serwerach publicznych).

Cytat: "Coen"
Czekam na jakąś logiczną kontre, najlepiej z argumentami.


I się nie doczekałem, bo odwróciłeś kota ogonem. Wystosowałeś argumenty, które nic nie wniosły do dyskusji. Nadal czekam na coś logicznego, miejsce, w którym pokażesz mi przewagę grywalności jednego nad drugim. Mogę się nie doczekać? =>

Offline Hang Man

True Combat: Elite
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2006, 10:01:28 pm »
Mi się TCE bardzo podobał (0.48 ofkorz) wysoki realizm, fajne, mroczne mapy, idealne niemalże zbalansowanie klas, dające możliwości do naprawdę przyjemnej gry zespołowej.

Jedyną grą, FPS która mi zawróciła w głowie na dłużej, jest ET, jednak nie mogę nazwać ja lepszą, z racji zupełnie innych założeń na sposób rozgrywki.

Counter Strike jakoś nigdy mnie nie pociągał, grałem w niego kilka razy, bez większych sukcesów. Jednak, o ile w TCE bycie po raz n-ty zastrzelonym z zaułka powodowało cierplkiwe czekanie na nową turę, o tyle w CS wywoływało we mnie jedynie frustację i zniechęcenie.

IMHO, gdyby twórcy TCE kontynuowali idee, które przyświecały im w tworzeniu 0.48, dzisiaj mielibyśmy pewnie grę, która spokojnie mogłaby konkurować CS, być może nawet ją wyprzedzała w kilku inowacjach.

Nors: Co do biegania, to naprawdę, powiem ci, że wszyscy mamy nieco spaczone pojęcie o szybkości poruszania się na prawdziwym polu walki. Kolesie biegający  pełnym opoprządzeniu, chodzący jak nakręceni z bronią w pogotowiu nie pobiegna naprawdę szybciej, uwierz mi. To nie jest Max Payne ani Rambo.

Coen: System wykupywania broni musiał kiedyś zaistnieć, a że zaistniał w CS... Chwała im za to. Jednak nie można tego ciągle wytykać... To tak jakby powiedzieć, że W III ciągle zżyna pomysły z poczciwej Dune 2.

Nie przeczę, TCE silnie wzorowało się na CS, i wyszło im to na dobre. Moim skromnym zdaniem uczeń przerósł mistrza. Gdyby nie to, że gra była właściwie nieznana w środowisku graczy, na pewno zrobiłaby furorę, o czym jasno dowodzi przykład choćby z naszego forum.

Niestety, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. TCE się zbiesił, a mi coraz bardziej dokucza brak porządnego sieciowego FPS'a. Do ET już raczej nie wrócę, mimo iż kiedyś już całkiem nieźle zasuwałem, ponieważ nie odpowiadza mi "lightowy" styl gry. Chyba czas przesunąć CS trochę wyżej na listę planowanych zakupów...

 :roll:
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.