Autor Wątek: Border Princes  (Przeczytany 184505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adeon

Border Princes
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2006, 08:07:36 pm »
Cytat: "szafa"
Dane forum moge miec wyspawane na plytce, potrzeba tylko porzadnego serva zeby to utrzymal.

Przekraczalismy limity transferowe na poprzednim sama strona, obciazenie jest naprawde znaczne.

Moglbym zalozyc te 600 zeta za rok z gory, ale nie mam zadnej gwarancji ze ktokolwiek mi odda, chyba ze pozwolicie mi sprzedawac licencje na mastery za 100 zika od sztuki.


Whoa.... 600zl za rok ??  :shock: Co ty chcesz wynajac ? Serwer od Microsofu ?? Za 300zl za rok mozna miec juz full-mega wypas hosting - 10GB powierzchni i 30 GB miesiecznego transferu. Nie wierze, zeby forum BP generowalo polowe tego limutu....
url]www.adeon.livenet.pl[/url] - Polska Liga Warhammera

Offline MKG

Border Princes
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2006, 08:19:00 pm »
Może i to spokojnie. Fora są bardzo obciążające dla serwera. Wygenerowanie jednej przejrzanej strony postów to cosik koło kilkunastu-kilkudziesięciu kilobajtów (zrób test - włącz w podglądzie źródło i zapisz jako txt). Jak dodasz do tego avatary i inną grafikę, to nawet przy włączonej kompresji gzip, jak to pomnożysz przez tysiące wejść dziennie zamulisz 30Gb dość szybko...
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


Offline adeon

Border Princes
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2006, 08:23:25 pm »
MKG, moze zapytajmy sie zrodla - jakie byly obciazenia forum BP ? Jestem w 100% pewien, ze nie dobijaly do 30Gb
url]www.adeon.livenet.pl[/url] - Polska Liga Warhammera

szafa@poznań

  • Gość
Border Princes
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 05, 2006, 10:04:22 am »
pewnie ze cos porabalem :P sami opubilkowali gdzies taka ladna tabelke gdzie byly duze sumy z dziwnymi dopiskami.

w takim razie: czy ktos sie orientuje, tudziez ma jakies wiarygodnie zrodlo, jaki ZYSK na czysto wygenerowało Gw w poprzednim sezonie? bo cos nie chce mi sie wierzyc ze stratę ;)

Offline Chaoschild

Border Princes
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 05, 2006, 12:21:10 pm »
Cytuj
w takim razie: czy ktos sie orientuje, tudziez ma jakies wiarygodnie zrodlo, jaki ZYSK na czysto wygenerowało Gw w poprzednim sezonie? bo cos nie chce mi sie wierzyc ze stratę


A czy to cos zmienia?? Czy beda zyski czy straty i tak ceny podnosza a figurki i tak maja nieciekawy wyglad  :?
Tak czy siak i tak bede gral w BATLLA  :D
..AND THEY WILL RISE FROM THEIR GRAVES TO MARCH UPON THE WORLD OF MEN...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Offline Siemek 9

Border Princes
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2006, 03:46:06 pm »
Cytuj
a figurki i tak maja nieciekawy wyglad

hmm...jak dla mnie to sa ok
pzdr
upie po przystepnej cenie miska spod cara do kislevu,i glowke czempiona berserkerow khorna do 40k:p

Offline Kedziorson

Border Princes
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 05, 2006, 06:50:48 pm »
new idea:D:D nich kazdy klub zalozy wlasne forum ...<takie bezplatne> i jedno wspolne forum dla 2 osob <szefostwa> z kazdego klubu...male obciazenie no i chyba tymczasowe rozwiazanie...??
IAZDZYC!!!!!!!!!!!

Offline Kielon

Border Princes
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 05, 2006, 07:05:01 pm »
Szcur mówił, że na swojim serwerze może postawić LL, a być może nawet całe BP.
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline Chaoschild

Border Princes
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 05, 2006, 07:21:49 pm »
Cytuj
hmm...jak dla mnie to sa ok


Nie no dla mnie tez sa ok, ale porownujac do innych firm mogly by byc jednak ciut lepsze. Przyznaje maja swoj klimat i GW stara sie cos poprawic (chyba?) Taki maly offtopik :)

A co do forum BP to kolejny topic w tej kwestii, kupe gadania od ponad 2 miesiecy i tak nic nie zostalo zrobione i pewnie nie bedzie. Trza sie zadowolic tym co jest i tyle.
..AND THEY WILL RISE FROM THEIR GRAVES TO MARCH UPON THE WORLD OF MEN...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Offline Husiat

Border Princes
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2006, 06:46:43 pm »
A ja nadal pamiętam te słowa...
Cytuj
Forum będzie za 2 tygodnie

Pozostaje się tylko pocieszyć
Cytuj
Dwa tygodnie od kiedy?


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Offline wafi

Border Princes
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 09, 2006, 11:09:10 am »
Oficjalna notka od administracji BP:
Pauli ciagle grzebal w koncie i wreszcie udalo mu sie wykryc z jakiego powodu helpdesk nie chcial z nami wspolpracowac. Okazalo sie ze szaman nie odeslal umowy, przez co nie figurowalismy w spisie klientow. A co za tym idzie admini olewali nasze prosby o cokolwiek, gdyz przeciez nie beda nic robic dla ludzi z ulicy.
Teraz o ile umowa zostanie do nich wyslana i pieniadze za serwer zaplacone, to wszystko powinno pojsc gladko. Paulinus ocenia, ze od uruchomienia servera bedzie potrzebowal jakies 3 dni na wrzucenie i sprawdzenie wszystkiego.
Tak wiec teraz glowna rzecza na ktora czekamy jest wyslanie przez szamana umowy i wplacenie pieniedzy za server. W zwiazku z tym ze szamana aktualnei nie ma w polsce moze to sie przeciagnac do kolejnych tygodni.
Jednak trzeba byc dobrych mysli i miec nadzieje ze wszystko pojdzie sprawnie.
Co do prywatnych serverow, na ktorych BP moglo by stanac. To nam sie ten pomysl wydaje nietrafiony, gdyz BP strasznie szybko rosnie i zzera strasznie duzo transferu. Tak wiec obawiamy sie ze prywanta osoba nie wytrzymala by dlugo z takim obciazeniem i znowu musieli bysmy sie przenosic, byly by kolejene przestoje itp.
Szaman obiecal server oplacac. Tak wiec nie bedzie trzeba kosztow serverowania pokrywac z zadnych klubowych pieniedzy. Pozostaje czekac, az machna birokracji neti pojdzie w ruch i wszystko wroci na swoje tory.
url=http://wfb-pol.org][/url]

Offline Tomash

Border Princes
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 09, 2006, 11:30:22 am »
Cytat: "wafi"
Oficjalna notka od administracji BP:
Pauli ciagle grzebal w koncie i wreszcie udalo mu sie wykryc z jakiego powodu helpdesk nie chcial z nami wspolpracowac. Okazalo sie ze szaman nie odeslal umowy, przez co nie figurowalismy w spisie klientow.

ROTFL

Tyle powiem, proszę państwa  :badgrin:
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Ziemko

  • Gość
Border Princes
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 09, 2006, 11:48:42 am »
Nie pekajcie , moze w grudniu BP ruszy... moze :D

Offline Khain

Border Princes
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 09, 2006, 11:52:12 am »
prezent bozonarodzeniowy :D
o powiedział Jezus kiedy Szatan kazał mu zmienić kamień w chleb?
Not enough mana.

Offline Bagrada

Border Princes
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 09, 2006, 11:56:10 am »
Czy skoro zdecydowana większośc ludków sadzi że BP miało sensowniejsze ułożenie działów... to czy nie możnaby chamsko zmienić ustawienie tutaj na modłe BP ?.... bo przecież właśnie do tego ustawienia wszyscy wzdychaja  :roll:

...czy to moze komus na honor nastaje ?:)

 

anything