Autor Wątek: Border Princes  (Przeczytany 184506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adeon

Border Princes
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 16, 2006, 08:56:12 am »
Cytuj
ja wlasnych pieniedzy dawal na to nie bede...


Kurcze, jestem studentem, a jakos mnie jest stac z wlasnych pieniedzy, zeby oplacic serwer na ktorym stoi ranking ligi, za ktora to pracownicy GW EE prawdopodobnie zbieraja pochwaly od swojej gory.....
Troche zalosne sa te tlumaczenia - powiedz po prostu, ze tego forum nie bedzie i juz, a nie pisz coraz to nowsze wymowki i obetnice planow 2-tygodniowych...
url]www.adeon.livenet.pl[/url] - Polska Liga Warhammera

Jankiel

  • Gość
Border Princes
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2006, 08:57:07 am »
Szamanie... Cały ten cyrk z BP trwa już chyba pół roku. Ktoś zawalił. Załatwienie miejsca na serwerze nie jest rzeczą niemożliwą do zrealizowania.
Więc nie dziw sie, ze nabijam się z Twoich tłumaczeń.

Offline Tomash

Border Princes
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 16, 2006, 10:35:24 am »
Komentarz Jankiela może i niewiele wnosił do dyskusji, ale chociaż był zabawny i doskonale podsumowywał tryb, w jakim Szaman tłumaczy się z braku forum.

Cytuj
decyzja ma byc podjeta w UK - Stuart sam chce ustalic, jaki sposob hostowania bedzie dla nas najlepszy. mozliwe, ze bedzie to na serwerze GW. przypominam, ze serwer ma byc pod strony WM i EEGT. border princes sa lokalna inicjatywa.

Niech żyje centralizacja!
W ciągu całej historii świata odbijała się ona zawsze czkawką środowisku jej poddawanemu, ale to tam - GW wie lepiej.
Powiedz od razu, że forum nie będzie i temat zamknięty. Od pół roku czytamy zapowiedzi, że forum będzie w przyszłym tygodniu.

BTW, trochę to pokrętne. Parę miesięcy temu kasa była, ale była zła Netia. Teraz już Netia nie jest zła, ale nagle kasy nie ma i winna jest "góra". Wyczuwam ściemę. :roll:

BTW, proponuję zawstydzić pracodawców Szamana, zrobić ściepę i kupić hosting pod BP. Jak rozumiem archiwum forum nie jest Szamana własnością, więc nikt nie powinien mieć nic przeciw. Poproszę tylko o statystyki wykorzystania łącza z całego okresu działania forum, żeby było wiadomo czego szukać. Jak myślisz Szamanie, udałoby mi się załatwić i kasę, i hosting w czasie mniejszym niż pół roku?
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline KrzysiekW

Border Princes
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 16, 2006, 11:03:08 am »
Cytat: "Tomash"
BTW, proponuję zawstydzić pracodawców Szamana, zrobić ściepę i kupić hosting pod BP.


Może o to chodzi? ;) Ich już raczej niewiele rzeczy zawstydzi, a kasy nie będą musieli rzucić. A poważniej, to mają przecież coraz gorszą opinię i konsekwentnie pracują nad dalszym postępem w tej materii.   :?
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline r0m

Border Princes
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 16, 2006, 11:27:45 am »
ja proponuje zalozyc fundacje na rzecz border princes wtedy kazdy odda 1% podatku swojego i w koncu moze bp odzyje :)

Offline Hunter-D

Border Princes
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 16, 2006, 11:58:05 am »
Kurka nie chce mi się za dużo pisać więc tak w kilku zdaniach.

Szkoda, że border princes padł, wiadomo miał być przeniesiony i każdy już wie jak to wygląda. Jednak zastanawia mnie naprawdę co jest problemem. Ja gram w lidze Online w NBA LIVE koleś robił sam stronę wykupił serwer a z kasą nie było problemów bo 30 osób grających bez najmniejszego ale wpłaciło po 30 zł na serwer. Na serwerze jest strona dosadzona konkretnie do tego forum a teraz planujemy zrobić 2 ligi (więcej tabel, skryptów wszystkiego) oraz ligę europejską i jak trzeba będzie dorzucić pare groszy to nie ma problemu. Chcecie serwer proszę bardzo http://dlf-internet.com/?id=211

jeżeli za drogi to mamy taką wersję

http://dlf-internet.com/?id=212

Nie pamiętam już ile osób była na borderze ale jak każdy zapodałby parę groszy to na serwer będzie inna bajka to pytanie czy tamto forum jeszcze istnieje bo znam przypadki mistrzów którzy chcąc przerzucić jedno forum gdzieś indziej zostawali z niczym.

Jakie jest wasze zdanie ?? robimy zrzutę na serwer ??
ww.rogaty-szczur.prv.pl
www.nora-hardcora.prv.pl

Offline swieta_barbara

Border Princes
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 16, 2006, 12:04:56 pm »
Moim zdaniem nie ma sensu sie zrzucac ani chocby reaktywowac tego forum. Ja do BP stracilem wiare, zaluje, ze forum z tak przejrzysta rozkladowka nie jest spolegliwe, ale sadze ze malo komu sie bedzie chcialo tam produkowac w kontekscie tego, ze nie wiadomo, czy za chwile moze zostac zamkniete. Kiedys promowalem BP, teraz jestem na 70% pewien, ze wiecej sie tam nie pojawie.
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline Inkwizytor83

Border Princes
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 16, 2006, 12:06:54 pm »
Myślę, że chyba niebyłoby z tym jakiegoś wielkiego problemu-każdy rzuci parę gorszy i się uzbiera. Tak myślę.
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline thurion

Border Princes
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 16, 2006, 12:32:04 pm »
Cytat: "Szaman"
decyzje dot. serwera zapadaja w UK. ja moge tylko czekac :(


dokladnei tak jak mowil Andrzej  :lol:


100-200zl... smiech na sali po prostu  :badgrin:

Offline sAddamiec

Border Princes
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 16, 2006, 12:36:35 pm »
Jak dla mnie moze byc zrzuta od kazdego klubu i kasy bedzie w ciul, tylko ze teraz to mam mniej wiecej takie zdanie jak swieta_barbara. Jak pojawilo sie BP to sie na nie przesiadlem calkowicie, bo mi sie nie chcialo 2 forow przegladac, a potem BP zrobilo kaput. Teraz nawet jak powstanie nowe forum to albo bedzie akcja ze sie wszyscy przesiadamy, albo zostane przy NG.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Jankiel

  • Gość
Border Princes
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 16, 2006, 03:39:15 pm »
Cytuj
BTW, proponuję zawstydzić pracodawców Szamana, zrobić ściepę i kupić hosting pod BP

Może to i opcja. Ale jak na razie dowolną ilość miejsca mamy na NG.
Cytuj
Myślę, że chyba niebyłoby z tym jakiegoś wielkiego problemu-każdy rzuci parę gorszy i się uzbiera.

Nie byłoby. Ale trzeba wyznaczyć jedną osobę (to znaczy ona sama musi się wyznaczyć), która będzie za wszystko odpowiadać. Nie wiem, jak by się na to zapatrywał np. Adeon. Albo jakaś inna osoba mająca mniej więcej pojęcie o stawianiu forum, wykupywaniu miejsca na serwerze etc. Ja sie znam tylko na administrowaniu forum, poza tym, czasu mam już coraz mniej :(

Offline Tomash

Border Princes
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 16, 2006, 04:25:24 pm »
Mógłbym sprawę serwera nakręcić, ale jestem programistą, nie administratorem - nie znam się na PhpBB i migrację musiałby przeprowadzić ktoś inny.
Najchętniej na serwerze firmy Dreamhost, która jest pewna, ma świetny customer support (jak to się po polsku nazywa) i bardzo tania. Nie znam polskiej firmy o podobnych warunkach - chociaż jeszcze bym się rozejrzał w okolicach WEBD.pl. Ale to już detal.
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline b_sk

Border Princes
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 16, 2006, 04:37:29 pm »
Samo przerzucenie bazy nie jest problemem. Nawet mnie się to udało ostatnio jak forum Ośmiornicy przerzucałem, a na PHP i MySQL-u się zupełnie nie znam.  :)
Dobrze by tylko było, gdyby z BP był nie tylko zrzut bazy, ale i całe forum przechowane, bo kolejne numerki phpBB z tego co wiem nie zawsze łykną starą bazę, a jeśli na forum były różne nakładki poinstalowane, które ingerują w bazę to też może być problem. Jeśli to wszystko jest, to przerzucenie forum powinno się udać średnio rozgarniętej osobie o minimalnej wiedzy informatycznej i dostępie do google'a w celu poszukania tutoriala. ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline adeon

Border Princes
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 16, 2006, 05:26:25 pm »
Powiedzmy sobie szczeze, ze zalozenie/wykupienie i postawienie forum to najmniejszy problem. Pytanie, czy uzytkownicy po wpadce z BP beda chcieli jeszcze raz sie przenosic ? Moze warto byloby zagadac z adminami NG, czy nie moznaby zrobic takiego podzialu jaki byl na BP ? Bo to chyba jest najsensowniejsza opcja. Bo zbieranie po np.10zl od klubow jest slabe - zaraz sie okaze, ze niektore kluby nie chca placic, ze oni to tylko z nazwy sa klubami.... Jeszcze trzeba sie rozliczac, brac na kogos faktury itd.. chyba ze dac do tego kija - nie placisz, nie grasz na np. DMP.... Ale wydaje mi sie, ze wiecej z tym problemow niz zyskow, bo (odpukac) NG dziala....

Nalezy natomiast dosc jasno okreslic kto i dlaczego dal ciala z BP - zeby takie sytuacje juz nie mialy miejsc i zeby osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie mialy juz mozliwosc popsucia czegos jeszcze.
Ufff... rozpisalem sie, mam nadzieje, ze z sensem....
url]www.adeon.livenet.pl[/url] - Polska Liga Warhammera

Offline Khain

Border Princes
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 16, 2006, 06:48:47 pm »
Cytat: "Tomash"
Najchętniej na serwerze firmy Dreamhost, która jest pewna, ma świetny customer support (jak to się po polsku nazywa)


Obsługa klienta/wsparcie techniczne :P
o powiedział Jezus kiedy Szatan kazał mu zmienić kamień w chleb?
Not enough mana.