trawa

Autor Wątek: Eden - it's an endlless world  (Przeczytany 10540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reenold

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2003, 10:39:38 pm »
Naprawdę dobry - taką mangę to ja rozumiem, w przeciwieństwie do jej co bardziej infantylnych wariacji.

Offline sivy

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2003, 09:13:44 am »
Tylko dlaczego tyle trzeba czekac na nowy tom >=l
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Petrov

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2003, 10:35:30 am »
znam ten ból  :)
jak w końcu dopadłem 4 tom, to przeczytałem go raz, zaraz potem drugi, kilka dni później trzeci  :D (rzadko zdarza mi się przeczytać komiks dwa razy w ciągu, powiedzmy,  kwartału!)

Oczekiwanie na następny tom Edenu umilam sobie czytając dogłębnie, właściwie kontemplując, poprzednie.

PS Nie wiem dlaczego, ale 4 tom to jak na razie mój ulubiony. Nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń (ale poprzednim też chyba nie mogę nic zarzucić  :roll: )
ar... war never changes...

Offline perro

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2003, 03:32:48 am »
Jakie wrazenia po tomie 5?
NSICHTBAR

Offline Pokpoko

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2003, 09:57:21 am »
dobry...pierwsze kilkanaście stron tłumaczy przeszłoćs Sophii a reszta to czysta rozwałka na lotnisku...

Offline sivy

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2003, 01:32:53 pm »
Nie pisze tego w zlym kontekscie ale czego sie spodziewales po tej mandze? Przeciez opowiada ona o wojnie a taka wlasnie jest wojnia, az pzrykro patrzec :x
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Pokpoko

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2003, 02:55:51 pm »
sivy-to do mnie?

Offline sivy

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2003, 02:16:10 pm »
sorry musialo mi sie cos pomylic :lol:
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Szwi

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 08, 2003, 03:12:43 pm »
Niech tylko ktoś powie, że komiksy są dla dzieci. Dam mu to do przeczytania:)

Mamy więc cyberpunk, świat po katakliźmie, wojnę, mechy, wielowątkową historię i galerię ciekawych postaci. To wszystko polane sosem przemyśleń egzystencjalnych, naturalistycznie ukazanych porozrywanych ciał, erotyki i humoru jako przerywnik. Czego trzeba chcieć więcej?
właśnie... Więcej, więcej, więcej, więcej....
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Qraq

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2003, 12:04:37 pm »
Ta manga idealnie trafia w moje gusta. Momentami masakra jest naprawde potezna. Mniam^_^. Ale cala ta brutalnosc jest ukazywana nie bez powodu. Pokazuje, ze wojna to nie przelewki. To bagno. Nikt nie walczy tu "za wolnosc nasza i wasza"(or something;) ale tylko zeby przezyc. Do tego jeszcze autor zadaje mase pytan, nad ktorymi warto pomyslec ("jezeli sztuczna inteligencja ma nasladowac czlowieka, to czym wlasciwie jest czlowiek?" i wiele innych). Po przeczytaniu tomu 4 myslalem, ze Eliah wroci do domu i w ogole happy end. Okazalo sie, ze trafil we wcale nie mniejsze bagno. Zstanawia mnie czemu jeszcze nie pokazal sie ojciec Eliaha(po pierwszym tomie zniknal bez sladu, a info o nim wiemy tylko z opowiadan innych). Jestem ciekaw jakim jest czlowiekiem teraz.

Czy ktos wie kiedy Egmont wyda rewszte tomow? Mam nadzieje, ze nie bedzie trzeba czekac zbyt dlugo.


A tak wogole to "czesc"wszystkim, bo jestem tu nowy^_^.[/quote]

Offline Finfarin

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2003, 02:04:39 pm »
--------------------------------------------------------------------------------
 
Cytuj
Brzmi dosyc intrygujaco... A nie wiecie byc moze jak jest z poziomem kolejnych czesci? Czy trzymaja klase 4 pierwszych opowiesci

Trzymają, zresztą cześci  jest tylko 6...
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline steelie

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2006, 02:17:58 pm »
Sorry za odgrzebywanie teamtu sprzed 3 lat, ale dopiero teraz przeczytałem pierwsze 6 tomów, niedługo mam zamiar zakupić pozostałe 4. Manga jest świetna, skupia się na postaciach, a to zawsze ceniłem w M&A. Bohaterowie są ciekawi, pokazano, jak Eliah, do tej pory żyjący w odosobnieniu, musi nauczyć się przetrwania w brutalnej rzeczywistości wielkiego miasta. Szkoda, że nie pojawiają się już Sophia, Kenji i Pułkownik, mam nadzieję, że wrócą. Walka nie jest w tym komiksie na pierwszym planie, ale jak już do niej dochodzi to jest naprawdę efektowna, zwłaszcza jeśli bierze w niej udział Kenji (te noże!) lub żołnierze z formacji Ion.
BTW Czy 10 tom zamyka już historię czy może dalszy ciąg nadal powstaje?

Offline Comar

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2006, 02:42:13 pm »
Poszczególne postacie w Edenie często znikają na parę tomów, by potem znowu się pojawić.
A Eden cały czas się tworzy. Ma już chyba koło 14 tomów, a następne się robią. A u nas od jakiegoś czasu Egmont wydaje tom 11 i wydać nie może. :cry:
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Dreadorus Maximus

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2006, 11:27:17 pm »
Robimy tu spoilery?  :D
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Qraq

Eden - it's an endlless world
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2006, 01:02:47 am »
żadnych spoilerow z zagranicznych tomów, bo was znajdę i łby pourywam! :evil:
A 11 tom ma być w pl podobno gdzieś w maju. Nie mogę sie doczekać. :D
A tak wogóle to odsyłam do tematu na gildii komiksu japońskiego. Jest wiele bardziej rozwinięty. tylko uważajcie tam ze słowem "manga", bo grasują tam dziwni osobnicy...;)

 

anything