trawa

Autor Wątek: Tereny, makiety  (Przeczytany 17688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamlik

Tereny, makiety
« dnia: Październik 11, 2006, 02:15:06 pm »
Wiecie ze zaczynam robienie makiet moja pierwsza koncepcja widnieje w galerii ale zasadzam sie na robienie czegojs wiekszego i nie mam pojecia jak sie robi efekt wody jak sie chce kase zaoszczedzic...(nie kupujac watereffect w cytadeli)... podajcie mi jakiejs sposoby!!

Offline Glorfindel

Tereny, makiety
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2006, 02:19:26 pm »
najlepszy będzie klej polimerowy - koszt za 0,5 litra  jakieś 6 zł
do nabycia w każdym markecie budowlanym
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Pablo_von_kozlow

Tereny, makiety
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2006, 05:14:20 pm »
mały kawałek plexi  :)
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline kubus10

Jak to zrobić??-makiety
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2006, 09:56:07 pm »
Mam nadzieję że nie ma już takiego tematu chociaż go szukałem.
Był schowany 3 linijki niżej...
Chciałbym spytać o robienie makiet!
Podajcie swoje "przepisy" na robienie n.p. górek, drzewek itp.
Najbardziej potrzebuje górek!!!!

Był schowany 3 linijki niżej...
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2006, 10:15:58 pm »
Górki? BArdzo proste...zakladamy ze mamy płat styropianu gurbości 5cm...rysujesz podstawe górki na styropianie...odrysowujesz taka sama pdostawe na drugim placie...kleisz oba ladnie wyciete podstawy dzieki czemu gorka bedzie wysoka...nstepnie bierzesz szczote druciana i po prostu ksztaltujesz gorke....radze to robic na świerzym powiertrzu bo w pomieszczeniu strasznie by sie naśmiecilo :)... drzewka...hmmm...sam nigdy nie robilem drzewek ale sa takie zielska w polach-takie jak na palmach do wyswiecenia super to wyglada...A apropo drzewek ilgastych to bierzesz np sztuczna choinke,ucinasz kawalek gałazki i tniesz te sztuczne igielki tak by uformowac ilgaste drzewko...jesli chcesz zeby robilo wrazenie to chyba powinnes posmarowac klejem te igly i sypnac posypka :)...

EDIT:Dam tutaj przyklad jak wychodza gorki ze styropianu na cztreroczesciowej makiecie mojej roboty :):

Offline kubus10

Dzieki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2006, 08:47:42 am »
Dzięki wielkie! drzewka już wiem jak
Potrzebne (do drzewek):
sztuczne wodorosty,
kilka drucików modelarskich,
taśma maskująca,
klej modelarski ( nie wikool!!! najlepiej kropelke)
brązowa farba ( nie polecam tych do malowania figurek-> szybko się kończą)
Czynności:
1. Z drucików układamy coś drzewopodobnego( gałęzie,pień i korzenie)
2.Owijamy druty taśmą maskującą.
3. Malowanie "modelu".
4. Przyklejamy wodorosty
Świetnie się prezentuje u mnie na półce :D
mam jeszcze pytanie o ruiny!
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2006, 09:44:41 am »
Chodzi ci o takie ruinki jak ja zrobilem? Wzialem plat prasowanego styropianu wycialem pas o okreslonej wysokosci i poszczepilem imitujac ruiny...zrobilem scianke lezaca itd....nacinasz potem nozem wzorek(cegielki) malujesz i jest git...na moim zdjeciu prasowany styropian nie jest pomalowany!

Offline kubus10

dziex
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2006, 10:11:36 am »
dzieki
jak tam drzewka myslisz ze ok?
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2006, 10:57:34 am »
Nie mam pojecia...tutaj np mam fotke dlasku zrobionego moim sposobem:
http://high-castle.net/coppermine/albums/userpics/10001/vasyl_wm_las_04.jpg

Offline kubus10

Tereny, makiety
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2006, 11:52:04 am »
Spoko tylko że mógłbyś podać jak go zrobiłeś :D
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2006, 11:54:53 am »
Heh ja go nie zrobilem to jest zdjecie zapodane przez qmpla :) Mowilem odcinasz galazke od sztucznej choinki i ucinasz te igielki w odpowiedni sposob zeby imitowalo drzewko...potem maczasz w kleju galazki i sypiesz ajkas posypka ladna i jesli trzeba malujesz i lakierujesz zeby farba nie odprysla :)) Nie mowie ze kazdemu sie uda bo trzeba miec dobra posypke ;)

Offline kubus10

Tereny, makiety
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2006, 12:24:53 pm »
jak myslisz jaka zrobic makiete? mam jak na razie las :D tylko nie wiem co robie makiete czego :p
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2006, 01:14:40 pm »
MAkieta dla mnie to jest jakijs teren do gry...zrob dowolna makietke tak jak np ja czteroczesciowa... ja ci nie doradze bo makiety powinne byc stworzone na podstawie wlasnych pomyslow lub przedstawiajace miejsca z filmow lu ksiazek(damy na to Helmowy Jar) :)
PozdR

Offline kubus10

Tereny, makiety
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2006, 02:32:17 pm »
no dobra
wiesz jak zrobic rzeke?
podaj materialy'
jaki "lakier"??
PoZDR
BIERAM ELFY!!

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2006, 03:00:16 pm »
Rzeke mozna robic albo z lakierem albo bez...na pozcatek nie radze robic zbt skomplikowanych makiet bo tez tak myslalem ze robienie makiet jest latwe i chcialem zrobic duza makiete i niestety wszystko diabli wzieli :( Rzeke robi sie w miare latwo...jak masz drewniana podstawe a na niej plat styropianu po prostu dlutem wystrugaj koryto rzeki...nastepnie poamluj srodek rzeki na niebiesko z malymi przejsciami kolorow a blizej brzegow pomaluj na zielono :) Oczywiscie bardzo delikatnie...to jest sposob bezn iczego i prezentuje sie niezle...a jak juz bardzo chcesz to klej polimerowy i jest git...nie wiem ja zawsze robilem bez niczego wiec nie wiem co robic....chybas na to nakladasz warstwe kleju polimerowego i jest ok :)

 

anything