Autor Wątek: Tereny, makiety  (Przeczytany 17730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kecaj

Tereny, makiety
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 18, 2006, 09:09:54 am »
studzienka




Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 21, 2006, 05:05:12 pm »
Wyglada extra ale czy mi sie wydaje czy ona jest w wfb tez :P Eh mniejsza z tym. Pomysl ciekawski i ladnie wykonany. Sadze ze jest to pewne urzmaicenie terenu ale nie ma chyba praktycznego zastosowania :P Lepiej wez sie za robienie murkow, laskow murow obronnych,baszt,i ogolnie terenow  :D Aha i z czego sa "kamienie" z ktorego jest zrobiona studnia? Z green stuffu  :?: A fragmenty drewniane sa wykonane z normalnych badylkow czy tez masz jakijs sposobek xD?

Offline Herudaio

Tereny, makiety
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2006, 07:31:19 pm »
Co do studzienki fajny element terenu. Trochę razi plastusiowatość samej studzienki ale to przychodzi z czasem i wprawą.

Czy ktoś wiec skąd wziąć "fake tedde bear fur"
http://uk.games-workshop.com/rohan/rohan-house/3/

Tutaj jest to w dziale "roof" i potem jest obrazek, bo misia w domu na pocięcie za bardzo nie mam ;)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline kecaj

Tereny, makiety
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 22, 2006, 08:05:30 pm »
Cytat: "kamlik"
Aha i z czego sa "kamienie" z ktorego jest zrobiona studnia? Z green stuffu  :?: A fragmenty drewniane sa wykonane z normalnych badylkow czy tez masz jakijs sposobek xD?

kamyki na studni i wokoło są z masy ceramicznej
reszta to glina z piasiem drewno i papier :)

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2006, 08:09:02 pm »
Hmmmm...radzilbym ci robic to z green stuffu(kamienie).... owszem moze i twoje rozwiazanie jest bardziej ekonomiczne ale heru to ujal doskonale
Cytuj
Trochę razi plastusiowatość samej studzienki

Sadze ze z green stuffu by ci to lepiej wyszlo :D
Do tego postaw jakas figurke obok studni i strzel fote zebysmy zobaczyli dokladnie skale, bo mi sie wydaje ze ten daszek jest troszke za nisko tej studni  :D

EDIT:opisz jak robiles bloto :P

Offline kecaj

Tereny, makiety
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 22, 2006, 08:32:48 pm »
Co do skali to jest on dobra możesz mi wierzyć na słowo. Jedynie modele taki jak Uruki miały by problemy, aby stanąć pod daszkiem no i modele, które maja wyciągnięta rękę z bronią do góry. Hobbici i Gobliny mieszczą się bez problemów.
Fakt, że może mało przydatne to w LOTR jako przeszkadzajka terenowa, ale zawsze można postawić ją, aby urozmaicić stół.
Co do studzienki to była/jest tez prezentowana w dziale WFB.
Błotko (ziemia) wokoło studni jest wykonana z mieszanki gliny (zwykłej) oraz drobnego piasku i tego, co było w glinie, czyli jakichś paprochów. Glina (glina z piaskiem już) rozrobiona z wodą, ale nie za mocno tak, aby się kleiła pozostawiona została na podstawce do wyschnięcia. Później pomalowana odpowiednimi farbami. Nie ma obawy, że odpadnie od podstawki. Mam też jeszcze domek zrobiony ta metoda i wszystko świetnie się trzyma.
Zresztą kolejny domek w drodze.
Nie pamiętam czy domek już prezentowałem gdziekolwiek tutaj na forum? Uczynię to może teraz, więc wybaczcie, jeżeli robię to po raz drugi.





A i jeszcze jedno żeby nie było. Domek i studzienkę wykonała moja dziewczyna.  :D

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 22, 2006, 08:43:55 pm »
Hehe...skad sie wzial ten nawyk zeby mowic ze to czyjajs kobieta zrobila....mniejsza z tym....
Ja pragne zaprezentowac drzewo potepionych prezentowane wczesniej w dziale wfb. Sadze ze sie fajnie prezentuje jesli ktos bedzie chcial umieszcze fotke z jakas lotrowska figsa :)

Przyda sie do lotra jako urozmaicenie terenu badz wykorzystane do podstawki. Rowniez moze byc wykorzystane jako normalny potwor....jakijs boss jesli jest jakijs scenariusz

Offline Pablo_von_kozlow

Tereny, makiety
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 22, 2006, 11:40:46 pm »
jakbyś nad tym posiedziałtoby dobradiorama mogła wyjść, np inkwizycja wieszająca jakiś chłopów  :D
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2006, 11:57:44 pm »
Noo myslalem o wiekszej dioramie. Narazie koncze pierwszy projekt ale sadze ze to drzewo wyglada "niebanalnie" :D  Moze jest tutaj za duzo tych trupkow ale to jest drzewko potepionych przecie  :)

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2006, 06:10:52 pm »
Jak wam podoba sie taka pajeczynka?:

Jest ona jeszcze nie skonczona bede robil gestsze. Jak sadze dobra rzecz jesli chodzi o zrobienie dioramy-"lair of shelob". Ocenscie jak to wyglada i czy wyglada realistycznie :)

Offline kecaj

Tereny, makiety
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 23, 2006, 09:36:51 pm »
Wygląda naprawdę dobrze. Jeżeli mogę zapytać, z czego wykonana?

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2006, 09:57:48 pm »
No jasne. Opisalem to w dziale WFB. Teraz strzele tutaj cytat :)
Cytuj
Jesli niektorzy mi nie dowierzaja ze jest to sztuczna pajeczynka to prosze abrdzo jak to zrobilem:

I. Moczymy palce w kleju polimerowym:

II.Rozprowadzamy klej po rece:

III."Klaszczemy" tak by powstaly "nici" miedzy obiema rekami:

IV.Nastepnie rozkladamy rece tak by "nici" zrobily sie jak najdluzsze i zaczynamy je nakladac na fragment w ktorym chcemy miec pajeczyne:

V. Gdy nalozymy pierwsza warstwe nici nalezy znowu zlozyc rece,rozlozyc i dalej nakladac kolejne warstwy.:

VI.I koncowy efekt:

Offline kecaj

Tereny, makiety
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2006, 10:13:15 pm »
Dość fajny i oryginalny patent. Z pewnością przyda się w przyszłości. :D

Offline kamlik

Tereny, makiety
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2006, 10:16:54 pm »
Hehe. Tak naprawde wpadlem na to przypadkiem :P WYlal mi sie klej na rece w czasie otwierania zlozylem je  rozlozylem,zrobily sie nikti i sobie pomyslalem ze z tego bedzie fajna pajeczynka  ;)  8)

Offline Kalins

Tereny, makiety
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:48:21 pm »
Witam,

lubię takie patenty - jak kiedyś zabiorę się za armię Dol Guldur, to skorzystam.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź".

 

anything