Autor Wątek: Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)  (Przeczytany 10871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2006, 06:29:35 pm »
Cytat: "Gelo"
Cytat z AB to TK:
"If the marker is moved under an enemy unit, the emerging Tomb Kings unit will automatically engage it in close combat on the side that is closest to the marker (the Tomb Kings units counts as charging)"


No dobrze - to wiem, ale co z tego wynika na potrzeby dyskusji? Co jeśli nie ma jak sie dostawić?
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Gelo

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2006, 07:14:30 pm »
Nikt nie napisał cytatu z AB a jest on wg. mnie podstawą dyskusji na temat zasad więc napisałem :)
url=http://ubanimator.com][/url]

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2006, 07:18:31 pm »
Cytat: "Bachmat"
Cytat: "Gelo"
Cytat z AB to TK:
"If the marker is moved under an enemy unit, the emerging Tomb Kings unit will automatically engage it in close combat on the side that is closest to the marker (the Tomb Kings units counts as charging)"


No dobrze - to wiem, ale co z tego wynika na potrzeby dyskusji? Co jeśli nie ma jak sie dostawić?


ano to, ze w walke wejsc musi.. i nie ma opcji, ze nie wchodzi...

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2006, 08:10:32 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "Bachmat"
Cytat: "Gelo"
Cytat z AB to TK:
"If the marker is moved under an enemy unit, the emerging Tomb Kings unit will automatically engage it in close combat on the side that is closest to the marker (the Tomb Kings units counts as charging)"


No dobrze - to wiem, ale co z tego wynika na potrzeby dyskusji? Co jeśli nie ma jak sie dostawić?


ano to, ze w walke wejsc musi.. i nie ma opcji, ze nie wchodzi...


Czyli dostawia się gdzie? Bo jak ma walczyć to musi stykać się z wrogiem. Jak mi go dostawisz do Kowadła - jasne jest CC. Inaczej sorry - możesz walczyć ze Slayerami, albo armatą. Albo palisz(??) szarże i stajesz w najbliższym wolnym miejscu. Inaczej tego sobie nie mogę wyobrazić.

Teoretycznie masz rację - praktyka wykazuje, że jest inaczej ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 15, 2006, 08:46:45 pm »
sorry po prostu sie rozsuwasz... bo niby jak mialbym palic szarze... marker sie przesuwa jak trafie na impassabla.. nie na twoj oddzial...

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 15, 2006, 09:06:54 pm »
Cytat: "Shino"
sorry po prostu sie rozsuwasz...


Chyba żartujesz :lol: Pokaż mi to w Rulebooku! :badgrin:

No cóż - jak widać sytuacja jest patowa. Rozsuwanie oddziałów to absurd. A jeśli armata byłaby w comabacie i Slayerzy także? Przesuwamy comabaty? A jeśli tylko armata jest w comabcie, a obok slayerów strzelcy.. dalej katapa... strzelcy... klocek.. organki.. Cały front przesuwać mam, żeby skorp mi się do Kowadła dostawił :shock: Toż to byłaby kpina!
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Guldur

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 15, 2006, 09:31:26 pm »
to tak jakbym szarzowal na cos c obylo by czesciowo zasloniete czyms innym (w ten sposob ze nie zrobilbym wheele) i kazal ci odsuanc oddzial zebym mog lsobie doszarzowac - na pewno nie przesuwa sie oddzialu przeciwnika

Offline SkaVen6

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 15, 2006, 09:51:31 pm »
Chyba faktycznie skorpion wypada i nie ma opcji o walce z kowadłem........... ale czy może bądz musi walczyć z tymi unitami obok to ja nie wiem  :roll:
eek & Destroy

Offline Guldur

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2006, 09:54:43 pm »
mi sie wydaje ze nie musi, pytanie ale ze moze

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 15, 2006, 10:02:05 pm »
tak wlasnie do mnie strzelilo, ze zasady sie tu nie zieniaja i chyba bedziemy grac dalej tak jak na masterach i euro... chyba, ze znajdziecie dobry powod dla ktorego mam to zmienic...

Offline czreq

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 15, 2006, 10:14:12 pm »
A ja tak chciałem zapytac czy nie może być tak żeby scorp się wykopał w "najbliższym możliwym miejscu w kontakcie z unitem" - czyli poza polem bitwy? w tej sytuacji byłby w styku, ale częścią podstawki poza linią końca pola bitwy więc zdjęty z pola walki tak, jak każdy zeskaterowany poza pole bitwy tuneling... czy może sa jakieś zasady które tego zabraniają, a mi sie tylko porabało z deep-strikiem ? :P

Jankiel

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2006, 06:44:25 am »
Cytuj
ze zasady sie tu nie zieniaja i chyba bedziemy grac dalej tak jak na masterach i euro...

Czyli? Bo ja zawsze grałem tak, że wchodzi do walki z pierwszym możliwym oddziałem. Squorel zresztą też tak grał.

Offline Bigpasiak

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 16, 2006, 08:03:56 am »
czyli co? mialby wyjsc tuz za ale jeszcze na planszy i ginac od razu? chyba nie. predzej to walilby po slejerach lub dzialku...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline SMALALA

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 16, 2006, 09:25:45 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
ze zasady sie tu nie zieniaja i chyba bedziemy grac dalej tak jak na masterach i euro...

Czyli? Bo ja zawsze grałem tak, że wchodzi do walki z pierwszym możliwym oddziałem. Squorel zresztą też tak grał.


To byl pomysl JJ na Euro ktore kilka osob w tym sedziow na nastepnych turniejach podchwycilo......I tyle tej kwestii

Offline Niedziel

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2006, 09:44:50 am »
Ja takze stanowczo jestem przeciwny przesunieciu calej armii krasnoludow z powodu skorpiona!
Jankiel racje ma, ale o tym wie;)
Prawdziwy Legionista nigdy nie ma kaca!
Prawdziwy Legionista budzi sie pijany!
Je sniadanie i oglada TeleEkspres!

 

anything