Autor Wątek: Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)  (Przeczytany 11022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bigpasiak

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 17, 2006, 05:44:29 pm »
teraz to nie tragizuj... moze lepiej jak bedziemy grali na patelniach i zabronimy chronic bokow unitow itp co? tunnelingi sa grozne to najwazniejsze oddzialy sie chroni... cos w tym dziwnego? ja caly czas uwazalem ze to bez sensu by bylo mozna bez zadnego problemu przesowac oddzialy przeciwnika tak jak sie zywnie podoba BO TAK... oddzialow wroga wogole nie powinno moc sie w zaden sposob przesowac... IMHO...  :?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 17, 2006, 06:56:34 pm »
Cytat: "Shino"
to wogole zniesmy zasade tunneling.. bedize jeszcze latwiej...


Ale nie rozumiesz, że rozwiązanie z przesuwaniem oddziałów jest absurdalne? Jest tak kolosalną ingerencją w grę, że nie może być takiej opcji.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 17, 2006, 07:15:35 pm »
masz racje nie rozumiem


....../KLOCEK 1
..../..KLOCEK 1
../....KLOCEK 2
./.....KLOCEK 2
SS
SS

czemu mozna przy szarzy slashow na pierwszy klocek (zakladajac, ze sie stykaja tak jak narysowalem a s to skala) ruszyc klocek nr 2 zodnie z zasada aligna a w wypadku tunnelingow juz nie :roll:  to tez jest ingerencja w pole bitwy i moze zmienic strefe na jakas szarze

Offline Bigpasiak

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 17, 2006, 07:35:58 pm »
bo tu chociaz dojechales do kloca a tuneling nawet milimetra nie ma zeby sobie wyjsc... a poza tym jak przod kloca 2 bedzie dostatecznie blisko to tez walczy...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 10, 2006, 12:12:41 am »
f) Jeśli jednostka z zasadą tunneling lub analogiczną (np. Tomb scorpion, tunneling team) wykopuje się pod regimentem, który został tak szczelnie obstawiony innymi regimentami, że wykopującej się jednostki nie ma fizycznie jak dostawić do walki wręcz - jednostki blokujące są przestawiane tak, aby wykopująca się jednostka mogła się zmieścić.

Oki. To ja ruszam Slayerów do przodu (ustawionych jak na rysunku z 1 str.) i obracam o 180 stopni, aby mogli zaszarżować w swojej. Skoro dostali ruch w fazie przeciwnika to czemu nie? :evil:  :x
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Bigpasiak

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 10, 2006, 08:27:16 am »
wlasciwie czemu nie...? nie ma napisane jaki ruch i na jakich zasadach  :badgrin: skoro idzie przezgiecie w jedna to moze i w druga...

ale mnine bardziej interesuje kto decyduje jak i w ktora strone sie przesowa oddzialy. jesli juz ten kwiatek wejdzie w zycie... :roll:
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 10, 2006, 10:42:17 am »
Kilka moich propozycji, aby wykorzystać uściślenie! :D

Jak zrobić overruna, którego nie mogliśmy zrobić?



Szarża skorpa na klocek Chaos Dwarfów, nie ma gdzie się dostawić, więc przesuwamy hobgobosy w lewo i już mam pościg kawalerii w bolca :D

Jak sterroryzować przeciwnika, którego się nei terroryzowało?



Znów szarża na oddział po prawej, przesuwamy się w lewo i... zdajemy terror w swojej turze :D A żeby było śmieszniej - nie będziemy mogli zrobić kontry w zaszarżowany nasz odddział po prawej!

Nie lubimy rydwanów? Jak jak rozwalić rydwan dzięki szarzy skorpiona!



Co tu dużo mówić - jakie rydwan ma szanse w spotkaniu z impassablem??

Ps: Oczywiście, nie są to naczęstsze sytuacje na polu bitwy. Wykopywacz musi wyjść w dobrym miejscu i dobrym momencie oraz przy łaskawym skatterze. Ale mimo to odnoszę wrażenie, że nikt o tak daleko idącyh konsekwencjach nie pomyślał.

Chyba się przerzucę na Khemri :badgrin:  ;)

Proponuj też, abyście załączali swoje szkice pogladowe ;) Z bitew, czy wyobraźni. Może LS przemyśli to jeszcze raz? :)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

szafa@poznań

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2006, 11:41:58 am »
w KAZDEJ z tych sytuacji mozesz tak poprzesuwac oddziały zeby nie bylo tak drastycznych zmian. To tylko kwestia jak bardzo chcesz wykorzystac to do przeginania...

i jeszcze raz: zadna z tych sytuacji nie jest dla mnie takim wałkiem jak obstawienie kowadłą ze wszystkich stron.

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2006, 11:56:07 am »
@Szafa - nie patrz na niedokładności rysunków. Jak chcesz, to poszerz sobie w myślach oddziały, zmniejsz odległości, zwiększ impassable. Whatever.

I jakim to wałkiem jest obstawienie kowadła, co? :shock:
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 10, 2006, 01:29:30 pm »
wiesz poczytaj sobi3e te zasady tunnelingow bo jest tam ewidentnie napisane z ktorej strony sie go wystawia...
na pierwszym rysunku to zalezy z ktorej strony sie wykopie

na drugim nic nie trzeba przesuwac
na trzecim tez przecierz rydwan nie dostaje hitow jesli ci o to chodzi...

Offline sAddamiec

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 10, 2006, 01:39:51 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
i jeszcze raz: zadna z tych sytuacji nie jest dla mnie takim wałkiem jak obstawienie kowadłą ze wszystkich stron.

Ten zart to Ci sie naprawde udal :lol: To jeszcze do tych strasznych walkow dodaj np. kordonki ochronne dla magow ze skirmisherow :p

Po przemysleniu sprawy to uscislenie nie jest wcale takie zle i wynika jakos z zasady tunellingow. Po za jednostkami ktore sie nie ruszaja jak kowadlo, trebushet itd. to trzeba wlezc na marker, a jak sie nie mysli co sie robi, to sie potem ma ;) A nawet jak sie taka sytuacja zdarzy ze scatera to da sie na pewno poprzesuwac wszystko wmiare nieinwazyjnie.
O kowadlo tez bym sie nie bal, stawiam sobie w rogu i jestem bardzo ciekawy ile mumiakow postawi tam sobie marker :badgrin:
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

szafa@poznań

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 10, 2006, 02:33:11 pm »
kordon bezpieczenstwa wokol maga tez uznaje za walek, i tez elegancko skorpion to rozkłada. Chcesz kryc maga - musisz miec przynajmniej jakis klocuszek na niego!

a jak sam napisales - stawiasz kowadlo w rogu, obok jakis mini klocek chocby slayerów i o nic sie nie przejmujesz. Prrzecież i tak  bez runy kondoma nie wystawia sie teraz kowadła :P

Offline Guldur

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 10, 2006, 02:35:47 pm »
caly czas sie odwolujecie do zasady tunnelingo z ktorej wcale nie wynika ze sie przestawia oddzialy

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 10, 2006, 02:46:10 pm »
@Shino - Ok - drugi rysunek jest niepełby - dodaj coś za walczącym klockiem i będziesz miał.

Czytałem kilkanaście razy zasady tunelingów. Ja bym mógł zrozumieć, że walczą wirtualnie - bez dostawiania nawet. A nie z przesuwaniem.
Bo kto ma decydować o przesuwaniu? Szarżowany, szarżujący? Maszyny strzelają po takim "ruchu"? Jak przesunąć, w którą stronę? Takie coś może pogiąć całą sytuację na polu bitwy.

IMO - to uściślenie powoduje więcej problemów niż było przed nim.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

JJ

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 10, 2006, 03:07:37 pm »
Cytat: "Bachmat"


IMO - to uściślenie powoduje więcej problemów niż było przed nim.


Z tym akurat trudno się nie zgodzić.
Nie ma jednak dyskusji co do tego, że jest zgodne z zasadami i ogólnie przyjęte. Nie ma sensu robić w Polsce skansenu.
 

Na najlepszym ogólnoświatowym forum WFB, znalazła się tylko jedna, niezbyt zresztą rozgarnięta osoba (nie licząc Polaków :badgrin: ) która próbowała wysłać TT gdzieś w kosmos.