Autor Wątek: Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)  (Przeczytany 11030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« dnia: Październik 11, 2006, 03:47:14 pm »


Kowadło jest wystawione tak jak widać. Czyli w rogu stołu, na flance Slayerzy, z przodu armata. Skorpion wykopuje się pod Kowadłem. Zgodnie z zasadami zaszarżował, tak?
Jeśli tak, to:

a) Jest kombat, przestawiamy tak modele na kowadle, aby jakoś skorpa wcisnąć (niekoniecznie wykonalne - nie wiem).

b) Przesuwamy pobliskie oddziały aby skorpion dostawił się do Kowadła :crazy: ? (A co jeśli obok Slayerów stoją inne oddziały, albo jest już w CC, i podobnie z armatą?)

c) Skorpion wykopuje się w najbliższym możliwym miejscu, czyli 1" od Slayerów i 1" od armaty.

d) Skorpion automatycznie wchodzi w walkę z jednym z oddziałów osłaniających Kowadło.

e) Skorpion nie wykopuje się wcale, bo jego wyjście jest niemożliwe :D

f) Żadne z powyższych - wpisz własną szaloną propozycję :oops:  :D  :shock:  :lol:
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline RomualdZielony

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2006, 04:04:26 pm »
Wg mnie to C), bo chyba nie za bardzo jest mozliwe zeby sie tam upchnął i walczył na kowadle - musi sie wykopac w normalnym miejscu i podjąć decyzje co dalej :)
est spoko. Joł.

Offline Motorek

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2006, 04:15:15 pm »
Cytat: "RomualdZielony"
Wg mnie to C), bo chyba nie za bardzo jest mozliwe zeby sie tam upchnął i walczył na kowadle - musi sie wykopac w normalnym miejscu i podjąć decyzje co dalej :)
No dobra ale to jest prawie w 100% równoznaczne z tym , że bedzie szarża skorpionem nie na darmo ktoś ustawił tak marker żeby zniszczyć kowadło. IMO a) albo b).

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2006, 04:17:13 pm »
a wedlug zasad a a jesli sie nie da to b

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2006, 04:20:04 pm »
Piszecie, że b). No dobrze, a co jeśli oddziały obok są już w walce? Całe combaty przesuwać? Albo obok inne oddziały? Cały front armii ruszyć?

Szczerze mówiąc ja uważam, że c) Ale czekam na dalesze wypowiedzi ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2006, 04:28:24 pm »
Jak dla mnie to C. Niema miejsca zeby go wcisnąć i tyle - tak samo jak powiedzmy jest cała flaka zapchana to miersami niewyjdziesz, bo niemożesz przesunąć cudzego oddziału.
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline maripo

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2006, 04:41:19 pm »
Hmm zawsze te sytuacje rozstrzygałem na "c" jeśli niebyło możliwości dostawienia skorpiona.

Jankiel

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2006, 06:32:37 pm »
Cytuj
Skorpion automatycznie wchodzi w walkę z jednym z oddziałów osłaniających Kowadło


Wykopuje się w najbliższym możliwym miejscu - czyli pod którymś z oddziałów miożliwych do zaszarżowania.

Offline QUASSIMODO

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2006, 07:43:35 pm »
hmmm
nie po to ktos tak sie ustawil lamertsko kowadlem i oddzialem zeby mu sie skorp wykopal ;)
nie masz mozliwosci dostawienia modelu to tak jak napisal Jankol
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2006, 08:00:38 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Skorpion automatycznie wchodzi w walkę z jednym z oddziałów osłaniających Kowadło


Wykopuje się w najbliższym możliwym miejscu - czyli pod którymś z oddziałów miożliwych do zaszarżowania.


nie masz racji... jest ewidentnie w booku do tk napisane cos innego...

wchodzi w walke z oddzialem pod ktorym sie wykopal.. inne sie musza odsunac...

Offline sAddamiec

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2006, 08:19:38 pm »
W AB do TK doczytalem sie fragmentu o wchodzeniu w walke z oddzialem pod ktorym sie wykopal (a nie z innym), ale o odsuwaniu innych oddzialow to juz niebardzo, a to tez jest troche naciagane :?
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline Bachmat

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2006, 10:05:32 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Skorpion automatycznie wchodzi w walkę z jednym z oddziałów osłaniających Kowadło


Wykopuje się w najbliższym możliwym miejscu - czyli pod którymś z oddziałów miożliwych do zaszarżowania.


nie masz racji... jest ewidentnie w booku do tk napisane cos innego...

wchodzi w walke z oddzialem pod ktorym sie wykopal.. inne sie musza odsunac...


Zapodaj cytatem, że muszą :roll:  A rozważ inną jeszcze sytuację - armata i Slayerzy są już w kombacie - przesuwamy całe kombaty? :?  :shock: . Przecież to kolosalna ingerencja!
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline rroghl

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2006, 10:39:43 pm »
Jak na mój gust opcja Jankiela jest poprawna, skorpion wychodzi w najbliższym możliwym miejscu, a ponieważ najbliżyszm możwliym miejscem, w którym może wyjść jest inny oddział, wchodzi z nim do CC.
Opcja, że przesuwa się inne oddziały jest dla mnie zupełnym absurdem i chyba bym zerwał boki, jakby ktoś na turnieju próbował mi taki kit wcisnąć. :lol:

Shino

  • Gość
Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2006, 11:19:26 pm »
jakby mial wyjsc w najblizszym mozliwym miejscu to byloby to za plansza...

cytat jutro.. dzis nie mam sily...

Offline Bigpasiak

Kowadło vs. Skorpion (tudzież inne tunelingi)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2006, 12:22:29 am »
Panowie alez to analogiczna sytuacja jak to ja pisalem... jest sobie np bohater mag i otaczaja go kordonem tancerze wojny... powiedzmy podwojnym zeby bylo ciekawiej... marker z tunelingami jest dokladnie pod magiem...i co...? i hit... czemu mam przesunac caly oddzial tancerzy tak zeby 5 szczurow moglo wyjsc i zabic mi bohatera? w sumie to glupie ze ochroniarze patrza i malo tego  :shock: grzecznie robia miejsce szczurkom...  :? jak juz wczesniej mowilem... zdrowy rozsadek...? gdzie? w warhammerze... nie... nie ten adres... :roll:
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

 

anything