Autor Wątek: Ucieczka, gonienie, zjadanie  (Przeczytany 7890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Heinrich

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« dnia: Październik 13, 2006, 10:39:39 pm »
Miałem z kolegą taką oto sytuację:

     :(  :(  :(                   :o  :evil:  :evil:
      :cry:   :evil:  :evil:  :o  :evil:  :evil:
          :o   :evil:  :evil:  :o  :evil:  :evil:
          :o                      
          :o                      


 :( - Tree kin (czy jakoś tak)
 :cry: - biegacz
 :o - driady
 :evil:  - Black Knights

Mój kumpel zjadł mi całych BK tych co są pomiędzy driadami, jego jednostkami. Ja miu dosyć dużo wklepałem tak, że nie zdał testów i miał uciekać od mojego kloca w lewo. Ja miałem pod sobą las i przed sobą las. Kolega i ja mieliśmy kilka dylematów:

1) czy jak overrunuje to nie liczy się las, nawet jak zagoniłęm rzucając 11, a on 6-7 to biegnę normalne przez las bez obcinania tego do 5,5"

2) czy jeśli jego wszystkie jednostki rzuciły mniej niż moje 11 to wszystkie zjadam?

3) czy gdy deklaruję, którą jednostkę ścigam to w tym przypadku moge wybrac każdą, czy tylko te driady z którymi się stykam.

4) czy drady po lewej oraz Tree kini muszą zdawać test i uciekać czy gdy w przypadku zniszczenia środkowych BK walka jest rozdzielowa i nie muszą.

To chyba na tyle, jak co to coś dopiszę. Z góry dzięki za odpowiedz. Namaste
url=http://www.klubfanowfantastyki.fora.pl/]Tczewski Klub Fanów Fantastyki "Gryf"[/url]

Offline Asassello

Re: Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2006, 10:45:33 pm »
Cytat: "Heinrich_von_Tod"


1) czy jak overrunuje to nie liczy się las, nawet jak zagoniłęm rzucając 11, a on 6-7 to biegnę normalne przez las bez obcinania tego do 5,5"


tak..biegniesz tyle ile rzuciles..nawet po lesie..jak rzuciles 11" to na 11" biegniesz... tak samo jak sie przez las ucieka (biegniesz tyle ile rzuciles)

reszty nie jestem pewien wiec sie nie wypowiem.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline QUASSIMODO

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2006, 10:52:56 pm »
1)w czasie ucieczek od break'a i poscigow tereny nie spowalniaja...
pamietaj jednak ze w 7 edycji jak uciekajacy zahaczy nawet o mm o jakas twoja jednostke o US5+ lub o teren niedostepny to jest zniszczony
2)w chwili obecnej decydujesz ze gonisz i decydujesz w ktora strone gonisz(o ile jest taka mozliwosc)
mozesz zniszczyc wszystkie jednostki ktore rzucily mniej na ucieczke i uciekaly w te sama strone w ktore ty goniles
3)patrz odp.pkt2
tyle ze ucieka sie zawsze od wroga-w lini prostej
4)musza zdawac gdyz na na poczatku byly w jednej walce...wiec zdaja normalne testy (jezeli ty bys przegral to tez moglbys sie sypac o te rany zadane na tym klocku BK ktory wyparowal)
tyle ze te jednostki ktore nie byly polaczone z twoim regonem uciekaja o odleglosc ale z miejsca gdzie sie teraz znajdzuja...jezeli do miejsca gdzie sie zatrzymaly dojezdza twoj regonik to sa zniszczone


generalnie 7ed jest bardziej brutalna jezeli chodzi o zasady niszczenia jednostek :badgrin:
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Esco

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2006, 01:07:03 am »
Cytat: "QUASSIMODO"
pamietaj jednak ze w 7 edycji jak uciekajacy zahaczy nawet o mm o jakas twoja jednostke o US5+ lub o teren niedostepny to jest zniszczony


Je piernicze, ale teraz będzie wykłócanie się, wałowanie, płacz i wołanie sędziego "buhuhuhu... przeciez jego oddzial zachaczył o mój o 1/10000 milimetra". Założe się że tak będzie i aż mi się odechciewa grać na turniejach na samą myśl o tej żałosnej zasadzie. Ale to tylko moje subiektywne zdanie na ten temat.
img]http://rpg.take.pl/images/avatars/1933803812438cc92bc833e.gif[/img]

Offline QUASSIMODO

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2006, 07:27:12 am »
hmmm
wlasciwie to nie jezeli bedzie sie gralo tak jak zaleca RB:
prosto od wroga-to sie da spokojnie zrobic

a ze ktos ma klopoty z przegrywaniem?
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Asassello

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2006, 08:14:25 am »
bez przesady.. ta zasada wg mniejest dobra..
ucieka sie prosto od wroga - linia prosta wiec nie ma prawie mozliwosci by gracz walkowal, skrecajac regimentem..
a jak cos zachacza o te 1/1000000 milimetra..a nie jest to oczywiste dla wszytskich to wystarczy rzut na 4+..i po sprawie..i klutni juz nie ma... :D

chyba ze ktos ma zryty leb i nie rozumie co to kompromis/ustepstwo/ zdanie sie na los.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Bigpasiak

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2006, 04:09:10 pm »
przyro mi panowie ale jesli te srrodkowe BK zostaly zjedzone to tylko driady bijace sie z calymi BK testuja brejka bo reszta nie walczy juz z niczym i nawet nie stykaja sie z tym przeciwnikiem... gdyby choc jeden rycerzy zostal to co innego... druga sprawa, nie mylcie pojecia overrun i pursuit... przy tym pierwszym spowalnia teren normalnie przy drugim juz nie... wiec w tym przypadku zjadles driady i wbiles sie w tree kiny... wszystko
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline jagal

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2006, 07:18:29 pm »
Cytat: "Bigpasiak"
przyro mi panowie ale jesli te srrodkowe BK zostaly zjedzone to tylko driady bijace sie z calymi BK testuja brejka bo reszta nie walczy juz z niczym i nawet nie stykaja sie z tym przeciwnikiem... gdyby choc jeden rycerzy zostal to co innego... druga sprawa, nie mylcie pojecia overrun i pursuit... przy tym pierwszym spowalnia teren normalnie przy drugim juz nie... wiec w tym przypadku zjadles driady i wbiles sie w tree kiny... wszystko


zgadzam się z wszystkim oprócz overruna, overrun nie jest przypadkiem szczególnym pursuitu?a co za tym idzie nie jest spowalniany?
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline Zox

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2006, 08:32:29 pm »
właśnie?
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Heinrich

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2006, 09:10:22 pm »
A czy jest ktoś kto ma booka w stanie zacytować, że po walce jeśli modele się nie stykają ze sobą to podlicza się tylko CR, ale nie zdaje się testu LD? Bo nie chodzi mi o dywagacje lecz o 100% pewność. Bo dywagując to ja uważam, że bez sensu by było gdyby modele nie stykające się, a chwilkę temu walczące nie zdawały brejka.
url=http://www.klubfanowfantastyki.fora.pl/]Tczewski Klub Fanów Fantastyki "Gryf"[/url]

Offline PAnKleks

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2006, 09:38:28 pm »
Mozesz uwazac , ze to bez sensu , ale tak jest , te jednostki nie są juz w walce .
Najeżdzanie  jest szczególnym  pościgiem  :arrow: nie ma kar za teren
zacunek dla miejsc , gdzie zdarze sie być i nie po to by mieć ...

Offline Scimitar

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2006, 11:45:11 pm »
Ale zaraz zaraz - ta walka jest traktowana jako całość. Zabita 4ka BK liczy się do CR po stronie elfów, więc na jakiej podstawie skoro już się nie stykają to nie rzucają brejka ?? To jest jedna walka. Jeżeli tego brejka zdadzą i nic w nie nie wpadnie, to wtedy dopiero są wolne.

Gonienie (po brejku) i overrun są po prostej bez żadnych modyfikatorów. Tak samo ucieczki - zarówno przed szarżą, jak i po brejku.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline QUASSIMODO

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2006, 04:26:13 am »
Cytat: "Scimitar"
Ale zaraz zaraz - ta walka jest traktowana jako całość. Zabita 4ka BK liczy się do CR po stronie elfów, więc na jakiej podstawie skoro już się nie stykają to nie rzucają brejka ?? To jest jedna walka. Jeżeli tego brejka zdadzą i nic w nie nie wpadnie, to wtedy dopiero są wolne.

Gonienie (po brejku) i overrun są po prostej bez żadnych modyfikatorów. Tak samo ucieczki - zarówno przed szarżą, jak i po brejku.


truth...nie dosc ze licza rany to jeszcze ewentualne boki/tyly itd
dopiero po rzutach na break sa wolni
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline grzech76

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2006, 09:33:59 am »
hm, nie mam znowu booka, ale postaram się sprawdzic.

Jeżeli natomiast jest tak jak mówicie/piszecie - to jeżeli oddział zabije wszystkie modele wroga ale przegra combat po podliczeniu punktów, to musi uciec jeżeli nie zda breaka? Mimo, że nie ma od kogo?
czy to może osobny przykład?

ja też poprosze o jakiś cytat...

Offline Scimitar

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2006, 10:23:15 am »
Jeżeli zabijesz wszystkie wrogie modele w walce to nie rzucasz żadnych brejków. Ale tutaj coś zostało. Walkę traktujemy tutaj jako całość (4ka BK, większe BK, driady x2, treekiny); wspólnie liczą im się zadane rany, więc też wspólny CR, a co za tym idzie - wszyscy przegrani rzucają brejki.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

 

anything